LEGO portál Bricklink je znovu funkčný

Po niekoľkodňovom výpadku sa zdá byť všetko v poriadku a stránka Bricklink je aktuálne funkčná a bez ďalších problémov.

Bricklink.com

Zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že bola ohrozená bezpečnosť stránky. Pre istotu Vás ale hneď po príhlásení stránka vyzve na zmenu hesla k účtu. Dúfajme, že čo najskôr pripoja aj dvojfaktorovú autentifikáciu a tým sa bezpečnosť stránky ešte zvýši.

Bricklink taktiež posiela členom mail s výzvou na zmenu hesla a s vyjadrením že Váš účet nebol ohrozený a všetky údaje sú v bezpečí.

Vyjadrenie k situácii na Briklink
Vyjadrenie k situácii na Briklink

Na stránke Bricklink sa objavilo aj oficiálne vyjadrenie:

Drahí členovia Bricklinku, vitajte späť a ďakujeme za Vašu trpezlivosť. Stránka bola nefunkčná oveľa dlhšie ako by sme chceli. Teraz keď sme znova funkční, chceme sa s Vami podeliť o informácie k tomu, čo sa stalo. Ako iste veľa z Vás tuší, v piatok 3. novembra sme dostali vyhrážky. Boli sme si vedomí podozrivých aktivít už od polovice októbra, kedy neautorizovaní predajcovia ponúkali tovar v príliš veľkých zľavách. Akonáhle sa situácia 3. novembra vyhrotila, stránku sme uviedli do módu údržby. Tento krok sme urobili tak kvôli ochrane členov ako aj kvôli absolútnej kontrole nad stránkou v priebehu vyšetrovania. Zistili sme, že malá časť účtov mohla byť kompromitovaná. Dôležité je, že žiadne z našich systémov neboli prelomené ani kompromitované. Domnievame sa, že sa jednalo o incident, pri ktorom niekto nelegálne získal prístup k prihlasovacím údajom od tretej strany a snažil sa ich použiť na stránke.“

V prípade, že bol Váš inventár alebo obchod napadnutý, budete o tom informovaný mailom a dostanete pokyny ako postupovať ďalej. Bricklink sa samozrejme ospravedlnil za nepríjemnosti spôsobené výpadkom stránky. Ak máte nejaké otázky alebo pripomienky, môžete sa obrátiť na mailovú adresu customersupport@bricklink.com.


Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *