Predajný portál s LEGO® kockami Bricklink pod útokom hackerov?

Ak ste si chceli v poslednej dobe nakúpiť na populárnej stránke bricklink.com, pravdepodobne ste zaregistrovali, že sa na úvodnej obrazovke zobrazuje informácia o údržbe.

Oznámenie na stránke bricklink.com o údržbe od 3.11.2023
Oznámenie na stránke bricklink.com o údržbe od 3.11.2023

Bricklink je webová stránka, ktorú založil čech Daniel Ježek v roku 2000, kedy sa ešte volala BrickBay. Po čase ale stránku premenoval a odvtedy ju poznáme pod názvom Bricklink. V roku 2019 možno pre niekoho prekvapujúco odkúpilo stránku priamo LEGO® Group.

Platforma funguje ako online trhovisko nových aj používaných LEGO® setov, jednotlivých dielikov, alebo minifigúrok. Taktiež zastupuje v podstate katalóg všetkých vyrobených LEGO® setov, zoznam dielikov v setoch a samozrejme ako diskusné fórum.

Momentálne má stránka cez jeden milión členov, viac ako 10 000 predajcov a obchodov z vyše 70tich krajín celého sveta.

Od včera (3.11.2023) je ale trhovisko nefunkčné a na stránke sa objavuje informácie o prebiehajúcej údržbe. Na rôznych fórach sa ale množia informácie o hackerskom útoku na stránku. Stránka Bricklink pravidelne spúšťa mód údržby, tento krát je ale spustený nečakane dlho a preto sa vynárajú rôzne špekulácie.

V čase písania článku sa na stránke zobrazuje správa: „Je nám ľúto ale stránka Bricklink nie je momentálne k dispozícii. Pokračujeme vo vyšetrovaní nezvyčajnej aktivity. Chceme si zobrať dostatok času na plné preskúmanie problému. Stránka uvedieme do prevádzky hneď ako to bude možné.

Žiadosť o 50 000 € v bitcoinoch za spätné sprístupnenie stránky
Žiadosť o 50 000 € v bitcoinoch za spätné sprístupnenie stránky

Na rôznych fórach sme dokonca videli aj žiadosti o peniaze za opätovné sprístupnenie stránky. Zo strany LEGO® Group ani tímu Bricklink sme zatiaľ nedostali žiadne bližšie stanovisko, takže nievieme či je na tom niečo pravdy alebo sú to iba špekulácie ľudí.

Zatiaľ nám teda ostáva dúfať, že to nebude nič vážne a že sa situácia vráti do normálu čo najskôr. Budeme teda sledovať situáciu aby sme mohli túto výbornú platformu znovu používať k nákupu našich obľubených LEGO® kociek aj naďalej.


Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *