LEGO® BrickLink Designer Program Séria 1 spustili predobjednávky

Päť nových zaujímavých setov z LEGO® BrickLink designer programu série 1 bolo uvedených do ponuky predobjednania. Tieto stavebnice si môžete predobjednať v limitovanom množstve dvoch kusov z jedného setu.

Keďže sa jedná o fanúšikovské modely, sú tu ale podmienky. Každý z piatich nových fanúšikovských stavebníc potrebuje minimálne 3000 predobjednávok, aby sa dostal do výroby. To sa našťastie podarilo všetkým piatim.

Celkový počet vyrobených kusov z každej stavebnice je 30 000. Ako vidíme aj na obrázku, v čase písania článku sú už tri z piatich setov vypredané. Akonáhle dosiahne niektorý z modelov limit 30 000 predobjednávok, do šiestich mesiacov sa dostane do výroby. Tento termín je samozrejme orientačný na čo upozorňuje samotný BrickLink. Objednávky a platby za produkty budú spracované akonáhle sa začnú stavebnice odosielať, v tomto prípade niekedy v Júli 2024.

Zoznam dostupných stavebníc z programu LEGO BrickLink Designer Program

 • Old Train Engine Shed – dizajnér Mind_The_Brick, 2331 dielikov, cena 219,99 €, vypredané
 • Mountain Fortress – dizajnér SleeplessNight, 3995 dielikov, cena 339,99 €, vypredané
 • Parisian Street – dizajnér NicolasCarlier, 3532 dielikov, cena 289,99 €
 • General store – dizajnér llucky, 1906 dielikov, cena 139,99 €
 • Snack Shack – dizajnér DistractedBldr, 539 dielikov, cena 44,99 €, vypredané

Old Train Engine Shed

Stará vlaková dielňa nikdy nezatvára a je v nej vždy veľa práce! James a Julia práve dorazili. James je dnes v službe a trpezlivo čaká na ďalší plánovaný príchod. Jedna zmena nasleduje za druhou a dnes večer sa čoskoro objaví veľká parná lokomotíva na svoju rutinnú údržbu po dlhej ceste.

V dielni Robert tvrdo pracuje, reže drôty. Julia sa uisťuje, že všetky lampy fungujú správne, a Frank servisuje starú sústruh. Andrea si dáva prestávku na kávu v malej dielni. Vzadu Sam kŕmi Oscara, svojho krásneho a verného nemeckého ovčiaka. Oscar má na starosti stráženie brány, takže si dvakrát premyslite, než vstúpite bez pozvania!

Stará vlaková dielňa je postavená z múrov z tehál a má 6 veľkých okien a 2 veľké dvere, cez ktoré môžu lokomotívy voľne vchádzať a vychádzať. Na vetranie sa používajú dva veľké komíny a ventilátor. Vnútri sa nachádza plne vybavená dielňa. Medzi stroje a nástroje patrí starý sústruh, priezor, vŕtačka, kyslík-acetýlenový zvárač, kladivá, kladivká a mnoho ďalších užitočných náradí.

Na vrchu budovy, tesne pod strechou, sa nachádza plne funkčný nadstropný žeriav, ktorý sa používa na zdvíhanie a presúvanie ťažkých motorov lokomotív. Vpredu dielne čerpadlo zásobuje motory vodou a napokon vzadu je malý budova s úradom a pecou.

Podrobnosti

 • Počet dielikov: 2331
 • Počet minifigúrok: 6
 • Dátum vydania: Júl 2024
 • Oficiálna predajná cena: 219,99 €


Mountain Fortress

Čierny sokol bol kedysi mocným barónom Starého kráľovstva. Po tom, ako Leví rytieri prevzali kontrolu nad kráľovstvom, sa dohodlo, že dcéra Čierneho sokola, Kunegunda, sa vydá za kráľa. Avšak, keď barón padol pri súboji na turnaji, tieto plány sa zmarili a kráľ si vzal inú barónku. No Kunegunda sa rozhodla zasiahnuť do vecí vlastnými rukami…

Pred pár rokmi, spolu so svojou mladšou sestrou, ktorá bola kráľovskou sokoliarkou, Kunegunda tajne zorganizovala únos kráľa, keď bol na love. Teraz je kráľ tajne väznený v odľahlom a neprístupnom horskom hrade, zatiaľ čo Kunegunda sa pripravuje na zimnú kampaň proti kráľovnej.

To, čo robí tento návrh mohutnej pevnosti výnimočným, je jeho zimná krajina, vrátane snehových vrchov a ľadovcov. Skladá sa z dolnej a hornej pevnosti, spojených mostíkom, ktorý premosťuje zamrznutú priekopu.

Stavba je pomerne veľká a používa takmer maximálny dovolený počet 4000 dielikov. Budova je rozkladateľná a obsahuje odnímateľné sekcie, aby sa umožnil ľahký prístup ku všetkým častiam interiéru. Stavebný proces by nemal byť veľkou výzvou, ale aj pokročilí stavatelia objavia niektoré pekné a neočakávané detaily a techniky, vrátane použitia Technic dielikov ako štrukturálnych aj dekoratívnych prvkov.

Podrobnosti

 • Počet dielikov: 3995
 • Počet minifigúrok: 9
 • Dátum vydania: Júl 2024
 • Oficiálna predajná cena: 339,99 €


Parisian Street

Model Parížskej ulice pozostáva z 3532 dielov a obsahuje sedem minifigúrok a 16 nálepiek na ozdobenie modelu.

Model ukazuje fasády v haussmannskom štýle s rôznymi výškami a veľkosťami podláh a tiež obsahuje malé vnútorné scény. Na prízemí sa nachádza veľká pekáreň, malý kvetinový obchod a bistro umiestnené v rohu. Druhé poschodie má veľkú luxusnú obývaciu izbu, malú kuchyňu s jedálenským kútom a billiardovú miestnosť. Tretie poschodie ponúka byt s dvoma izbami a kúpeľňou, ateliér a malý spálňovo/bytový priestor. Na štvrtom poschodí sa nachádza malý byt s strešnou terasou, vytvárajúc príjemnú parížsku atmosféru.

Dizajnér sa snažil zvýšiť vizuálnu príťažlivosť modelu a urobiť ho zaujímavým ako výstavný model tým, že každú fasádu postavil s odlišným vzhľadom, pričom sa čo najviac pridŕžal parížskeho architektonického štýlu.

Podrobnosti

 • Počet dielikov: 3532
 • Počet minifigúrok: 7
 • Dátum vydania: Júl 2024
 • Oficiálna predajná cena: 289,99 €


General store

Lucky Town je malá ťažobná komunita na Divokom Západe. Je koniec 19. storočia. Obchod všeobecného tovaru je srdcom mesta. Bol postavený pred viac ako 30 rokmi vlastníkom, preto je viditeľné poškodenie na povrchu niektorých budov. Obchod pravidelne navštevujú obyvatelia mesta a miestni farmári. A čo v ňom môžeme nájsť? Takmer všetko. Od zeleniny a pečiva po ťažobnú výbavu a dynamit – všetko, čo je nevyhnutné v ťažobnom meste.

Obchod je jednoposchodová budova so zaujímavou farebnou schémou. Piesočná modrá farba sa hodí k bielym doplnkom. Steny sú vyrobené z vodorovných dosiek. Nad vchodom máme striešku, ktorá nás chráni pred slnkom. Na boku budovy je menšia strecha nad krabicami s ovocím a zeleninou. Na verande je aj hojdacia stolička – obľúbené miesto majiteľa, kde trávi voľný čas.

Vnútri máme niekoľko políc. Jedna je plná ťažobnej výbavy a na druhej môžeme nájsť konzervované potraviny a fľaše rôznych likérov. Na pulte vidíme zvonček a muffiny, tie sú každé ráno pečené manželkou majiteľa. Vedľa upúta klasická pokladňa. V budove máme tiež sporák na chladnejšie mesiace. Na plochej streche vidíme zásoby slamy pre zvieratá a viacero sudov plných alkoholu a strelného prachu. Za budovou máme niekoľko zásob a veľký sud s vodou. Vedľa budovy môžeme vidieť aj kaktus a vyschnutý strom. Pozrite! Vozeň s koňmi s novými dodávkami smeruje k obchodu!

Podrobnosti

 • Počet dielikov: 1906
 • Počet minifigúrok: 5 + 2 kone
 • Dátum vydania: Júl 2024
 • Oficiálna predajná cena: 139,99 €


Snack Shack

The Snack Shack je najlepšie miesto v meste, kde si môžete vychutnať vyprážané pochúťky a mliečne koktejly!

Tento model s 539 dielmi obsahuje plne vybavený stánok so plným vnútorným vybavením vrátane fritovacieho hrnca, stroja na mliečne koktejly, grilu, stanice na prípravu príloh a chladničky. Zadná časť sa otvára na pántoch pre ľahký prístup.

Tento model je inšpirovaný foodtruckom, ktorý dizajnér navštívil počas výletu na Key West (Florida), a pripomína klasický cestovný príves. Je skvelým doplnkom k akejkoľvek LEGO® mestu, pretože príves môže byť dokonca ľahko odstránený zo základne a umiestnený kamkoľvek budete chcieť.

Podrobnosti

 • Počet dielikov: 539
 • Počet minifigúrok: 2
 • Dátum vydania: Júl 2024
 • Oficiálna predajná cena: 44,99 €


Na našej stránke nájdete aj zoznam všetkých LEGO® setov, ktoré vychádzajú v roku 2024 zoradených podľa mesiacov. Tu nájdete aj všetky LEGO® sety vychádzajúce vo februári 2024.

Nezabudnite, že 1.2.2024 do 14.2.2024 stále môžete dostať v oficiálnom LEGO® obchode valentínsky darček k nákupu LEGO® setov v podobe setu 40679 Krabička plná lásky pri nákupe za aspoň 75 €.


Ďakujem že kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *