Všetky LEGO® stavebnice ktoré vychádzajú v júni 2024!

Mesiac Jún býva vo svete noviniek LEGO® vždy jedným z najsilnejších mesiacov. Inak to nie je ani tento rok a od 1. júna sa môžeme tešiť na zatiaľ najväčší počet noviniek v tomto roku. Jún taktiež uzatvára prvý polrok a my môžeme zhodnotiť, či sme s novými setmi z prvej polovice roka 2024 spokojní. A začať sa tešiť na nové stavebnice v druhom polroku 2024, ktorý ukončí vianočná sezóna.

Za mňa je určite najlepším a najväčším ťahákom nový set LEGO® Icons 10333 Pán prsteňov Barad-dur. Aj tohtoročná ponuka ku oslave Dňa Star Wars (May the 4th) bola asi najlepšia za posledných pár rokov. Ja osobne som si zadovážil niekoľko nových LEGO® Star Wars stavebníc a podarilo sa mi získať aj tri darčeky k nákupu (GWP) ktorým dominuje LEGO® Star Wars 40686 Vojenský transportér Obchodnej federácie.

Okrem spomínanej novinky Pán prsteňov nás v júni 2024 čaká cez 100 nových stavebníc z rôznych tém. Máme tu napríklad nové sety LEGO® Duplo Prasiatko Peppa – Jún 2024, LEGO® Star Wars – Jún 2024, LEGO® Harry Potter – Jún 2024, LEGO® City – Jún 2024, LEGO® Friends – Jún 2024, LEGO® Speed champions – Jún 2024, LEGO® Ninjago – Jún 2024 iné.

Niektoré stavebnice vychádzajú napríklad v Austrálií alebo v Amerika až v auguste. My európania sa ale nemusíme obávať a všetky novinky budú u nás dostupné už od 1. júna 2024. Tak čo, ste zvedaví čo všetko nás čaká? Ja určite tak sa poďme pozrieť na nové LEGO® stavebnice vychádzajúce v júni 2024!

Nové LEGO® sety vychádzajúce v júni 2024 podľa jednotlivých tém

 • LEGO® Darček k nákupu
 • LEGO® Duplo
 • LEGO® Star Wars
 • LEGO® Harry Potter
 • LEGO® City
 • LEGO® Friends
 • LEGO® Disney
 • LEGO® Batman
 • LEGO® Minecraft
 • LEGO® Monkie kid
 • LEGO® Creator 3v1
 • LEGO® Jurský park
 • LEGO® Icons
 • LEGO® BrickHeadz
 • LEGO® Architecture
 • LEGO® Ideas
 • LEGO® Speed Champions
 • LEGO® Ninjago
 • LEGO® Gabbys Dollhouse
 • LEGO® Klasická šachová súprava

LEGO® Darček k nákupu

LEGO Ninjago 30675 Turnajové tréningové ihrisko + Kai a súboj v raptonovom chráme
LEGO® Ninjago 30675 Turnajové tréningové ihrisko + Kai a súboj v raptonovom chráme

LEGO® 40685 Akvapark
LEGO® 40685 Akvapark


LEGO® Duplo Prasiatko Peppa

Nová spolupráca medzi firmami Hasbro a LEGO® Duplo nám prináša prasiatko Peppa a jeho kamarátov v nových stavebniciach, ktoré prídu do ponuky v júni 2024


LEGO® Star Wars

Medzi novinkami nájdeme dva sety z tretej série seriálu Mandalorian, jeden model mecha a jeden set zo série Microfighters.


LEGO® Harry Potter

Až sedem nových setov príde do ponuky obchodov z témy LEGO® Harry Potter a to vyzerá na silný mesiac pre fanúšikov najznámejšieho čarodejníka. V júni prichádza do predaja nová stavebnica LEGO® Harry Potter 76435 Rokfortský hrad: Veľká sieň. Tá slúži ako základný kameň nového hradu, ku ktorej môžeme pripojiť marcové stavebnice LEGO® Harry Potter 76426 Lodenica pri Rokfortskom hrade a LEGO® Harry Potter 76430 Soviareň pri Rokfortskom hrade. Z júnovej ponuky navyše môžeme pridať do hradu aj ďalší set LEGO® Harry Potter 76431 Rokfortský hrad: Hodina elixírov.


LEGO® City

Táto téma má už tradične dosť široký záber a preto sa môžeme tešiť na nové stavebné stroje, rôzne vozidlá, helikoptéru alebo lode. Navyše dostaneme aj jeden vesmírny set a najväčším prekvapením sú novinky z džungle aj so starým dobrým Johnnym Thunderom!


LEGO® Friends

Spolu až 11 nových LEGO® Friends stavebníc príde do ponuky oficiálneho LEGO® obchodu v júni 2024. Táto vlna nových setov je navyše rôznorodá a nájde sa v nej téma pre každého. Či už máte v obľube vodné radovánky, dobrodružstvo v divočine, alebo nové budovy v mestečku Heartlake.


LEGO® Disney


LEGO® Batman


LEGO® Minecraft


LEGO® Monkie kid


LEGO® Creator 3v1


LEGO® Jurský park


LEGO® Icons

LEGO® Icons 10333 Pán prsteňov Barad-dur
LEGO® Icons 10333 Pán prsteňov Barad-dur
LEGO® Icons 10334 Retro rádio
LEGO® Icons 10334 Retro rádio


LEGO® BrickHeadz


LEGO® Architecture

LEGO Architecture 21061 Notre-dame v Paríži
LEGO® Architecture 21061 Notre-dame v Paríži


LEGO® Ideas

LEGO Ideas 21349 Čiernobiela mačka
LEGO® Ideas 21349 Čiernobiela mačka


LEGO® Speed Champions

Asi najviac očakávaným modelom, ktorý pribudne, je Mercedes-benz AMG G 63. V krabici s ním nájdeme aj športový roadster Mercedes AMG SL 63 v žltej farbe. Druhou dvojicou sú dva modely Aston Martin, jedným je Formula 1 AMR 23 a druhým je oficiálne Safety car z Formule 1 Aston Martin. Tretím modelom z júnových noviniek je Superauto Lamborghini Lambo V12 Vision GT, ktoré ma vôbec neoslovilo a na môj vkus vyzerá až moc futuristicky.


LEGO® Ninjago


LEGO® Gabbys Dollhouse


LEGO® Klasická šachová súprava

LEGO® 40719 Klasická šachová súprava
LEGO® 40719 Klasická šachová súprava


Ak chcete vedieť, ktoré nové stavebnice vyšli a vychádzajú v roku 2024, ich kompletný zoznam nájdete na tomto odkaze.

Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *