Nové LEGO® Icons 10326 Prírodovedné múzeum prichádza ako nový modulárny set ešte tento rok!

Dnes sme sa dočkali vzrušujúcej správy, keď LEGO® oficiálne predstavilo svoj najnovší prírastok do série Modulárnych budov – LEGO® Icons 10326 Prírodovedné múzeum. Ide o najväčší Modulárny set dosiaľ vydaný, ktorý sa skladá z 4014 dielikov a obsahuje 7 minifigúrok.

LEGO Modulárne budovy
LEGO Modulárne budovy

Na rozdiel od tradičného dátumu vydania 1. januára, 10326 Prírodovedné múzeum bude k dispozícii už od 1. decembra 2023. To znamená, že si ho budeme môcť zakúpiť práve včas na Vianoce. Set je už teraz dostupný k predobjednaniu v oficiálnom LEGO® obchode za cenu 299,99 €.

LEGO Icons 10326 Prírodovedné múzeum
LEGO® Icons 10326 Prírodovedné múzeum

Dizajn

Tým, čo na tomto sete možno bude najviac zaujímavé, je jeho fascinujúci dizajn. Dizajnér Chris McVeigh sa rozhodol pre olivovú farbu ako hlavnú farbu, ktorá krásne kontrastuje s dvoma bielymi piliermi, charakteristickými pre architektúru múzeí. Táto farba dodáva múzeu sofistikovaný a štýlový vzhľad, ktorý ho odlišuje aj od ostatných Modulárnych budov.

Zaujímavým aspektom stavebnice 10326 Prírodovedného múzea je jeho mimoriadny rozmer. Ako druhá Modulárna budova po 10255 Zhromaždenie na námestí stojí na 48-dielikovom podstavci, čo mu dáva jedinečnú fasádu a tvar, ktorý sa odlišuje od ostatných Modulárnych budov v sérii. Jednoducho povedané, múzeum stojí na platni s rozmerom 1,5 základnej platne.

LEGO Icons 10326 Prírodovedné múzeum
LEGO® Icons 10326 Prírodovedné múzeum

Jednou z vecí, ktorú si možno všimnete na priložených obrázkoch, je LEGO® Food Truck, ktorý sa objavuje v pozadí na jednej z fotografií. Tento food truck nie je súčasťou setu, ale zdá sa, že by mohol byť budúcim darčekom pri nákupe LEGO®. Mohol by teda doplniť Prírodovedné múzeum, podobne ako to bolo s Dodávkou na sťahovanie pri sete 10312 Jazzový klub.

LEGO Icons 10326 Prírodovedné múzeum a pravdepodobne ďalší darček k nákupu
LEGO® Icons 10326 Prírodovedné múzeum a pravdepodobne ďalší darček k nákupu

Zadná strana krabice ukazuje niekoľko zaujímavých detailov, ktoré tento set ponúka. Stavba sa rozprestiera na dvoch poschodiach.

LEGO Icons 10326 Prírodovedné múzeum
LEGO® Icons 10326 Prírodovedné múzeum

Na prvom poschodí sa nachádza celá škála prírodovedných exponátov. Druhé poschodie sa zameriava na vedecké a vesmírne artefakty so samostatnou expozíciou. Na druhom poschodí múzea sa tiež nachádza geologická sekcia, ktorá ponúka farebnú škálu kremeňa, geód, stalaktitov a zábery do vnútra Zeme a jej roztaveného jadra. Na streche nájdeme kanceláriu kurátora a strešné okná, cez ktoré dnu preniká svetlo. Krásnym detailom setu je kostra Brachiosaura, ktorá sa týči cez átrium zo spodu až na druhé poschodie múzea.

LEGO Icons 10326 Prírodovedné múzeum
LEGO® Icons 10326 Prírodovedné múzeum

Návštevníci múzea môžu na vonkajšej strane vidieť dva fóliové transparenty. Jeden z nich je vesmírneho motívu a umožňuje LEGO® minifigúrkam pozerať do budúcnosti, druhý sa pozera do minulosti. Súčasťou múzea je aj mnoho ďalších fascinujúcich modelov, vrátane modelu Slnečnej sústavy a ďalších tajomstiev, ktoré uvidíme až pri fyzickom stavaní setu.

LEGO Icons 10326 Prírodovedné múzeum
LEGO® Icons 10326 Prírodovedné múzeum

Minifigúrky

Stavebnica obsahuje celkovo sedem minifigúrok. Myslím že je to dostatočný počet aj keď minifigúrok nie je nikdy dosť a jednu alebo dve naviac mohli dizajnéri kľudne pridať. Nájdeme medzi nimi aj nové potlače na torso pracovníkov múzea a kurátora. Zaujímavosťou je aj prítomnosť návštevníka s umelou nohou. LEGO® má snahu zakomponovať aj figúrky zobrazujúce ľudí so zdravotným znevýhodnením.

LEGO Icons 10326 Prírodovedné múzeum
LEGO® Icons 10326 Prírodovedné múzeum

Podrobnosti:

  • Číslo setu: 10326
  • Vek: 18+
  • Počet dielikov: 4014
  • Počet minifigúrok: 7
  • Dátum vydania: 1. December 2023
  • Oficiálna predajná cena: 299,99 €

Zhrnutie

Tento nový prírastok do sveta Modulárnych budov je skutočným skvostom a bude skvelým doplnkom ku ostatným Modulárnym budovám, ako sú 10312 Jazzový klub alebo 10297 Butikový Hotel. S jeho olivovou farbou a impozantným dizajnom sa určite stane jedným z najobľúbenejších setov medzi fanúšikmi LEGO®. Toto prírodovedné múzeum je nielen nádhernou stavbou, ale aj vzdelávacím prostriedkom, ktorý pridáva do kolekcie Modulárnych budov niečo nové a unikátne. Niet pochýb, že sa mnohí tešia na jeho vydanie už 1. decembra 2023. A keďže na oficiálnej LEGO® stránke je dostupný k predobjednávke už teraz, je možné že si niekto nájde pod vianočným stromčekom pekný darček.


Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *