LEGO Harry Potter 40577 Rokfortské Veľké Schodisko Ako Darček k Nákupu

LEGO Rokfort Veľké Schodisko

LEGO ohlásilo nový set zo sveta Harryho Pottera – 40577 Rokfortské veľké schodisko, ktorý bude rozdávať k nákupu ľubovolných stavebníc Harry Potter v oficiálnom LEGO obchode nad 130€. Táto ponuka je platná do konca Júla 2022 alebo do vypredania.

Ako vidíme na obrázku, tento set obsahuje minifigúrku Hermiony Grangerovej, ktorá stojí na pohyblivom veľkom schodisku. Oblečenú má rokfortskú uniformu so sukňou vo farbách Chrabromilu a v ruke drží svoj prútik. Na stenách okolo nej sa nachádzajú portréty, ktoré ako každý fanúšik vie, zobrazujú pohyblivé fotky ľudí z čarodejníckeho sveta Harryho Pottera. Najlepší detail z celého setu je zakomponovanie vchodu do Chrabromylskej klubovne. Ten stráži každému dobre známa Tučná pani.

Predná strana krabice

Nepáči sa mi, že LEGO nastavilo cenu pri ktorej dáva tento set zadarmo na 130€ čo mi príde trochu priveľa, nakoľko väčšina setov sa predáva za menšiu sumu a tak je človek nútený si kúpiť minimálne dva sety. Jediné drahšie sety sú Šikmá Ulička za cenu 399,99€, Rokfortský hrad za cenu 419,99€, Rokfortská výbava v cene 249,99€ a Tajomná komnata za cenu 139,99€. Ak napríklad chcete set Harry Potter a Hermiona Grangerová alebo Grimmauldovo námestie 12, pravdepodobne máte smolu a na darček sa nekvalifikujete o dva centy keďže stoja 129,99€.

Zadná strana krabice

Na zadnej strane krabice vidíme mechanizmy na hranie s týmto setom. Jedným z nich je samozrejme gobelín ukrývajúci vchod do Chrabromilskej klubovne. Druhý pekný detail je samotné schodisko ktoré je pohyblivé a otáčajúce a môžeme ho teda nastaviť buď pre otvor pokračujúci do ďalších častí hradu alebo pre vstup do klubovne.

LEGO 40577 Rokfortské Veľké Schodisko

Preto si myslím že LEGO nezvolilo cenotvorbu správne a sumu potrebnú pre získanie tohto setu trochu prestrelilo. Aj keď v dnešnej dobe vysokej inflácie a zdražovania sa asi takýmto spôsobom nemôžme diviť a pravdepodobne sa budú v budúcnosti opakovať.

Ak si niekto plánuje zadovážiť niektorý z nových setov z kolekcie Harryho Pottera, možno mu tento darček pomôže vo vyberaní setu. Veľa ľudí ale bohužiaľ vysoká suma odradí čo je veľká škoda.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *