LEGO® Star Wars 75383 Sith Infiltrator Dartha Maula príde 1. mája aj so špeciálnou minifigúrkou!

Po odhalení stavebnice LEGO® Star Wars 75378 Útek na spídri BARC bol odhalený aj ďalší májový set z témy LEGO® Star Wars aj s exkluzívnou minifigúrkou vo vnútri.

Po dlhšom čase sa fanúšikovia Hvieznych vojen dočkajú ďalšieho spracovania stíhačky obávaného Sitha z prvej epizódy. LEGO® Star Wars 75383 Sith Infiltrator Dartha Maula príde do ponuky obchodov 1. mája 2024 pár dní pred oslavou Dňa Star Wars (May the 4-th). Oficiálna cena na webe lego.com za túto stavebnicu je 69,99 €.

Dizajn krabice je podobný ako pri stavebniciach, ktoré vyšli v marci. Nové sfarbenie krabice prišlo tento rok pri príležitosti oslavy spojenia značiek LEGO® a Star Wars a taktiež oslavujeme 25 rokov od uvedenia Epizódy 1 v roku 1999.

Od uvedenia posledného Sith Infiltratora uplynulo už 9 rokov a tak si spoločnosť LEGO® povedala, že prinesie novú verziu tejto obľúbenej stavebnice. V krabici nájdeme spolu 640 dielikov. Samozrejme nesmú chýbať ani minifigúrky. Tri štandardné, mladý Anakin Skywalker, Qui-gon Jinn a Darth Maul. Model obsahuje aj špeciálnu exkluzívnu minifigúrku Saw Gerrera, ktorého vidíme po prvýkrát postaveného z kociek LEGO®.

Saw Gerrera je v poradí štvrtou špeciálnou minifigúrkou k 25. výročiu LEGO® Star Wars. Pred ním sme videli Darth Malaka v sete 75379 R2-D2, Arc Troopera Fivesa v 75387 Nástup na palubu Tantive IV a Darth Maula ktorý príde v knižke LEGO® Star Wars Visual Dictionary.

V podstate sú všetky minifigúrky v tejto stavebnici nové. Mladý Anakin dostal novú vlasovú súčiastku, Darth Maul má prerobenú tvár so žltými očami, ktoré má napríklad aj Imperátor Palpatine. Qui-gon Jinn má tiež mierne prerobenú tvár oproti poslednej verzii. Potešilo ma, že dostal pieskové pončo, ktoré pridáva ďalšie detaily.

Okrem minifigúrok a stíhačky Sith Infiltrator si z kociek postavíme aj spíder Dartha Maula a jeho tri sondy, ktoré posiela na prieskum.

Samozrejme minifigúrka Saw Gerrera je nová úplne, keďže sa doteraz nevyskytovala v LEGO® svete. Navrhnutý bol podľa postavy vo filme Rogue One kde ho stvárnil herec Forest Whitaker. Minifigúrka má brnenie, potlačený plášť a aj čiernu palicu. Pravú nohu má Saw mechanickú a vidíme to aj na minifigúrke. Jediné čo úpne nekorešponduje je farebný odtieň. Vo filme je Saw Gerrera v modro-zelenom brnení, zatiaľ čo v tejto stavebnici je čisto zelený. Minifigúrky vyzerá výborne a určite bude ťahákom tohto setu. Škoda len farebného odtieňa, ktorý podľa mňa nie je v poriadku.

Podrobnosti

  • Číslo setu: 75383
  • Vek: 9+
  • Počet dielikov: 640
  • Počet figúrok: 4
  • Dátum vydania: 1. máj 2024
  • Oficiálna predajná cena: 69,99 €

Podľa prvýh informácií od influencerov, ktorý dostali stavebnicu skôr je set trochu predražený. Niektorí tvrdia, že aj keď počtom dielikov je model obsiahly, veľkosťou zaostáva a je menší ako bol v roku 2015. Taktiež obsahuje menej minifigúrok ale na druhú stranu samotná špeciálna minifigúrka Saw Gerrera bude mať na trhu hodnotu možno aj okolo 50 €. Ja zatiaľ Sith Infiltrator v zbierke nemám a preto si túto stavebnicu určite kúpim. Akurát možno počkám na akciu alebo zľavu a skúsim ju zohnať bližšie k 50 € cenovke.


Na stránke alza.sk prebieha od 1. do 15. apríla 2024 výpredaj s názvom alza dni v ktorom môžete nájsť niekoľko zaujímavých stavebníc za super ceny. Viac som spísal v predchádzajúcom článku na tomto odkaze.

Nezabudnite, že od 1. apríla na Vás čakajú v oficiálnom LEGO® obchode až tri darčeky k nákupu (GWP). LEGO® 40683 Kvetinová treláž môžete získať zdarma pri nákupe tovaru za aspoň 150 € v oficiálnom LEGO® obchode v čase od 1. do 14. apríla 2024 alebo do vyčerpania zásob.

Druhý aprílový darček k nákupu LEGO® 50008325 Mimic truhlica na kocky je exkluzívne dostupný od 1. do 7. apríla iba pri nákupe novej stavebnice 21348 Dungeons and Dragons: Príbeh Červeného Draka, ktorá príde do predaja už v apríli.

LEGO® 40681 Retro pojazdné občerstvenie sa vracia do ponuky darčekov k nákupu od 1. apríla pri kúpe jednej z troch modulárnych budov, LEGO® Icons 10326 Prírodovedné múzeumLEGO® Icons 10312 Jazzový klub alebo LEGO® Icons 10297 Butikový hotel.

Všetky dôležité informácie o tom ako získať jednotlivé aprílové darčeky nájdete TU.


Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *