Nové LEGO® Star Wars sety k seriálu Ahsoka dostupné v septembri !

Nadchádzajúca expanzia vesmírnej ságy Star Wars prináša pre fanúšikov LEGO® nové vzrušujúce možnosti. Na začiatku septembra 2023 sa do oficiálneho LEGO® obchodu a do ostatných predajní dostanú dva nové LEGO® Star Wars sety inšpirované nadchádzajúcou televíznou sériou Ahsoka.

75362 Jediský raketoplán T-6 Ahsoky Tano
75364 Stíhačka E-wing Novej Republiky vs. Stíhačka Shin Hati

Očakávame nové modely 75362 Jediský raketoplán T-6 Ahsoky Tano a 75364 Stíhačka E-wing Novej Republiky vs. Stíhačka Shin Hati. Tieto novinky nás zavedú hlbšie do dobrodružstiev obľúbenej postavy Ahsoky Tano a prinesú nám aj nové informácie o tom, čo môžeme očakávať od pripravovaného seriálu.

Tiež nám umožnia nahliadnuť do príbehov nových epizód na Disney+, ktoré majú premiéru už 23. augusta. Tieto sety sú inšpirované nadchádzajúcim seriálom Ahsoka a odhaľujú podrobnosti o nových stíhačkách a postavách, ktoré budeme môcť vidieť už čoskoro na obrazovkách.

LEGO® Star Wars 75362 Jediský raketoplán T-6 Ahsoky Tano

75362 Jediský raketoplán T-6 Ahsoky Tano
75362 Jediský raketoplán T-6 Ahsoky Tano

Jediský raketoplán nám už LEGO® prinieslo v roku 2011 v sete s názvom 7931 Jedisky raketoplán T-6. Farebná kombinácia bola vtedy bielo-červená. Tentoraz sa môžeme tešiť na novú kombináciu tmavo šedej a červenej farby, ktorá dodáva modelu nový vzhľad.

Set obsahuje mnoho zaujímavých detailov ako napríklad otvárací kokpit pre figúrku Ahsoky Tano, vysúvateľný podvozok alebo dva úložné priestory na zbrane a náradie. Pri zasúvaní podvozku sa navyše krídla prehodia do letového režimu.

75362 Jediský raketoplán T-6 Ahsoky Tano

Set obsahuje 599 dielikov a 4 minifigúrky. Nájdeme medzi nimi samozrejme Ahsoku Tano s dvoma bielimi svetelnými mečmi, Sabine Wren so zeleným svetelným mečom a blasterom, Profesora Huyanga a dosiaľ neznámeho inkvizitora menom Marrok.

75362 Jediský raketoplán T-6 Ahsoky Tano

Postavená stíhačka meria vyše 10 cm na výšku, 27 cm na dĺžku a 24 cm na šírku.

Podrobnosti

 • Číslo setu: 75362
 • Vek: 9+
 • Počet dielikov: 599
 • Počet minifigúrok: 4
 • Dátum vydania: 1. September 2023
 • Oficiálna predajná cena: 74,99

LEGO 75362 Jedisky raketoplán T-6 Ahsoky Tano

LEGO® Star Wars 75364 Stíhačka E-wing Novej Republiky vs. stíhačka Shin Hati

75364 Stíhačka E-wing Novej Republiky vs. stíhačka Shin Hati
75364 Stíhačka E-wing Novej Republiky vs. stíhačka Shin Hati

Druhou septembrovou LEGO® Star Wars novinkou je set 75364 Stíhačka E-wing Novej Republiky vs. stíhačka Shin Hati. Tento set prináša dve nové stíhačky, ktoré sme v minulosti ešte z LEGO® kociek nevideli.

75364 Stíhačka E-wing Novej Republiky vs. stíhačka Shin Hati

Obidve vesmírne lode majú otvárací kokpit pre minifigúrku. Každá stíhačka má tiež 2 vystrelovače projektilov a priestor na uloženie zbraní. Stíhačka Shin Hati sa vyznačuje jedinečným tmavo červenou a žltou farebnou schémou. Táto stíhačka ešte nemá konkrétne meno, takže viac informácií sa dozvieme až v seriáli Ahsoka.

75364 Stíhačka E-wing Novej Republiky vs. stíhačka Shin Hati

Stíhačka E-wing disponuje zasúvacím podvozkom a tiež priestorom za kokpitom pre droida Kapitána Portera.

75364 Stíhačka E-wing Novej Republiky vs. stíhačka Shin Hati

V krabici nájdeme spolu 1056 dielikov a 5 minifigúrok, dvoch takzvaných temných Jedi – Baylana Skolla a Shin Hati. Prvé, čo mi udrelo do očí je skutočnosť, že tieto dve postavy majú v seriály Ahsoka oranžové svetelné meče a LEGO® im do tohto setu pribalilo meče s červenou čepelou. Možno sa to zdá iba mne ale nejak mi tie odtiene nehrajú.

75364 Stíhačka E-wing Novej Republiky vs. stíhačka Shin Hati

Ďalšie figúrky v rámci setu sú Morgan Elsbeth, pilot Kapitán Porter s blasterom a žltomodrý droid Novej Republiky.

Podrobnosti

 • Číslo setu: 75364
 • Vek: 9+
 • Počet dielikov: 1056
 • Počet minifigúrok: 5
 • Dátum vydania: 1. September 2023
 • Oficiálna predajná cena: 104,99 €

LEGO 75364 Stíhačka E-wing Novej Republiky vs. Stíhačka Shin Hati

Oba tieto sety nám poskytnú viac ako len zábavu pri stavaní. Ich podrobné detaily a unikátne farebné schémy nám umožnia do hĺbky zažiť svet Star Wars a stať sa súčasťou vzrušujúcich dobrodružstiev podľa seriálu Ahsoka. Okrem toho dostaneme z kociek LEGO® aj postavy ktoré sme ešte nikdy predtým nevideli vo forme LEGO® minifigúrok.

Samozrejme nebude chýbat‘ Ahsoka Tano so svojimi dvoma svetelnými mečmi. Okrem Ahsoky sa môžeme tešiť aj na ďalšie nové postavy zo sveta Star Wars. Sabine Wren sa dočká vylepšeného vzhľadu ako aj nového účesu a vlastného zeleného svetelného meča (pravdepodobne sa jedná o Ezrov svetelný meč).

Očakávať môžeme aj postavy nových temných Jediov, medzi ktoré patrí Baylan Skoll a Shin Hati (s nesprávnymi farbami svetelných mečov). Nový set 75362 Jediský raketoplán T-6 Ahsoky Tano prinesie Inquisitora Marroka, ktorý je taktiež novou postavou vo svete hviezdnych vojen.

Niet pochýb, že tieto nové LEGO® Star Wars sety vyzerajú naozaj skvelo a my ich s nadšením očakávame od 1. septembra kedy budú dostupné v oficiálnom LEGO® obchode a ak už nebudeme vedieť vydržať, môžeme si ich dokonca predobjednať už teraz.

LEGO® Star Wars sa neustále rozrastá a my sme pripravení sa pripojiť k tomuto nekonečnému dobrodružstvu!

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *