Dva nové LEGO® Technic sety rovnakej formule prídu v marci 2024

LEGO® sa rozhodlo pre zaujímavý počin. V rovnakom termíne vydá dva nové sety tej istej Formule a tak si každý podľa svojich finančných možností môže vybrať svoj model. Ohlásenie nových dvoch modelov Formule Mercedes prišlo práve v čase, kedy sme sa dozvedeli o odchode legendy Lewisa Hamiltona do konkurenčnej stajne Ferrari v roku 2025.

Prvou stavebnicou pre menej náročných staviteľov je LEGO® Technic 42165 Mercedes-AMG F1 W14 E Performance Pull-back. Tento menší z dvoch modelov formúl pozostáva z 240 dielikov a v oficiálnom LEGO® obchode bude dostupný od 1. marca 2024 za 24,99 €.

Druhým, väčším a drahším, ale aj oveľa prepracovanejším modelom tej istej formule je LEGO® Technic 42171 Mercedes-AMG F1 W14 E Performance. Tento set je ideálny pre skúsenejších Technic staviteľov a je dokonca označený pre dospelých. V oficiálnom LEGO® obchode bude k dispozícii rovnako 1. marca 2024 za 219,99 €.

LEGO® Technic 42165 Mercedes-AMG F1 W14 E Performance Pull-back

Menší z dvoch nových setov je primárne určený pre mladšie publikum a teda je lepší na hranie. To nakoniec pripomína aj názov Pull-back. Vo vnútri modelu je teda zakomponovaný známy naťahovací motor, vďaka ktorému sa chlapci a dievčatá môžu zahrať na šampióna Formule 1.

Aj keď táto formula nie je najväčšia, detailami spracovania určite nezaostáva. Autentické farby tímu Mercedes-AMG ani nálepky s názvami sponzorov tu nemôžu chýbať. Samozrejme nemôžeme rátať so špeciálnymi funkciami alebo detailným spracovaním pohonu ako pri väčších Technic modeloch. Pre deti alebo staviteľov, ktorí nechcú minúť veľa peňazí, je tento marcový set stále výborná kúpa.

Podrobnosti

 • Číslo setu: 42165
 • Vek: 7+
 • Počet dielikov: 240
 • Počet minifigúrok: 0
 • Dátum vydania: 1. Marec 2024 (predobjednanie možné už dnes)
 • Oficiálna predajná cena: 24,99 €


LEGO® Technic 42171 Mercedes-AMG F1 W14 E Performance

Ak je pre Vás model Pull-back moc jednoduchý a v rozpočte nájdete peniaze na kúpu niečoho väčšieho, určite by ste nemali vynechať túto stavebnicu. Ideálny pre skúsených LEGO® Technic staviteľov, tento model Formule 1 Mercedes v mierke 1:8 sa skladá z 1642 dielikov.

Prvotriedne spracovanie, detialné lakovanie a autentické prvky, ktoré nájdeme na reálnom modeli Formule 1. Stavebnica obsahuje riadenie ovládateľné pomocou volantu alebo gombíka na vrchu. Odkrytím krytu motora si vieme pozrieť srdce modelu v podobe 6-valcového hybridného motora s pohybujúci piestami a dokonca aj diferenciál.

Čerešničkou na torte pre pravých fajnšmekrov rady Technic a Formule 1 je otvárací mechanizmus zadného krídla po vzore systému DRS z formulového sveta!

Podrobnosti

 • Číslo setu: 42171
 • Vek: 18+
 • Počet dielikov: 1642
 • Počet minifigúrok: 0
 • Dátum vydania: 1. Marec 2024 (predobjednanie možné už dnes)
 • Oficiálna predajná cena: 219,99 €


Obidva nové LEGO® Technic modely si môžete kúpiť v oficiálnom LEGO® obchode už 1. marca 2024. Ak ste fanúšikom Formule 1, nemal by Vašej pozornosti uniknúť ani nový LEGO® Icons 10330 McLaren MP4/4 a Ayrton Senna, ktorý príde tiež v marci 2024. Viac informácií nájdete aj v tomto článku.

Na našej stránke nájdete aj zoznam všetkých LEGO® setov, ktoré vychádzajú v roku 2024 zoradených podľa mesiacov. Tu nájdete aj všetky LEGO® sety vychádzajúce vo februári 2024.

Nezabudnite, že 1.2.2024 do 14.2.2024 stále môžete dostať v oficiálnom LEGO® obchode valentínsky darček k nákupu LEGO® setov v podobe setu 40679 Krabička plná lásky pri nákupe za aspoň 75 €.


Ďakujem že kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *