LEGO Harry Potter 75965 Voldemortov Návrat

Scena z filmu Harry Potter – Ohnivá čaša

Dnes si predstavíme set zo sveta Harryho Pottera a to konkrétne set 75965 Voldemortov návrat. Fanúšikom najznámejšieho čarodejníka bude táto scéna dobre známa. Odohráva sa vo štvrtom filme s názvom Ohnivá čaša. Po nájdení trofeje v bludisku sa Harry ocitá na cintoríne, kde Červochvost pripravuje kotol na návrat svojho pána. Jediný, kto mu doteraz chýbal, je Harry Potter, ktorý sa pomocou prenášadla dostáva na cintorín na ktorom sa bude musieť stretnúť proti obávanému Voldemortovi.

75965 Voldemortov Návrat informácie:

  • Názov setu : Voldemortov Návrat ( v originále “ The Rise of Voldemort „)
  • Číslo setu : 75965
  • Téma : LEGO Harry Potter
  • Počet kociek : 184
  • Počet minifigúrok : 4
  • Dátum vydania : 1. august 2019
  • Rozmery : výška 10 cm, šírka 17 cm, hĺbka 14 cm

Na prednej strane krabice vidíme prebiehajúci duel Harryho proti Voldemortovi, okrem nich sú na krabici vyobrazené ďalšie dve minifigúrky, Peter Petigrew alias Červochvost a jeden zo služobníkov temného pána, smrťožrút. Vo filme bola scéna na cintoríne dosť temná zatiaľ čo na krabici až tak temno nepôsobí. To môže byť aj kvôli zaradeniu tohto setu pre menšie deti od 7+ rokov.

Predná strana krabice zobrazujúca duel na cintoríne medzi Harrym Potterom a Lordom Voldemortom

Zadná strana krabice nám ukazuje detaily tohto setu, vďaka ktorým si vieme vyskladať scénu z filmu v ktorej Harryho drží socha na náhrobku zatiaľ čo červochvost pripravuje odvar pre návrat Lorda Voldemorta. Jeho vstup na scénu vymysleli ľudia z Lega originálne a to vďaka mechanizmu pomocou ktorého sa dostane zo zeme na povrch.

Zadná strana krabice s inštrukciami návratu Lorda Voldemorta na scénu
Mechanizmu na hranie: Lord Voldemort prichádza na scénu po oživení

Vo vnútri krabice nájdeme dva sáčky s kockami Lego, inštrukcie pre stavbu a nálepky. Celkovo sa set skladá zo 184 kociek a obsahuje štyri minifigúrky. Smrťožrúta, Petera Petigrewa, Lorda Voldemorta a samozrejme Harryho Pottera.

Minifigúrky súčasťou balenia, z ľava: Peter Pettigrew alias Červochvost, neznámy Smrťožrút, Lord Voldemort, Harry Potter

MINIFIGÚRKY

Postavička smrťožrúta nie je konkrétna takže nevieme ktorého zo stúpencov Voldemorta má zobrazovať. Je oblečený do čierneho plášťa s kapucňou a samozrejme na tvári mu nesmie chýbať maska.

Minifigúrka Peter Pettigrew je podľa môjho názoru veľmi vydarená nakoľko sa ľuďom od Lega podarilo verne zachytiť jeho výzor z filmu a výborne je vyobrazená aj jeho tvár a výraz. Dokonca si môžeme vybrať aj z dvoch výrazov jeho tváre.

Voldemort je oblečený podobne ako jeho smrťožrútsky kamarát. Tiež má na sebe čierny plášť akurát je bez kapucne takže môže dobre vyniknúť jeho hlava. Na jeho tvári je pekný detail v podobe naznačených nosných dierok.

Harryho obliekli do dresu na ktorého zadnej strane nájdeme aj jeho meno. Tiež môžeme zvoliť jeden z dvoch výrazov jeho tváre, na jednom sa usmieva a na druhom vyzerá ustarostene. Dlhšie vlasy, ktoré táto figúrka má, tiež sedia s jeho filmovým vizuálom.

Minifigúrka Harryho Pottera s Trojčarodejníckym pohárom v ruke

Tento set obsahuje v podstate ešte ďalšie dve minifigúrky aj keď len také polovičné. Jedna z nich je socha na náhrobku ktorá kosou pridržiava Harryho aby nemohol utiecť. Tá druhá je zmenšený Voldemort ktorého Petigrew vo filme hodil do kotlíka.

ZHRNUTIE

Čo sa týka celého setu tak stavba nezaberie veľa času keďže tento set obsahuje iba niečo cez 180 dielikov. Na druhú stranu sa skladá veľmi ľahko a človek sa pri skladaní dobre zabaví. Cintorín je verne spracovaný a ponúka množstvo detialov z filmovej predlohy. Trochu je škoda že urobili set z tejto scény taký malý. Myslím, že set z tejto filmovej scény mohol byť oveľa väčší a zábavnejší. Kľudne mohli nechať náhrobok tak ako je ale pridať naokolo ďalšiu scenériu s inými hrobmi a náhrobkami a ďalšími časťami cintorína. Myslím že keby mal tento set okolo 500 kociek nikto by sa nenahneval. Pekný detail je symbol Darov smrti ktorý je na jednom z okolostojacich náhrobkov.

Set obsahuje aj viaceré zaujímavé súčasti. Kotlík z ktorého povstane Voldemort, prenášadlo v podobe trojčarodejníckeho pohára, náhrobný kameň so znakom Darov smrti.

Celkovo je tento set veľmi pekný, dobre spracovaný a verne zachytáva scénu z filmu. Bola zábava ho skladať a aj ako set určený pre deti na hranie by určite obstál. Keď k tomu pridáme množstvo minifigúrok ktoré nie sú pri takto malých setoch štandardom, je tento set pri nadobúdacej cene skvelý. Samozrejme pre fanúšikov Harryho Pottera je to “must have”.

Súboj medzi Harrym Potterom a Lordom Voldemortom

HODNOTENIE 4/5

Rating: 4 out of 5.
  1. Stavba 3/5 – Pri stavaní tohto setu som sa celkom zabavil, celkovo ale bohužiaľ vidím nevyužitý potenciál keďže set mohol byť vačší a obsahovať viac kociek.
  2. Hodnota za peniaze 4/5 – cena setu je adekvátna jeho obsahu.
  3. Minifigúrky 5/5 – Nie je obvyklé aby Lego do menších setov dávalo toľko minifigúrok takže z tohto pohľadu je to veľa muziky za málo peňazí. Škoda že chýba figúrka Cedrica Diggoryho ale asi kvôli jeho smrti nebol zakomponovaný do tohto setu keďže je to set pre deti.

Celkovo je tento set fantastický a môžem ho odporučiť každému fanúšikovi čarodejníckeho sveta Harryho Pottera. Množstvo dodaných minifigúrok predčí aj iné väčšie sety, chýba mi iba minifigúrka Cedrica Diggoryho. Cintorín a jeho okolie je verne spracované podľa predlohy z filmu. Akurát mohli pridať viac scenérie z okolia. Pre fanúšikov pridávam ešte video zo stavby s ukážkami detailov všetkých minifigúrok.

LEGO Harry Potter 75965 Voldemortov návrat

Dúfam, že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO setov nájdete v našej databáze recezii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *