LEGO Speed Champions 75895 1974 Porsche 911 Turbo 3.0

LEGO Speed Champions Porsche 911 Turbo 3.0

Dnes si pozrieme a zhodnotíme LEGO set zo série SPEED CHAMPIONS a to konkrétne set 75895 1974 Porsche 911 Turbo 3.0. Ako je z názvu jasné, jedná sa o ikonický športiak z roku 1974 s trojlitrovým motorom s turbom.

75895 1974 Porsche 911 Turbo 3.0 informácie:

  • Názov setu : 1974 Porsche 911 Turbo 3.0
  • Číslo setu : 75895
  • Téma : LEGO Speed Champions
  • Počet kociek : 180
  • Počet minifigúrok : 1
  • Dátum vydania : 2019
  • Rozmery : výška 6,1 cm, šírka 14,1 cm, dĺžka 19,1 cm
Predná strana krabice
Zadná strana krabice

Pri jeho predstavení bolo toto auto najrýchlejšie masovo vyrábané auto na svete s maximálnou rýchlosťou 250 kmh. Motor tohto auta dosahoval na tú dobu úctihodných 260 konských síl a z nuly na sto kilometrov dokázal vyšprintovať iba za 5,5 sekundy, čo znamená že aj pri dnešných štandardoch ide o veľmi rýchly voz. V aute sa nachádzala štvorrýchlostná manuálna prevodovka. Špecialitou bolo veľké zadné krídlo, ktoré malo okrem estetického významu aj význam praktický. Jednak zabezpečovalo prítlak zadnej časti auta k vozovke a taktiež vytváraný prúd vzduchu pomáhal chladiť motor umiestnený vzadu. Z tohto modelu bolo vyrobených iba okolo 2800 kusov.

Predná strana

Porsche 911 v životnej veľkosti z predu
LEGO Porsche 911 z predu

Tento model vyzerá výborne a určite môžeme povedať že podobnosť s reálnym autom je na vysokej úrovni. Klasický profil áut Porsche, veľký zadný spoiler a krásna biela farba. Predná časť modelu je naozaj vydarená. Klasické predné svetla modelov od Porsche vytvárajú unikátny dizajn. Každá generácia Porsche 911 má oblé krivky, ktoré sú spoznateľné aj na tomto modely, hlavne v zadnej časti.

Zadná strana

Porsche 911 v životnej veľkosti zo zadu
LEGO Porsche 911 zo zadu

Veľmi sa mi páči farebná kombinácia kde bielu farbu dopĺňajú dobre zvolené čierne nálepky okolo celého auta a na streche. To vytvára pekný kontrast farieb a popri bielo-čiernej kombinácii vynikne logo automobilky Porsche a na zadnej strane červené koncové svetlá. Zaujímavosťou je že všetky nálepky sú na priehľadnom podklade na rozdiel od ostatných setov Speed Champions kde sú nálepky na podklade farby auta.

Detail na zadné krídlo

Zadné krídlo navrhli dokonca tak veľké že kvôli nemu skoro nie je vidieť nálepku turbo na kufri auta. Vzadu si môžeme taktiež všimnúť štýlový dobový nárazník a pozornému oku neunikne pekný detail a to výfuk v ľavej zadnej časti. Model je sám o sebe pevný a ako sme u lega zvyknutý, kocky sú spracované a vyrobené na jednotku. Auto je vhodné ako na vystavenie na poličke tak aj na hranie. Jediná krehkejšia časť ktorá môže lahšie odpadnúť je zadné krídlo.

Detail na zadnú časť s krídlom a nápisom Turbo

Minifigúrky

Minifigúrka vodiča je celkom pekne spracovaná. V krabici nájdeme ako helmu pre jazdca tak aj alternatívne vlasy aby vodič nebol plešatý keď nemá na hlave helmu. Torzo figúrky obliekli do závodného trička s logom automobilky a hnedej koženej bundy. Má oblečené jednoduché nohavice čiernej farby.

Detail auta s minifigúrkou jazdca

V krabici nájdeme okrem auta a minifigúrky aj tri oranžové cestné kužele z ktorých si vieme vystavať aspoň krátku slalomovú dráhu. K interiéru auta nie je moc čo povedať, mám pocit že sa snažili farebne poukázať na kožený interiér hnedej farby ktorý bol asi dosť populárny v dobe týchto áut. Okrem toho tam nájdeme klasický lego volant a priestor kam môžeme usadiť figúrku.

Zhrnutie

1974 Porsche 911 Turbo 3.0 je naozaj vydarený set čo sa týka verného zobrazenia reálneho auta. Dizajnéri použili množstvo detailov ako napríklad krásne oblé línie patriace k autám Porsche, veľké zádné krídlo alebo klasické okrúhle predne svetlá typické pre vozy Porsche. Bielo-čierna farebná kombinácia dobre vynikne a nálepky výborne dotvoria imidž tohto športiaka. Dizajnéri evidentne vynaložili veľké úsilie a snahu aby vytvorili z LEGO kociek čo najvernejšiu málu kópiu populárneho modelu Porsche. Podľa môjho názoru sa jedná o jedno z najkrajších modelov zo série LEGO Speed Champions.

Hodnotenie 5/5

Rating: 5 out of 5.
  1. Stavba 5/5 – Naozaj výborný zážitok pri stavbe vlastného Porsche z lego kociek a vystaviť ho na poličke kde ho môžem denne obdivovať
  2. Hodnota za peniaze 5/5 – Za cenu okolo 15€ nemám čo dodať.
  3. Minifigúrky 5/5 – Set obsahuje tak ako zvyčajne jednu minifigúrku na ktorej vyniká torzo s koženou vestou a tiež sa mi páčila aj možnosť vymeniť prilbu za vlasy

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *