Nové LEGO® Sety Vychádzajú v Máji 2023!

Mesiac Máj nám z pohľadu LEGA prinesie veľa noviniek a to nielen obľúbený štvrtý Máj (May the 4th) pre fanúšikov Hviezdnych Vojen ale vychádzajú aj ďalšie vynikajúce sety.

O Star Wars setoch, darčekoch a iných skvelých ponukách ku Dňu Star Wars nájdeš všetky dôležité informácie zhrnuté v tomto článku.

Pretože každý mesiac vychádza veľké množstvo nových setov a informácií, rozhodol som sa pravidelne zhrnúť to najdôležitejšie z nového mesiaca v LEGO® svete.

Je mi jasné, že nie keaždý má čas sledovať informácie o nových setoch, preto ak aj ty chceš vedieť čo nás v Máji čaká, čítaj ďalej.

Môžeš sa tešiť tak na novinky k oslave stého výročia Disney, 40-teho výročia filmu Hviezdne Vojny – Návrat Jediho a iné.

LEGO® STAR WARS

Máj býva pre LEGO® fanúšikov vždy silný mesiac a nie je tomu inak ani tento rok. Pre starších fans a pamätníkov tu máme sety k filmu Návrat Jediho. Pre mladšie publikum a možno aj novších fanúšikov prichádzajú aj sety z obľúbeného seriálu Mandalorian. Tu je zoznam LEGO® setov dostupných od 1. Mája.

40623 Hrdinovia Bitky o Planétu Endor
LEGO 75346 Pirátska Stíhačka
75348 Mandaloránska Stíhačka Triedy Fang proti TIE Interceptoru
75352 Cisárova Trónna Sieň - Dioráma
75353 Naháňačka Spídrov na Planéte Endor - Dioráma 
75355 UCS Stíhačka X-Wing
75356 Hviezdny Superdeštruktor Executor

LEGO® MARVEL

Ako jediný set zo sveta Marvel prichádza set 76256 Zostaviteľná Figúrka: Ant-Man. Tento set prichádza k tretiemu filmu o zmenšujúcom sa superhrdinovi ktorý prišiel do kín na začiatku tohto roku. Táto zostaviteľná figúrka obsahuje 289 dielikov a predáva sa za cenu 32,99 € / $29,99.

76256 Zostaviteľná Figúrka Ant-Man

LEGO® DISNEY 100 MINIFIGÚRKY

LEGO® v spolupráci s firmou Disney prinášajú 18 rozličných figúrok v už dobre známych vreckách po jednom. Takže ak aj ty rád skúmaš cez sáčok, aká figúrka sa nachádza v tom tvojom, v Máji sa určite dočkáš. V tejto sérii nájdeme napríklad minifigúrky Mulan, Aurory, Pinocia a ďalších. Oficiálna cena za sáčok je 3,69 € / $4,99.

LEGO DISNEY 100 MINIFIGÚRKY

LEGO® IDEAS

Zo série Ideas prichádzajú v Máji Príbehy Vesmírneho Veku. Ak sa ti tento set páči, v jednom z minulých článkov nájdeš všetky dotupné informácie aj s fotografiami tohto zaujímavého setu. LEGO® 21340 Príbehy Vesmírneho veku je minimalistický a krásny výlet do sveta vesmíru. Tento set určite nie je pre každého, ale tomu, kto ho ocení určite vyčaruje obrovský úsmev. Set pozostáva zo 688 dielikov a bude dostupný v prvej polovici Mája za cenu 49,99 € / $49,99.

21340 Príbehy Vesmírneho Veku

LEGO® DISNEY

Disney sa rozhodlo toto leto oživiť rozprávku o Malej Morskej Víle a k novému filmu nám prinášajú aj nové LEGO® sety. LEGO® 43225 Kráľovská Lastúra Malej Morskej Víly je veľký a detailne spracovaný set určený starším alebo dospelým staviteľom. Obsahuje výber piatich minifigúrok z nového filmu, v ktorých nájdeme okrem Ariel aj Karinu, Indiu, Kráľa Tritona, Uršulu ale aj figúrky Sebastiana a Floundera. Celý set sa skladá z 1808 dielikov. Vydanie tohto setu je plánované na 4. Mája 2023.

Druhý set z témy Malá Morská Víla je určený mladšiemu publiku. Jedná sa o už viac krát vydaný kufríkový set. LEGO® 43213 Malá Morská Víla a jej Rozprávková Kniha je pre deti od 5 rokov a obsahuje 134 dielikov. Nájdeme tu 4 postavičky – Ariel, Princ Erik, Uršulu a Kraba Sebastiana.

43225 Kráľovská Lastúra Malej Morskej Víly
43213 Malá Morská Víla a jej Rozprávková Kniha

LEGO® TECHNIC

Pre nadšencov LEGO® Technic prichádza v Máji prvý model automobilky Peugeot prevedený do LEGO® kociek. Podľa okruhového špeciálu ktorý bude štartovať na dvadsaťštyrihodinovke v Le Mans prichádza LEGO® 42156 PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar. Set sa skladá z 1775 dielikov a obsahuje zaujímavé detaily ako autentický hybridný motor, realistické odpruženie a prvky svetiel svietiace v tme.

42156 PEUGEOT 9X8 24H Le Mans Hybrid Hypercar

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *