Nové LEGO® City Polícia, Hasiči, Vesmír a iné v roku 2024!

LEGO® City bude v roku 2024 znovu veľmi silná téma a už v januári dostaneme 24 nových setov. Nájdeme tu nové policajné sety, hasičov, sety s vozidlami a autami a ako sa zdá, obľúbenou témou roku 2024 bude vesmír. Ten sa vracia do popredia po niekoľkých dlhých rokoch. Ešte si pamätám éru, kedy vesmírne sety hrali prím medzi LEGO® setmi. Okrem témy City sa tento rok dostanú aj medzi LEGO® Technic a LEGO® Creator sety.

Už klasicky nám spoločnosť LEGO® medzi LEGO® City ponúka niekoľko zaujímavých policajných setov. Nájdeme tu mobilné laboratórium kriminalistov, policajné väzenie na ostrove ale aj policajný motorvý čln.

Samozrejme nesmú chýbať ani hasiči. Tí majú k dispozícii hasičskú motorku, lietadlo, hasičskú stanicu, auto 4×4 alebo vrtulník.

Podrobný zoznam všetkých nových setov nájdete v tomto článku.

Zoznam všetkých LEGO® City setov vychádzajúcich 1. januára 2024

Závody

Stavba

Záchranka

Občerstvenie

Hasiči

Polícia

Vesmír

LEGO® City 60399 Zelené pretekárske auto

Pripravte sa na povzbudzovanie svojho malého pretekára a spoločne si vychutnajte čaro hry s týmto hračkárskym pretekárskym autom LEGO, ktoré má športové pneumatiky a parádny zadný spojler. Táto stavebnica obsahuje aj minifigúrky fotografa a pretekára, a navyše trofej víťaza pre nápadité rozprávanie príbehov. LEGO® City 60399 Zelené pretekárske auto je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 9,79 €.

LEGO® City 60400 Motokáry a pretekár

Malí pretekári si môžu vybrať z 2 minifigúrok jazdcov a potom si zahrať napínavé súťaže s oranžovými a tyrkysovými mini motokárami. LEGO® City 60400 Motokáry a pretekári je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 9,79 €.

LEGO® City 60402 Modrý monster truck

Toto parádne, majestátne, hračkárske, terénne vozidlo sa môže pochváliť obrovskými gumovými pneumatikami a robustnou konštrukciou, ktorá je perfektná na akčnú hru. Vaše dieťa si užije zábavnú jazdu, odvážne skoky a model obsahuje aj minifigúrku vodiča na tvorivú hru na postavy. LEGO® City 60402 Modrý monster truck je dostupný v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 14,49 €.

LEGO® City 60406 Kamión s pretekárskym autom

Model je určený pre deti od 6 rokov a obsahuje pretekárske auto s funkčnou nakladacou rampou a parádne pretekárske auto so zníženým odpružením a rozšírenými blatníkmi. Stavebnica obsahuje aj minifigúrky pretekára a vodiča kamióna na zinscenovanie zábavných príbehov a dobrodružstiev. LEGO® City 60406 Kamión s pretekárskym autom je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 27,99 €.

LEGO® City 60438 Plachetnica

Táto hračkárska loď je ideálna na hranie aj vystavovanie a obsahuje vysoký stožiar s plachtou s potlačou, kabínu lode aj kormidlo. Model obsahuje aj 2 minifigúrky na nápaditú hru na postavy a rozprávanie príbehov. LEGO® City 60438 Plachetnica je dostupná v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 19,49 €.

LEGO® City 60401 Stavebný parný valec

Stavebný parný valec je so svojimi robustnými pneumatikami a lesklým valcom ideálny pre fanúšikov hračkárskych nákladných áut a stavebných vozidiel. Rovnako ako skutočný parný valec, aj tento hračkársky model obsahuje výstražný maják a kokpit pre minifigúrku vodiča. Táto zábavná hračka podnieti kreativitu a predstavivosť detí od 5 rokov a dá sa kombinovať s podobnými hračkami (predávané samostatne) zo série LEGOCity. LEGO® City 60401 Stavebný parný valec je dostupný v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 9,79 €.

LEGO® City 60403 Sanitka a snowboardista

Záchranná sanitka a snowboardista (60403), ktorá obsahuje hračkársku sanitku s mohutnými pneumatikami na záchranu v teréne. Táto zábavná súprava obsahuje aj minifigúrku zobrazujúcu zasnežený skatepark a minifigúrky snowboardistu a záchranára na nápadité rozprávanie príbehov. LEGO® City 60403 Sanitka a snowboardista je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 19,49 €.

LEGO® City 60405 Záchranárska helikoptéra

Tento model je určený pre deti od 6 rokov a obsahuje hračkársku helikoptéru s parádnym kokpitom, otáčajúcimi sa rotormi, otváracím nákladným priestorom a funkčným navijakom. Stačí pridať minifigúrky turistu, pilota a záchranára, hračkársky núdzový signál a štipku fantázie a užiť si hodiny akčnej hry. LEGO® City 60405 Záchranárska helikoptéra je dostupná v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 az cenu 19,49 €.

LEGO® City 60404 Hamburgerový truck

Mobilný podnik s rýchlym občerstvením, ktorý je doplnený obrovským hamburgerom, sa dá odpojiť od nákladného auta a je vybavený detailne prepracovaným priestorom na prípravu jedla, koreninami a obslužným pultom s ohnivým nápisom Grilovaný hamburger. Táto stavebnica obsahuje aj minifigúrku predavača a minifigúrku zákazníka s načúvacím prístrojom. LEGO® City 60404 Hamburgerový truck je dostupný v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 19,49 €.

LEGO® City 60410 Hasičská záchranárska motorka

Je navrhnutá pre menších staviteľov od 4 rokov a obsahuje parádnu hasičskú motorku so širokými pneumatikami a hasiacim prístrojom v zadnej časti. V tejto hasičskej záchranárskej hračke nájdete aj scénku s opekačkou a plameňmi a dve minifigúrky vrátane hasičky, aby ste mohli vymýšľať zábavné príbehy a zahrať sa na postavy. LEGO® City 60410 Hasičská záchranárska motorka je dostupná v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 9,79 €.

LEGO® City 60411 Hasičský záchranný vrtulník

Povzneste detskú fantáziu do nebeských výšin s touto hračkou LEGO® City Hasičského záchranného vrtuľníka (60411) pre deti od 5 rokov, ktorá obsahuje dva vystreľovače vodných dielikov LEGO, otočnú vrtuľu a parádny kokpit pre minifigúrku pilota hasiča. Doprajte svojmu každodennému hrdinovi s touto zábavnou stavebnicou svet plný akcie a hasičských záchranných dobrodružstiev. LEGO® City 60411 Hasičský záchranný vrtulník je dostupný v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 9,79 €.

LEGO® City 60412 Hasičské auto 4×4 a záchranný čln

Táto parádna stavebnica LEGO® City Hasičského auta 4×4 a záchranného člnu (60412) pre deti od 5 rokov skvelo poslúži pri akčných hrách na hasičov a obsahuje aj príves na prevoz záchranného člna, hračkársky stan a scénku zo stanovačky s táborákom. Stačí pridať minifigúrky hasiča s turistkou a dobrodružstvá sa môžu začať! LEGO® City 60412 Hasičské auto 4×4 a záchranný čln je dostupný v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 27,99 €.

LEGO® City 60413 Hasičské záchranné lietadlo

Hasičské záchranné lietadlo (60413) s množstvom realistických prvkov vrátane funkcie zhadzovania vodných nádrží a dvomi vystreľovačmi vodných dielikov. Dvojmotorové lietadlo obsahuje aj otváracie dvere nákladného priestoru a dvojitý kokpit s minifigúrkami pilota, hasiča s hasiacim prístrojom a hasiča s tryskovým batohom. Nechýba ani scénka s lesným požiarom pre hry plné akcie. LEGO® City 60413 Hasičské záchranné lietadlo je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 59,99 €.

LEGO® City 60414 Hasičská stanica s hasičským vozidlom

V stanici nájdete moderné riadiace centrum, kuchynku a priestor na spanie nad miestnosťou s vybavením a dvoma garážamis obrovskými dverami. Stavebnica obsahuje aj hračkársky dron a parádne hasičské vozidlo, ktorému nechýbajú doplnky ako nastaviteľný rebrík a hasiaci prístroj. Zvolajte päť minifigúrok hasičskej posádky a figúrku hasičského psa a zažite hodiny akčných hier na boj s plameňmi. LEGO® City 60414 Hasičská stanica s hasičským vozidlom je dostupná v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 79,99 €.

LEGO® City 60415 Naháňačka policajného auta a športiak

Stavebnica LEGO® City Naháňačka policajného auta a športiak (60415) pre chlapcov aj dievčatá obsahuje parádne policajné zásahové vozidlo a únikové auto spolu s minifigúrkami policajta a zločinca pre zábavné hry na postavy a vymýšľanie príbehov. LEGO® City 60415 Naháňačka policajného auta a športiak je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 19,49 €.

LEGO® City 60417 Policajný rýchly motorový čln a úkryt zločincov

Obsahuje hračkársku policajnú hliadkovú loď a skrýšu zločincov medzi starými prepravnými kontajnermi v mestskom prístave. Deti sa môžu pridať k policajtovi a preskúmať množstvo funkcií a prekvapení v zábavnej stavebnici, v ktorej nechýba ani hračkársky vodný skúter, scénka z prístavu alebo minifigúrky policajta a dvoch zločincov spolus figúrkou buldoga. LEGO® City 60417 Policajný rýchly motorový čln a úkryt zločincov je dostupný v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 27,99 €.

LEGO® City 60418 Mobilné kriminalistické laboratórium policajtov

Táto parádna stavebnica pre deti od 7 rokov obsahuje hračkársky nákladiak, ktorý v sebe po otvorení skrýva dvojposchodové kriminalistické laboratórium s rôznymi pracoviskami, mapou, záznamami z bezpečnostných kamier, mikroskopom, kávovarom a väzením. V stavebnici nechýba ani forenzná scénka a štvorkolka zločincov. Stačí pridať minifigúrky dvoch policajtov, jedného vedca a dvoch zločincov a o veľkolepé dobrodružstvá máte postarané! LEGO® City 60418 Mobilné kriminalistické laboratórium policajtov je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 54,99 €.

LEGO® City 60419 Polícia a väzenie na ostrove

S týmto úžasným hračkárskym setom vás čakajú akčné dobrodružstvá s väzením na útese, kde nájdete plno rozličných prvkov a funkcii. Obsahuje aj helikoptéru, policajnú loď, čln, minifigúrky troch policajtov a štyroch väzňov spolu s figúrkami policajného psa a žraloka.

V tomto hračkárskom väzení na ostrove nechýba množstvo detailov pre nápadité hry vrátane riadiacej miestnosti, spoločenskej miestnosti pre policajtov, vstupnej haly, dvora s tajnými únikovými dvierkami, miestnosti pre psy, cely s posteľami a únikovým tunelom, ktorý vedie do opustenej bane a tiež práčovne pre väzňov s nástrojmi pre únik z väzenia. Okrem toho tu objavíte aj pristávaciu plochu a útes s uvoľnenou skalou pre útek vo veľkom štýle. LEGO® City 60419 Polícia a väzenie na ostrove je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 97,99 €.

LEGO® City 60428 Vesmírny konštrukčný robot

Tomuto futuristickému hračkárskemu robotovi nechýbajú ramená s kladivom a lyžicou, kokpit pre minifigúrku pilota a veľké chodidlá pre skúmanie vzdialených planét. Stačí pridať malého konštrukčného robota, scénku planéty, energetické kryštály a minifigúrku člena vesmírnej posádky a môžete sa tešiť na hodiny veľkolepej vesmírnej akcie. LEGO® City 60428 Vesmírny konštrukčný robot je dostupný v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 9,79 €.

LEGO® City 60429 Vesmírna loď a objav asteroidu

Pridajte sa k svojmu malému astronautovi na nadpozemské dobrodružstvo s touto stavebnicou LEGO® City Vesmírna loď a objav asteroidu (60429) pre deti od 4 rokov, ktorá obsahuje hračkársku vesmírnu loď a dve scénky na povrchu asteroidov: v jednej je laboratórium a v druhej prebiehajú vykopávky pomocou žeriava. Stačí pridať dve minifigúrky vesmírnej posádky, figúrku mimozemšťana a meteorit s kryštálmi a môžete sa pustiť do nápaditých hier a vymýšľania príbehov. LEGO® City 60429 Vesmírna loď a objav asteroidu je dostupná v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 19,49 €.

LEGO® City 60430 Medzihviezdna vesmírna loď

Táto vesmírna loď s miestom pre jedného pilota sa zameriava hlavne na rýchlosť. Deti do nej môžu vložiť hračkársky akumulátor, aby zapli vyklápacie hlavné trysky a vyštartovali bleskovou rýchlosťou do odľahlých kútov vesmíru. Stavebnica obsahuje aj dron, ktorý sa dá premeniť na tryskový batoh pre minifigúrku člena vesmírnej posádky. LEGO® City 60430 Medzihviezdna vesmírna loď je dostupná v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 19,49 €.

LEGO® City 60431 Prieskumné vesmírne vozidlo a mimozemský život

Na robustnom prieskumnom vozidle nájdete šesť veľkých pneumatík a pokročilé odpruženie, aby ste dokázali jazdiť v skalnatom teréne rôznych planét. Deti sa môžu pridať k posádke, zmapovať povrch planéty a objaviť zvláštne gejzíry s parou alebo mimozemský život. Táto zábavná stavebnica obsahuje dve minifigúrky členov vesmírnej posádky a figúrky robota a mimozemšťana. LEGO® City 60431 Prieskumné vesmírne vozidlo a mimozemský život je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 27,99 €.

LEGO® City 60432 Veliteľské vesmírne vozidlo a žeriavový nakladač

Futuristické vozidlo s ôsmimi kolesami má všetko, čo sa deťom zíde pri skúmaní vzdialených planét, vrátaneobrovských pneumatík, úložných otvorov pre vzorky, ramena žeriava a miesta pre vzduchovú komoru s laboratóriom. Stavebnica obsahuje aj prostredie planéty, kde môžu prieskumníci objaviť mimozemské rastliny a energetický kryštál. Stačí pridať štyri minifigúrky členov vesmírnej posádky, akčné figúrky robota a mimozemšťana a veľkolepé vesmírne dobrodružstvá máte zaručené. LEGO® City 60432 Veliteľské vesmírne vozidlo a žeriavový nakladač je dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 69,99 €.

LEGO® City 60433 Modulárna vesmírna stanica

Tento futuristický vesmírny objekt slúži ako obiehajúca základňa, kde môže pristáť vesmírna loď. Obsahuje modulárne kapsulové miestnosti vrátane satelitu, vesmírneho bicykla, raketoplánu, výskumného vedeckého laboratória, opravovne, kuchynky, priestoru na spanie a biodómu. Deti môžu poprehadzovať jednotlivé moduly a vytvoriť si tak dokonalú vesmírnu stanicu podľa seba alebo ich pripoja k raketoplánu, aby vystavali parádny vesmírny vlak. Stavebnica obsahuje aj šesť členov vesmírnej posádky pre veľkolepé vesmírne dobrodružstvá. LEGO® City 60433 Modulárna vesmírna stanica je dosupná v oficálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 97,99 €.

LEGO® City 60434 Vesmírna základňa a štartovacia plošina pre raketu

Táto hračka LEGO® City Vesmírna základňa a štartovacia plošina pre raketu (60434) na prieskum vesmíru je plná prvkov, aby ste mohli zažiť nadpozemské dobrodružstvá. Nechýba riadiaca miestnosť a otočný vesmírny vežový žeriav nad hlavnou časťou, ktorá sa dá otvoriť. V nej nájdete výstroj, vedecké laboratórium a kútik s občerstvením. Stavebnica obsahuje aj raketu, štartovaciu plošinu, stavebné vozidlo a kúsok planéty s hračkárskymi energetickými kryštálmi a rastlinami. Keď sa budete chcieť zahrať na nápadité scénky, zíde sa vám šesť minifigúrok členov vesmírnej posádky alebo figúrky robota a dvoch mimozemšťanov. LEGO® City 60434 Vesmírna základňa a štartovacia plošina pre raketu je dostupná v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 139,99 €.

Nezabudnite, že od 1. do 16. januára 2024 máte možnosť získať dva darčeky k nákupu v oficiálnom LEGO® obchode. Všetky detaily tejto ponuky ako aj sumu potrebnú na získanie som spísal v tomto článku.


Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *