Nové LEGO® Sety Vychádzajú v Júni 2023!

Mesiac Jún je po Máji ďalší silný mesiac z pohľadu množstva nových vychádzajúcich LEGO® setov.

Spolu LEGO® vydáva v Júni cez 70 nových LEGO® setov a v tomto článku nájdete ich zoznam rozdelený podľa jednotlivých tém.

Pomaly sa dostávame do druhej polovice roka a to znamená že tento mesiac bude obsahovať množstvo zaujímavých setov a v závislosti od každého obľúbenej témy si prídu na svoje naozaj všetci.

Tak poďme na to a pozrime sa na to najzaujimavejšie a najlepšie z LEGO® noviniek pre Jún 2023.

LEGO® CITY

Z témy LEGO® City prichádza rovno porcia 13 nových stavebníc a ak patríte k naozajstným fanúšikom tejto série, Vaša peňaženka asi zaplače pretože pravdepodobne budete chcieť mať v zbierke väčšinu z nich.

Máme tu tematické sety z hlbokého mora, ale aj sety zo zamrznutej Arktídy a k tomu aj dosiaľ najväčší set z témy LEGO® City 60380 Centrum Mesta s úctyhodnými 2010 dielikmi.

Všetky sety budú dostupné už od 1. Júna 2023 v oficiálnom LEGO® obchode.

LEGO® DISNEY

Jún je dôležitým mesiacom aj pre Disney fanúšikov s množstvom vydaných setov oslavujúcich 100. výročie Disney.

Asi najviac vynikajú dva sety a to 43227 Symboly zloduchov, ktorý bude pravdepodobne veľmi populárny a je možné že sa aj rýchlo vypredá, a set 43215 Kúzeľný Domček an strome, ktorý obsahuje až 13 rôznych kultových Disney postáv.

LEGO® DC

LEGO® DC prichádza v Júni s dvoma setmi, zatiaľ čo 76259 Zostaviteľná Figúrka Batmana bude dostupná od 1. Júna, zaujimavejší a väčší set 76252 Batmanova Jaskyňa – Zberateľský Box bude k dispozícii od 8. Júna.

76252 Batmanova Jaskyňa - Zberateľský Box (Batcave - Shadow Box)
76259 Zostaviteľná Figúrka: Batman (Batman Construction Figure)

LEGO® EXKLUZIVITY

Pokiaľ zvyknete nakupovať v oficiálnom LEGO® internetovom alebo kamennom obchode, určite nezabudnite na nové exkluzívne sety, ktoré sa neobjavia v žiadnom inom obchode ako je Dráčik, Alza, Mall a podobne.

Tieto sety budú určite o to vzácnejšie a ponúkajú dobrú hodnotu aj do budúcna pre potencionálnych zberateľov.

LEGO® FRIENDS

Po nových LEGO® Friends setoch, ktoré nám predstavili v Januári, prichádzajú v Júni ďalšie zaujímavé prírastky. Medzi najzaujímavejšie patria určite 41757 Botanická Záhrada, 41747 Komunitná Kuchyňa v Mestečku Heartlake a 41748 Komunitné Stredisko v Mestečku Heartlake. Posledné dva sety vieme dokonca spojiť do jedného veľkého setu.

LEGO® HARRY POTTER

Ďalšia LEGO® téma so silným mesiacom Jún je Harry Potter. Máme tu nové sety zo série BrickHeadz, ďalší Rokfortský Express ale aj obchod v Šikmej Uličke.

LEGO® ICONS

Pre všetkých fanúšikov retro konzol nintendo LEGO® uvádza herný automat PAC MAN so všetkými hernými mechanikami známej počítačovej hry prevedenej do sveta kociek.

10323 Arkádový Automat PAC-MAN

LEGO® JURSKÝ PARK

Jurský Park oslavuje svoje 30. narodeniny a LEGO® pri tejto príležitosti vydalo nový balík setov. Naposledy sme nové sety s dinosaurami dostali ešte v roku 2015.

LEGO® MARVEL

Z témy Marvel dostaneme v mesiaci Jún dve zostaviteľné figúrky a jeden malý set. To nám musí zatiaľ stačiť, pravdepodobne prídu ďalšie Marvel sety v druhej polovici roka.

LEGO® MONKIE KID

Monkie Kid patrí k jednej z novších LEGO® tematík ktorá si ale postupne hľadá a zväčšuje fanúšikovskú základňu. Teraz tu máme 4 nové sety spomedzi ktorých najzaujímavejšie vyzerá ten najväčší 80049 Palác Draka z Východu.

LEGO® NINJAGO

Ninjago už tradične patrí k najsilnejším LEGO® témam a aj toto leto prichádza s náložou nových setov z ktorých jednoznačne vyčnieva najväčšia Ninjago stavebnica 71799 Trhy v Ninjago City s ohromnými 6163 dielikmi.

LEGO® STAR WARS

Keďže Máj bol pre Star Wars značku najsilnejší mesiac vôbec, netreba sa diviť, že v Júni LEGO® zvolnilo a ponúka nám iba jeden nový set. Ten je zo seriálu Young Jedi Adventures (Dobrodružstvá mladých Jediov) dostupný na sieti Disney+. Zároveň sa ale jedná o prvý LEGO® Star Wars set zasadený do obdobia High Republic.

75358 Chrám Jediov v Tenoo (Tenoo Jedi Temple)

LEGO® TECHNIC

Posledné tri novovydané Júnové sety sú z LEGO® Technic témy. Máme tu športové Bugatti, vesmírne vozidlo ale aj pracovný traktor.

Tak a to je všetko z LEGO® setov vychádzajúcich v Júni 2023. Myslím že je to slušná porcia a každý si vyberie ten správny set pre seba. Pozor ale aby nezaplakala Vaša peňaženka.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *