Všetky LEGO® novinky vychádzajúce v máji 2024

Ďalší mesica je za nami a už tu máme vlnu noviniek v mesiaci máj, ktorý je dôležitý hlavne pre fanúšikov LEGO® Star Wars. Od množstva nových LEGO® Star Wars stavebníc a darčekov k nákupu (GWP) cez novú v poradí už 26-tu sériu zberateľských minifigúrok až po úplne novú tému v ponuke Ja Zloduch.

Najväčšou májovou udalosťou je bezpochyby Deň Star Wars, ktorý sa už tradične oslavuje 4. mája (May the 4-th). Už od 1. mája 2024 sú v predaji nové LEGO® Star Wars stavebnice ako napríklad LEGO® Star Wars 75381 Droideka, LEGO® Star Wars 75378 Barc Speeder Escape, LEGO® Star Wars 75383 Sith Infiltrator Dartha Maula, LEGO® Star Wars 75382 Stíhačka TIE alebo LEGO® Star Wars 75380 Mos Espa Podrace Diorama.

Okrem toho k nákupu týchto setov môžeme získať aj 3 exkluzívne darčeky k nákupu. K dispozícií budú  LEGO® Star Wars 40686 Vojenský transportér Obchodnej federácie. Pre získanie tohto darčeka bude potrebné nakúpiť v minimálnej hodnote 160€. Druhým Darčekom je zmenšený model vozidla LEGO® Star Wars 30680 AAT v plastovom sáčku, v ktorom nájdeme 75 dielikov. Set dostane každý, kto v termíne od 1. do 5. mája nakúpi v oficiálnom LEGO® obchode aspoň za 40€. A nakoniec tretím darčekom k nákupu (GWP) ku dňu Star Wars 2024 je LEGO® Star Wars 5008818 Collect Battle of Yavin. Získať ju môžete od 1. do 5. mája 2024 pri nákupe LEGO® Star Wars za aspoň 90€ ak ste členom programu LEGO® Insiders.

Pre všetkých fanúšikov vesmíru prídu v máji aj nové stavebnice LEGO® Icons 10341 NASA Artemis Space Launch System a LEGO® Art 31212 Galaxia Mliečna dráha. Na tie si ale musíme počkať do 15. mája.

Aby ste sa v záplave nových stavebníc lahšie zorientovali, pripravili sme tento článok so všetkými LEGO® novinkami dostupnými v máji 2024.

Nové LEGO® sety vychádzajúce v máji 2024

 • LEGO® Darček k nákupu a odmeny
 • LEGO® Star Wars
 • LEGO® Zberateľské minifigúrky
 • LEGO® Disney
 • LEGO® Ja zloduch
 • LEGO® City
 • LEGO® Exkluzívne
 • LEGO® Icons
 • LEGO® Art

LEGO® Darček k nákupu a odmeny

LEGO® Darček k nákupu a odmeny
LEGO® Darček k nákupu a odmeny

Okrem toho nás čakajú aj rôzne propagačné akcie v termíne od 1. do 5. mája 2024.

 • Zľavy na vybrané LEGO® Star Wars stavebnice pre členov programu Insiders
 • Dvojnásobok LEGO® Insiders bodov pri nákupe vybraných LEGO® Star Wars stavebníc
 • Plagát k oslave 25 rokov LEGO® Star Wars dostupný v centre odmien LEGO® Insiders od 1. do 5. mája za 1800 Insiders bodov
 • LEGO® Star Wars zberateľská minca s prvým LEGO® Star Wars logom z roku 1999 dostupná v centre odmien LEGO® Insiders od 1. do 5. mája za 1500 Insiders bodov
 • Nová kniha The Force of Creativity bude k predobjednaniu od 1. mája 2024 s dátumom vydania 20. júl 2024. (predobjednávka knihy sa nezapočítava na darčeky k nákupu!)

Všetky dôoležité informácie o Dni Star Wars 2024 nájdete v tomto článku.


LEGO® Star Wars

V ponuke oficiálneho LEGO® obchodu bude aj 7 nových LEGO Star Wars stavebníc a dve nové kľúčenky.


LEGO® Zberateľské minifigúrky séria 26 Vesmír

LEGO® Zberateľské minifigúrky séria 26 Vesmír
LEGO® Zberateľské minifigúrky séria 26 Vesmír

12 nových zberateľských minifigúrok z vesmírnou tématikou ktoré sa budú dať identifikovať pomocou skenovania QR kódu na bočnej strane krabice

Všetko dôležité ohľadom novej série zberateľských minifigúrok aj s ich predstavením a popisom je dostupné v tomto článku.


LEGO® Disney

LEGO® Disney 43248 Kocky nálad podľa filmu V hlave 2
LEGO® Disney 43248 Kocky nálad podľa filmu V hlave 2

Nový animovaný film V hlave 2 príde do kín už v lete 2024 a ak ste boli fanúšikom prvého dielu, pravdepodobne sa vám zapáči aj táto novinka. Každopádne, k filmu prichádza nová stavebnica LEGO® Disney 43248 Kocky nálad podľa filmu V hlave 2, ktorú nájdete v oficiálnom LEGO® obchode už 1. mája za 32,99 €.

Ak Vás zaujímajú detaily tejto stavebnice, všetko podstatné som zhrnul v tomto článku.


LEGO® Ja zloduch

Nová téma bude dostupná už od 1. mája a prináša nám spoluprácu spoločnosti LEGO® a Universal Pictures. Na začiatok prichádzajú do ponuky 4 nové stavebnice, ktoré pravdepodobne v priepehu roka rozšíria ďalšie sety.


LEGO® City

LEGO® City 60441 3v1 Balík objaviteľov vesmíru
LEGO® City 60441 3v1 Balík objaviteľov vesmíru

Nejdedná sa o novú stavebnicu ale skôr o balíček troch vesmírnych modelov v jednej krabici. Ak by ste si chceli tieto tri stavebnice kúpiť zvlášť, zaplatíte o niečo viac ako za set troch stavebníc v jednom balíku. Vo vnútri krabice nájdeme dva už predtým vydané modely LEGO® City z vesmíru a jeden menší polybag. Najmenší polybag má názov LEGO® City 30663 Vesmírne vznášadlo, ďalej tu nájdeme vesmírnu loď LEGO® City 60430 Medzihviezdna vesmírna loď a ako tretí model LEGO® City 60428 Vesmírny konštrukčný robot.


LEGO® Exkluzívne

Dva nové exkluzívne vesmírne sety taktiež prídu do ponuky LEGO® obchodov v májovom termíne. LEGO® 40715 Skupinka mimozemšťanov a LEGO® 40716 Mimozemská planéta sú dostupné od 1. mája 2024.


LEGO® Icons

LEGO® Icons 10341 NASA Artemis Space Launch System
LEGO® Icons 10341 NASA Artemis Space Launch System

Z témy LEGO® Icons nám spoločnosť LEGO® prináša zaujímavý model rakety Artemis s názvom LEGO® Icons 10341 NASA Artemis Space Launch System, ktorý príde do ponuky v oficiálnom LEGO® obchode 15. mája 2024.

Táto verná replika obsahuje skutočné štartovacie systémy vrátane vysúvacích „pupočných šnúr“ odpaľovacej platformy, podporného systému, paluby pre posádku, odpojiteľných posilňovačov na tuhé pohonné látky a oddeľujúce stupne rakety. Stavebnica obsahuje aj model kozmickej lode Orion s rozkladacími solárnymi panelmi, ktoré možno umiestniť dovnútra rakety alebo na osobitný výstavný podstavec. Informačná ceduľka bude bodkou za týmto pôsobivým modelom, ktorý si môžete vystaviť doma či v kancelárii.


LEGO® Art

LEGO® Art 31212 Galaxia Mliečna dráha
LEGO® Art 31212 Galaxia Mliečna dráha

Toto umelecké dielo je vytvorené z 3 091 navrstvených kociek a dielikov LEGO®, ktoré vytvárajú 3D efekt s neuveriteľnou hĺbkou a štruktúrou. V modeli nájdete niektoré z najznámejších zaujímavostí Mliečnej dráhy vrátane hviezdy Trappist-1, hviezdokopy Plejády, Krabej hmloviny a Stĺpov stvorenia. K dispozícii je aj dielik „Nachádzate sa tu“, ktorý znázorňuje polohu Zeme v galaxii.


Ak chcete vedieť, ktoré nové stavebnice vyšli a vychádzajú v roku 2024, ich kompletný zoznam nájdete na tomto odkaze.

Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *