LEGO Oznámenie 1. Apríl 2023

LEGO oznámilo plánované rušenie 10% všetkých setov do roku 2025 a až 20% do konca roku 2030.

LEGO Oznámenie o rušení setov
LEGO Oznámenie o rušení setov

Spoločnosť LEGO oznámilo ambiciózny plán, v ktorom počíta s redukciou svojich setov o 10% do roku 2025 a až o 20% do roku 2030. Skupina LEGO plánuje svoje úsilie znásobiť a vložiť do produktov, ktoré majú najväčší potenciál komerčného úspechu.

Preto sa rozhodli zamerať sa na kvalitu svojich produktov a to aj napriek rušeniu niektorých setov.

LEGO si k tomuto kroku pozve aj svojich fanúšikov ktorí majú pomôcť s výberom produktov, ktoré budú zrušené, cez takzvvanú LEGO Ideas platformu.

Fanúšikovia rozhodnú o zrušených setoch
Fanúšikovia rozhodnú o zrušených setoch

K už dopošiaľ zrušeným projektom zo série LEGO Technic, LEGO City alebo LEGO Indiana Jones (pravdepodobne narážka na set 77014 LEGO Indiana Jones Temple of Doom z filmu s rovnakým názvom, ktorý mal byť predstavený na rok 2023 ale nakoniec sa do produkcie nedostal) sa pridá aj set z LEGO Jurský Svet ktorý bude v Júni oznámený ako zrušený.

Ako sa LEGO vyjadrilo, v poslednom čase vzniká priveľké množstvo nových setov a to plánujú v najbližších rokoch obmedziť.

Prvé kolo fanúšikovského hlasovania o tom, ktorý set zo série LEGO Jurský Svet sa nedostane do výroby sa bude konať od 31. Apríla 2023. Fanúšikovia budú môcť vyberať z nasledujúcich setov ktorý sa do produkcie nakoniec nedostane.

  • 76958 Dilophosaurus Ambush (Prepadnutie Dilophosaura)
  • 76959 Triceratops Research (Výskum Triceratopsa)
  • 76960 Brachiosaurus Discovery (Nález Brachiosaura)
  • 76961 Visitor Centre: T-Rex and Raptor Attack (Návštevnícke centrum: Útok T-rexa a Raptora)

Rušenie nových setov sprevádza pre fanúšikov LEGO kociek vždy veľké sklamanie. Hlavne po informáciach, či už overených alebo uniknutých, sa fanúšikovia začínajú tešiť na nové sety v ponuke, ktoré si budú môcť postaviť a zabaviť sa pri nich, aby nakoniec zistili, že sa svojich obľúbených kociek nedočkajú.

Uvidíme, či a ako sa zhostia ľudia možnosti hlasovať za sety ktoré sa nedostanú do výroby.

Ako ste sa asi dovtípili, keďže táto správa vyšla 1. Apríla, samozrejme sa jedná o aprílový žartík. Spoločnosť LEGO samozrejme nebude vyzývať ľudí aby hlasovali za zrušenie setov. Táto správa bola vydaná ako prvoaprílový žart.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO.

Pre všetky novinky z LEGO sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *