LEGO® Harry Potter zberateľské portréty čarodejníkov!

Zberateľské portréty čarodejníkov zo sveta Harry Potter sa vracajú do LEGO® setov v novej várke, ktorá sa začne predávať v roku 2024. Doposiaľ sme nemali veľa informácíí ale pomaly sa k nim dostávame a postupne odhaľujeme detaily o nových zberateľských portrétoch.

Spoločnosť LEGO® sa snaží obnoviť špecialitu Harry Potter setov, ktorú poznáme od roku 2021 v podobe ružových zberateľských kartičiek. Vtedy bolo možné nájsť v niektorých z LEGO® Harry Potter setov jednu zo 16-tich zberateľských kartičiek s fotkami významných čarodejníkov. Tieto kartičky mali pripomínať tie, ktoré Harry s Ronom dostali v krabičkách s čokoládovými žabkami vo filmoch.

Vyzerá to, že tento krát budeme mať možnosť nazbierať 14 rôznych jedinečných portrétov čarodejníkov a čarodejníc. Oproti kartičkám z roku 2021 pôsobia tieto nové detailnejšie.

Zberateľské portréty čarodejníkov v roku 2024
Zberateľské portréty čarodejníkov v roku 2024

Na portrétoch vidíme čarodejníkov v pohybe alebo pri pózovaní, čo je asi najväčšia zmena oproti starším kartičkám. Na jednom portréte napríklad čarodejník posiela sovu, na inom zase druhý mieša odvar. Zatiaľ nevieme presne ktorí čarodejníci a čarodejnice sú vyobrazení na portrétoch. Samozrejme predpokladám, že sa jedná o dôležité postavy v čarodejníckom svete.

Zberateľské portréty čarodejníkov v roku 2024
Zberateľské portréty čarodejníkov v roku 2024

Skoro s istotou medzi nimi nájdeme všetkých štyroch zakladateľov Rokfortu, Richarda Chrabromila na portréte vpravo hore, vľavo hore Brunhilda Bystrohlavová, v druhom rade z prava Brigita Bifľomorová a a Salazar Slizoli dole napravo s hadom. Okrem nich je tu aj Rytier Sir Cadogan alebo hráčka metlobalu Jokunda Sykes.

Určite neskôr zistíme totožnosť všetkých 14 čarodejníkov zobrazených na portrétoch. Zatiaľ vieme len to, že ich budeme môcť získať v nových setoch, ktoré vychádzajú 1. marca 2024. Konkrétne sú to 76426 Lodenica pri Rokfortskom hrade, 76428 Hagridova chatrč: Nečakaná návšteva a 76430 Soviareň v Rokfortskom hrade.

Nezabudnite, že od 1. do 16. januára 2024 máte možnosť získať dva darčeky k nákupu v oficiálnom LEGO® obchode. Všetky detaily tejto ponuky ako aj sumu potrebnú na získanie som spísal v tomto článku.


Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *