Všetky nové LEGO® sety vychádzajúce v Marci 2024

Začiatok roka bol štedrý na nové LEGO® stavebnice a zatiaľ čo február nám veľa radosti neponúkol, už o pár dní začína marec a spoločnosť LEGO® nám prinesie niekoľko desiatok nových LEGO® setov. Čo sa týka tém, nájdeme v ponuke nové modely Technic, Star Wars, Harry Potter, ale aj úplne novú tému v ponuke Animal Crossing.

Marec býva tradične silný čo sa týka počtu vydaných setov. Ak chcete mať ucelený prehľad o všetkých nových LEGO® setoch, ktoré prídu od 1. marca do ponuky, čítajte ďalej. Spolu sa dočkáme až 54 nových LEGO® stavebníc z rôznych LEGO® tém.

Medzi najočakávanejšie prídavky patria aj nové stavebnice modelov pretekárskych formúl, ale napríklad aj ponuka špeciálnych LEGO® Star Wars setov k 25. výročiu filmu Epizóda I. Dokonca dostaneme aj stavebnice z úplne novej LEGO® témy Animal Crossing, ktoré prinášajú svet obľúbenej videohry do sveta kociek.

Veľa z týchto setov je dostupných aj k predobjednaniu na oficiálnej LEGO® stránke. Ak ale plánujete nakupovať v oficiálnom obchode, odporúčam počkať do 1. marca, kedy príde úplne nový darček k nákupu ktorý môžete získať k objednávke zdarma. Poďme sa teda pozrieť na kompletný zoznam nových LEGO® setov dostupných od 1. marca 2024!

Nové LEGO® sety vychádzajúce v Marci 2024

 • LEGO® Darček k nákupu
 • LEGO® Animal Crossing
 • LEGO® Classic
 • LEGO® Creator 3v1
 • LEGO® Disney
 • LEGO® Exkluzívne
 • LEGO® Harry Potter
 • LEGO® Icons
 • LEGO® Marvel
 • LEGO® Ninjago
 • LEGO® Speed Champions
 • LEGO® Star Wars
 • LEGO® Technic

LEGO® Darček k nákupu

Oficiálny dátum dostupnosti tohto darčeku ešte nevieme ale podľa neoverených informácií príde tento darček k nákupu už 1. marca 2024 a bude dostupný v oficiálnom LEGO® obchode zdarma pri nákupe za sumu aspoň 200 € do 10. marca alebo do vyčerpania zásob. 40680 Kvetinárstvo príde na začiatku marca práve včas pri uvedení marcovej vlny viac ako 50 nových stavebníc.


LEGO® Animal Crossing

V marci príde do portfólia značky LEGO® nová téma Animal Crossing a na začiatku sa môžeme tešiť na 5 nových stavebníc. Pre tých, ktorí nevedia, Animal Crossing je japonská séria videohier pre konzolu Nintendo. Vo videohre sa staráme o zvieratá na farme, o svoju farmu, budujeme vzťahy so susedmi a venujeme sa rôznym činnostiam. Všetky tieto sety prídu do predaja 1. marca a už teraz sú dostupné k predobjednaniu.


LEGO® Classic

Štyri nové LEGO® Classic sety prišli do ponuky v januári 2024 a v marci sa k nim pridá piaty. LEGO® Classic 11038 Farebný Kreatívny Box je v podstate veľká plastová nádoba plná rozličných farebných LEGO® kociek. Do predaj v oficiálnom LEGO® obchode príde už 1. marca 2024 a predobjednať si ju môžete už dnes na tomto odkaze za 49,99 €.


LEGO® Creator 3v1

Dva nové LEGO® Creator 3v1 stavebnice prídu už 1. marca 2024. Ako je už v poslednej dobe zvykom, táto téma sa sústredí vo veľkom na zvieratá a živočíchy. Tentokrát si budeme môcť postaviť líšku, veveričku alebo sovu. Z morských živočíchov máme k dispozícii napríklad rôzne druhy rýb, kraba, korytnačku, medúzu ale aj morského koníka.


LEGO® Disney

Päť nových LEGO® Disney setov bolo ohlásených už skôr, z ktorých je asi najzaujímavejší LEGO® Disney 43249 Stitch. Pred nedávnom ale LEGO® potvrdilo aj šiestu stavebnicu s dátumom vydania 1. marec a tou je naozaj jedinečný model LEGO® Disney 43242 Chalúpka Snehulienky a sedem trpaslíkov. Stavebnica pozostáva z 2228 dielikov a dátum vydania má 1. marca 2024 pre členov programu LEGO® Insiders (predtým LEGO® VIP). Pre všetkých ostatným bude v oficiálnom obchode od 4. marca 2024 za cenu 219,99 €.


LEGO® Exkluzívne

Zaujímavý nový LEGO® set sa pridá k ostatným, ktoré prídu 1. marca 2024LEGO® 40714 Jazda na kolotoči je nádherný model kolotoča plný detailov a doplnkov.Stavebnica obsahuje 232 dielikov a 3 minifigúrky. V oficiálnom LEGO® obchode si ju môžete zaobstarať od 1. marca 2024 v cene 22,99 €.


LEGO® Harry Potter

Osem nových stavebníc zo sveta Harryho Pottera príde do ponuky v marci 2024. Nájdeme tu niektoré nové lokácie, ktoré sme doteraz nevideli vo svete LEGO® kociek. Dostaneme napríklad 76430 Soviareň v Rokfortskom hrade alebo 76426 Lodenica pri Rokfortskom hrade. Okrem toho tu máme aj novú verziu Hagridovej chatrče, s názvom 76428 Hagridova chatrč: Nečakaná návšteva76424 Lietajúce auto ford Anglia sme už tiež videli v setoch 75968 Privátna cesta 4 a 75953 Rokfortská Zúrivá Vŕba. Teraz ho ale dostávame ako samostatný set.


LEGO® Icons

Téma LEGO Icons sa pridala k ďalším stavebniciam, ktoré v marci prinesú model formule 1. Okrem toho dostaneme aj LEGO® Icons 10332 Stredoveké námestie, rozmerný model námestia v stredoveku, ktorý odkazuje na obľúbený LEGO® Castle set 10193 Stredoveké trhovisko z roku 2009.


LEGO® Marvel

Po silnom januárovom odhalení je marec pre sériu Marvel kľudnejší mesiac. V ponuke budú iba tri menšie stavebnice, ktoré sú v podstate zaujímave iba minifigúrkami.


LEGO® Ninjago

V marci 2024 dostaneme aj vlnu siedmych nových LEGO® Ninjago setov. V januárových setoch nám LEGO® prinieslo skôr menšie stavebnice, ktoré sa sústredili na hlavne na mechanických bojovníkov. Jediný väčší set bol LEGO® Ninjago 71809 Egalt – Pán drakov.

Nové stavebnice prídu v marci a prinesú aj väčšie a zaujímavejšie modely, napríklad LEGO® Ninjago 71819 Chrám dračieho kameňa alebo LEGO® Ninjago 71813 Tieňové Dojo vlčej masky.


LEGO® Speed Champions

Nové sety majú dátum vydania 1. Marec 2024 a z automobilových značiek sa môžme tešiť na velikánov v podobe Fordu, Audi a po prvý krát v Speed Champions téme aj BMW. Jedno, čo vieme povedať s istotou je, že cenovo pôjdeme oproti modelom z roku 2023 hore.

Jednotlivé autá sú už zalistované na oficiálnej LEGO® stránke, takže vieme aj presné ceny. Samostatné autá v krabiciach budú stáť 24,99 €. To je nárast o jedno euro oproti modelom z roku 2023, ktorých oficiálna predajná cena bola 23,99 €Sety s dvoma modelmi sú nacenené v roku 2024 na 49,99 €, čiže o päť eur viac ako stoja modely z roku 2023 (44,99 €).


LEGO® Star Wars

Spoločnosť LEGO® nám odhalila nové LEGO® Star Wars sety k 25. výročiu spolupráce LEGO® a značky Star Wars. Tie sa pripájajú k dvom setom, ktoré boli odhalené pred pár dňami, LEGO® Star Wars 75308 R2-D2 a LEGO® Star Wars 75387 Nástup na Tantive IV.


LEGO® Technic

LEGO® sa so sériou Technic bude budúci rok orientovať hlavne na vesmírne modely čo sme zatiaľ v Technic téme nevideli. Dokonca sa dočkáme aj nových zaujímavých Technic dielikov a prepojení takže sa máme na čo tešiť. Zaujímavým modelom je tiež model Zeme a Mesiaca, ktorý sa okolo nej otáča. Nič podobné sme ešte z LEGO® Technic kociek nedostali. Poďme sa teda bližšie pozrieť na nové LEGO® Technic sety pre rok 2024.


Na TOMTO odkaze nájdete zoznam všetkých potvrdených LEGO® setov, ktoré boli ohlásené pre rok 2024, rozdelené podľa mesiacov v ktorých vychádzajú.

Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *