Nové LEGO® City Polícia, Hasiči, Vesmír a iné v roku 2024!

LEGO® City bude v roku 2024 znovu veľmi silná téma a už v januári dostaneme 24 nových setov. Nájdeme tu nové policajné sety, hasičov, sety s vozidlami a autami a ako sa zdá, obľúbenou témou roku 2024 bude vesmír. Ten sa vracia do popredia po niekoľkých dlhých rokoch. Ešte si pamätám éru, kedy vesmírne sety hrali prím medzi LEGO® setmi. Okrem témy City sa tento rok dostanú aj medzi LEGO® Technic a LEGO® Creator sety.

Už klasicky nám spoločnosť LEGO® medzi LEGO® City ponúka niekoľko zaujímavých policajných setov. Nájdeme tu mobilné laboratórium kriminalistov, policajné väzenie na ostrove ale aj policajný motorvý čln.

Samozrejme nesmú chýbať ani hasiči. Tí majú k dispozícii hasičskú motorku, lietadlo, hasičskú stanicu, auto 4×4 alebo vrtulník.

Podrobný zoznam všetkých nových setov nájdete v tomto článku.

Zoznam všetkých LEGO® City setov vychádzajúcich 1. januára 2024

Závody

Stavba

Záchranka

Občerstvenie

Hasiči

Polícia

Vesmír

LEGO® City 60399 Zelené pretekárske auto

Pripravte sa na povzbudzovanie svojho malého pretekára a spoločne si vychutnajte čaro hry s týmto hračkárskym pretekárskym autom LEGO, ktoré má športové pneumatiky a parádny zadný spojler. Táto stavebnica obsahuje aj minifigúrky fotografa a pretekára, a navyše trofej víťaza pre nápadité rozprávanie príbehov. LEGO® City 60399 Zelené pretekárske auto je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 9,79 €.

LEGO® City 60400 Motokáry a pretekár

Malí pretekári si môžu vybrať z 2 minifigúrok jazdcov a potom si zahrať napínavé súťaže s oranžovými a tyrkysovými mini motokárami. LEGO® City 60400 Motokáry a pretekári je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 9,79 €.

LEGO® City 60402 Modrý monster truck

Toto parádne, majestátne, hračkárske, terénne vozidlo sa môže pochváliť obrovskými gumovými pneumatikami a robustnou konštrukciou, ktorá je perfektná na akčnú hru. Vaše dieťa si užije zábavnú jazdu, odvážne skoky a model obsahuje aj minifigúrku vodiča na tvorivú hru na postavy. LEGO® City 60402 Modrý monster truck je dostupný v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 14,49 €.

LEGO® City 60406 Kamión s pretekárskym autom

Model je určený pre deti od 6 rokov a obsahuje pretekárske auto s funkčnou nakladacou rampou a parádne pretekárske auto so zníženým odpružením a rozšírenými blatníkmi. Stavebnica obsahuje aj minifigúrky pretekára a vodiča kamióna na zinscenovanie zábavných príbehov a dobrodružstiev. LEGO® City 60406 Kamión s pretekárskym autom je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 27,99 €.

LEGO® City 60438 Plachetnica

Táto hračkárska loď je ideálna na hranie aj vystavovanie a obsahuje vysoký stožiar s plachtou s potlačou, kabínu lode aj kormidlo. Model obsahuje aj 2 minifigúrky na nápaditú hru na postavy a rozprávanie príbehov. LEGO® City 60438 Plachetnica je dostupná v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 19,49 €.

LEGO® City 60401 Stavebný parný valec

Stavebný parný valec je so svojimi robustnými pneumatikami a lesklým valcom ideálny pre fanúšikov hračkárskych nákladných áut a stavebných vozidiel. Rovnako ako skutočný parný valec, aj tento hračkársky model obsahuje výstražný maják a kokpit pre minifigúrku vodiča. Táto zábavná hračka podnieti kreativitu a predstavivosť detí od 5 rokov a dá sa kombinovať s podobnými hračkami (predávané samostatne) zo série LEGOCity. LEGO® City 60401 Stavebný parný valec je dostupný v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 9,79 €.

LEGO® City 60403 Sanitka a snowboardista

Záchranná sanitka a snowboardista (60403), ktorá obsahuje hračkársku sanitku s mohutnými pneumatikami na záchranu v teréne. Táto zábavná súprava obsahuje aj minifigúrku zobrazujúcu zasnežený skatepark a minifigúrky snowboardistu a záchranára na nápadité rozprávanie príbehov. LEGO® City 60403 Sanitka a snowboardista je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 19,49 €.

LEGO® City 60405 Záchranárska helikoptéra

Tento model je určený pre deti od 6 rokov a obsahuje hračkársku helikoptéru s parádnym kokpitom, otáčajúcimi sa rotormi, otváracím nákladným priestorom a funkčným navijakom. Stačí pridať minifigúrky turistu, pilota a záchranára, hračkársky núdzový signál a štipku fantázie a užiť si hodiny akčnej hry. LEGO® City 60405 Záchranárska helikoptéra je dostupná v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 az cenu 19,49 €.

LEGO® City 60404 Hamburgerový truck

Mobilný podnik s rýchlym občerstvením, ktorý je doplnený obrovským hamburgerom, sa dá odpojiť od nákladného auta a je vybavený detailne prepracovaným priestorom na prípravu jedla, koreninami a obslužným pultom s ohnivým nápisom Grilovaný hamburger. Táto stavebnica obsahuje aj minifigúrku predavača a minifigúrku zákazníka s načúvacím prístrojom. LEGO® City 60404 Hamburgerový truck je dostupný v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 19,49 €.

LEGO® City 60410 Hasičská záchranárska motorka

Je navrhnutá pre menších staviteľov od 4 rokov a obsahuje parádnu hasičskú motorku so širokými pneumatikami a hasiacim prístrojom v zadnej časti. V tejto hasičskej záchranárskej hračke nájdete aj scénku s opekačkou a plameňmi a dve minifigúrky vrátane hasičky, aby ste mohli vymýšľať zábavné príbehy a zahrať sa na postavy. LEGO® City 60410 Hasičská záchranárska motorka je dostupná v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 9,79 €.

LEGO® City 60411 Hasičský záchranný vrtulník

Povzneste detskú fantáziu do nebeských výšin s touto hračkou LEGO® City Hasičského záchranného vrtuľníka (60411) pre deti od 5 rokov, ktorá obsahuje dva vystreľovače vodných dielikov LEGO, otočnú vrtuľu a parádny kokpit pre minifigúrku pilota hasiča. Doprajte svojmu každodennému hrdinovi s touto zábavnou stavebnicou svet plný akcie a hasičských záchranných dobrodružstiev. LEGO® City 60411 Hasičský záchranný vrtulník je dostupný v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 9,79 €.

LEGO® City 60412 Hasičské auto 4×4 a záchranný čln

Táto parádna stavebnica LEGO® City Hasičského auta 4×4 a záchranného člnu (60412) pre deti od 5 rokov skvelo poslúži pri akčných hrách na hasičov a obsahuje aj príves na prevoz záchranného člna, hračkársky stan a scénku zo stanovačky s táborákom. Stačí pridať minifigúrky hasiča s turistkou a dobrodružstvá sa môžu začať! LEGO® City 60412 Hasičské auto 4×4 a záchranný čln je dostupný v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 27,99 €.

LEGO® City 60413 Hasičské záchranné lietadlo

Hasičské záchranné lietadlo (60413) s množstvom realistických prvkov vrátane funkcie zhadzovania vodných nádrží a dvomi vystreľovačmi vodných dielikov. Dvojmotorové lietadlo obsahuje aj otváracie dvere nákladného priestoru a dvojitý kokpit s minifigúrkami pilota, hasiča s hasiacim prístrojom a hasiča s tryskovým batohom. Nechýba ani scénka s lesným požiarom pre hry plné akcie. LEGO® City 60413 Hasičské záchranné lietadlo je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 59,99 €.

LEGO® City 60414 Hasičská stanica s hasičským vozidlom

V stanici nájdete moderné riadiace centrum, kuchynku a priestor na spanie nad miestnosťou s vybavením a dvoma garážamis obrovskými dverami. Stavebnica obsahuje aj hračkársky dron a parádne hasičské vozidlo, ktorému nechýbajú doplnky ako nastaviteľný rebrík a hasiaci prístroj. Zvolajte päť minifigúrok hasičskej posádky a figúrku hasičského psa a zažite hodiny akčných hier na boj s plameňmi. LEGO® City 60414 Hasičská stanica s hasičským vozidlom je dostupná v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 79,99 €.

LEGO® City 60415 Naháňačka policajného auta a športiak

Stavebnica LEGO® City Naháňačka policajného auta a športiak (60415) pre chlapcov aj dievčatá obsahuje parádne policajné zásahové vozidlo a únikové auto spolu s minifigúrkami policajta a zločinca pre zábavné hry na postavy a vymýšľanie príbehov. LEGO® City 60415 Naháňačka policajného auta a športiak je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 19,49 €.

LEGO® City 60417 Policajný rýchly motorový čln a úkryt zločincov

Obsahuje hračkársku policajnú hliadkovú loď a skrýšu zločincov medzi starými prepravnými kontajnermi v mestskom prístave. Deti sa môžu pridať k policajtovi a preskúmať množstvo funkcií a prekvapení v zábavnej stavebnici, v ktorej nechýba ani hračkársky vodný skúter, scénka z prístavu alebo minifigúrky policajta a dvoch zločincov spolus figúrkou buldoga. LEGO® City 60417 Policajný rýchly motorový čln a úkryt zločincov je dostupný v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 27,99 €.

LEGO® City 60418 Mobilné kriminalistické laboratórium policajtov

Táto parádna stavebnica pre deti od 7 rokov obsahuje hračkársky nákladiak, ktorý v sebe po otvorení skrýva dvojposchodové kriminalistické laboratórium s rôznymi pracoviskami, mapou, záznamami z bezpečnostných kamier, mikroskopom, kávovarom a väzením. V stavebnici nechýba ani forenzná scénka a štvorkolka zločincov. Stačí pridať minifigúrky dvoch policajtov, jedného vedca a dvoch zločincov a o veľkolepé dobrodružstvá máte postarané! LEGO® City 60418 Mobilné kriminalistické laboratórium policajtov je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 54,99 €.

LEGO® City 60419 Polícia a väzenie na ostrove

S týmto úžasným hračkárskym setom vás čakajú akčné dobrodružstvá s väzením na útese, kde nájdete plno rozličných prvkov a funkcii. Obsahuje aj helikoptéru, policajnú loď, čln, minifigúrky troch policajtov a štyroch väzňov spolu s figúrkami policajného psa a žraloka.

V tomto hračkárskom väzení na ostrove nechýba množstvo detailov pre nápadité hry vrátane riadiacej miestnosti, spoločenskej miestnosti pre policajtov, vstupnej haly, dvora s tajnými únikovými dvierkami, miestnosti pre psy, cely s posteľami a únikovým tunelom, ktorý vedie do opustenej bane a tiež práčovne pre väzňov s nástrojmi pre únik z väzenia. Okrem toho tu objavíte aj pristávaciu plochu a útes s uvoľnenou skalou pre útek vo veľkom štýle. LEGO® City 60419 Polícia a väzenie na ostrove je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 97,99 €.

LEGO® City 60428 Vesmírny konštrukčný robot

Tomuto futuristickému hračkárskemu robotovi nechýbajú ramená s kladivom a lyžicou, kokpit pre minifigúrku pilota a veľké chodidlá pre skúmanie vzdialených planét. Stačí pridať malého konštrukčného robota, scénku planéty, energetické kryštály a minifigúrku člena vesmírnej posádky a môžete sa tešiť na hodiny veľkolepej vesmírnej akcie. LEGO® City 60428 Vesmírny konštrukčný robot je dostupný v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 9,79 €.

LEGO® City 60429 Vesmírna loď a objav asteroidu

Pridajte sa k svojmu malému astronautovi na nadpozemské dobrodružstvo s touto stavebnicou LEGO® City Vesmírna loď a objav asteroidu (60429) pre deti od 4 rokov, ktorá obsahuje hračkársku vesmírnu loď a dve scénky na povrchu asteroidov: v jednej je laboratórium a v druhej prebiehajú vykopávky pomocou žeriava. Stačí pridať dve minifigúrky vesmírnej posádky, figúrku mimozemšťana a meteorit s kryštálmi a môžete sa pustiť do nápaditých hier a vymýšľania príbehov. LEGO® City 60429 Vesmírna loď a objav asteroidu je dostupná v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 19,49 €.

LEGO® City 60430 Medzihviezdna vesmírna loď

Táto vesmírna loď s miestom pre jedného pilota sa zameriava hlavne na rýchlosť. Deti do nej môžu vložiť hračkársky akumulátor, aby zapli vyklápacie hlavné trysky a vyštartovali bleskovou rýchlosťou do odľahlých kútov vesmíru. Stavebnica obsahuje aj dron, ktorý sa dá premeniť na tryskový batoh pre minifigúrku člena vesmírnej posádky. LEGO® City 60430 Medzihviezdna vesmírna loď je dostupná v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 19,49 €.

LEGO® City 60431 Prieskumné vesmírne vozidlo a mimozemský život

Na robustnom prieskumnom vozidle nájdete šesť veľkých pneumatík a pokročilé odpruženie, aby ste dokázali jazdiť v skalnatom teréne rôznych planét. Deti sa môžu pridať k posádke, zmapovať povrch planéty a objaviť zvláštne gejzíry s parou alebo mimozemský život. Táto zábavná stavebnica obsahuje dve minifigúrky členov vesmírnej posádky a figúrky robota a mimozemšťana. LEGO® City 60431 Prieskumné vesmírne vozidlo a mimozemský život je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 27,99 €.

LEGO® City 60432 Veliteľské vesmírne vozidlo a žeriavový nakladač

Futuristické vozidlo s ôsmimi kolesami má všetko, čo sa deťom zíde pri skúmaní vzdialených planét, vrátaneobrovských pneumatík, úložných otvorov pre vzorky, ramena žeriava a miesta pre vzduchovú komoru s laboratóriom. Stavebnica obsahuje aj prostredie planéty, kde môžu prieskumníci objaviť mimozemské rastliny a energetický kryštál. Stačí pridať štyri minifigúrky členov vesmírnej posádky, akčné figúrky robota a mimozemšťana a veľkolepé vesmírne dobrodružstvá máte zaručené. LEGO® City 60432 Veliteľské vesmírne vozidlo a žeriavový nakladač je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 69,99 €.