LEGO® Bricklink Designer Program sety 4. série boli odhalené!

Spolu päť nových stavebníc v rámci štvrtej série programu Bricklink Designer sa budú uchádzať o priazeň vo Februári 2025. Z celkového množstva 235 dizajnov vybrala komisia päť modelov do štvrtej série programu. Po dnešnom predstavení sa budú jednotlivé modely prispôsobovať a pripravovať v čase od 1. apríla 2024 do 1. januára 2025 do finálnej podoby.

Následne si vo februári 2025 budú členovia na stránke Bricklinku môcť predobjednať finálne produkty. Pre jedného zákazníka bude limit dva kusy z každého setu. Každá stavebnica ktorá dosiahne minimálne 3000 predobjednávok sa dostane do predaja. Po dosiahnutí minimálneho množstva predobjednávok sa z každého setu vyrobí maximálne 30 000 kusov. Poďme sa teda pozrieť na päticu nových stavebníc.

Zoznam všetkých LEGO® Bricklink Designer Programu Série 4 setov

Merchant Boat

Hoci celkový tvar a dizajn tohto parníka sú výsledkom predstavivosti dizajnéra NicolasCarlier, priznal aj miernu inšpiráciu s rôznych iných zdrojov. Od skutočnej fotografie lode cez maľby a konceptuálne umenie, každý odkaz zohral veľkú úlohu pri formovaní konečného konceptu. Experimentovanie s rôznymi farbami a neobvyklými tvarmi dopĺňa požadovaný konečný estetický dojem. Na palube nájdete hlavnú kajutu, ktorá zahŕňa posteľ, malú kuchyňu a jedálenský stôl. Horné poschodie je prístupné cez bočné drevené schodisko na zadnej strane lode. Dizajn zahŕňa dve páčkove kolesá na oboch stranách lode. Horné poschodie a strecha sa môžu oddeliť, aby sa získal prístup dovnútra modelu. Model obsahuje 1933 dielikov a prichádza s dvomi minifigurkami a tromi nálepkami.


Wild West Train

Na čele vlaku je parná lokomotíva, v štýle pravého Divokého Západu. Má sivý kotol s húfovaním potrubím a veľkým komínom vpredu, všetko ozdobené tmavočervenými a zlatými detailmi. Kabína má hnedé okná, čo jej dodáva klasický, rustikálny vzhľad. Prvý vagon je uhlíkový vagon, s uhlím a ozdobený tmavočervenou a čiernou farebnou schémou. Na boku nájdete názov vlaku: „Brick Express“. Ďalej máme osobný vagon. Jeho tmavočervené a hnedé farby spolu s odnímateľnou čiernou strechou vyniknú. Vagón má príjemne zaoblený tvar, a vo vnútri nájdete tmavozelené sedadlá a malé stolíky, ideálne pre hru kariet alebo rýchle občerstvenie jedlom a nápojmi. Posledný vagon je prepravný vagon. Je postavený z úzkych vertikálnych drevených dosiek a na niektorých doskách sú viditeľné poškodenia, čo mu dodáva trochu zanedbaný dojem. Posuvné dvere odhalia vnútro a aj šedá strecha je odnímateľná. Vnútri nájdete prepravované balíky a sudy, ako aj kone patriace niektorému z cestujúcich. Celá táto scéna sa odohráva na koľajniciach položených na púšť. Vedľa vlaku je vysoká vodná veža, naplnená vodou pre parný kotol. Trochu ďalej je veterný mlyn napájajúci čerpadlo, ktoré čerpá vodu do vodnej veže. Súprava obsahuje 6 minifigúrok: obsluha kotla, konduktor, kovboj, elegantný mužský cestujúci a dve elegantné ženské cestujúce. Každá z týchto postáv pridáva do súpravy viac života a realismu, umožňujúc tak rozvíjať príbehy a vzrušujúce dobrodružstvá.


Medieval Seaside Market

Stavba sa skladá z hradu s trhom a prístavom vnútri. Je usporiadaná tak, že skutočným bodom záujmu je zadná strana hradu namiesto brány, ako je to zvyčajne. Celý projekt obsahuje 2183 dielikov (aj s minifigúrkami). Pre jednoduchšie používanie a mobilitu je možné ho rozdeliť na štyri sekcie. Hlavná veža a stavba hradu môžu byť rozdelené, aby ste sa dostali dovnútra. Tam nájdete kanceláriu prístavného majstra na hornom poschodí a miesto na nakladanie/vykladanie spolu s vínovou pivnicou na úrovni zeme. Na vrchole veže je katapult na obranu mesta a prístavu! Je tu vozík pre sedliaka na doručenie vína na trh a tiež rybárska loďka pre rybára. Obsahuje niekoľko stánkov s rôznymi postavami, ktoré prichádzajú predávať svoje produkty: kováč, pekár a obchodník s vzácnymi dobrotami z ďalekých miest! Najvyššia veža hradu má veľkú pochodeň na usmerňovanie lodí na mori smerom k prístavu. Časti veže možno odstrániť, aby sa dovnútra dala umiestniť minifigurka s kušou. Stavebnica obsahuje celkovo 7 minifiguriek. Predavač/obchodník, Pekár, Rybárka, Kováč, Predajca vína, Strážca s kušou a Pán prístavu.


Siege Encampment

Predstavujeme Vám Bojový tábor – miesto, kde sa stretáva umenie stredovekého boja s presnosťou a prípravou! Naším strategicky navrhnutým táborom zabezpečujeme nielen silu našich útočných zbraní, ale aj oporu potrebnú pre triumfálnu obliehaciu vojnu.

Ubytovanie hodné šľachticov: Zažite pohodlie väčších stanov pre našich ušľachtileckých rytierov a skúsených obliehacích inžinierov, čím sa zabezpečí, že budú dobre odpočinutí a pripravení na akciu.

Štvorhviezdičkový spánok: Menší, no útulný stan pre našich oddaných vojakov – pátež nášho vojska. Môžete si byť istí, že každý člen zohráva kľúčovú úlohu pri našom úspechu.

Poľný kuchár: Oslobodzujte svoje chuťové poháriky vďaka kulinárskej zručnosti v našej dobre vybavenej poľnej kuchyni. Lahodné jedlá pripravené tak, aby udržali našich bojovníkov plných energie pre nadchádzajúce bitky.

Bylinkár: Vaše zdravie je našou prioritou. Náš bylinkár je zároveň vojenským chirurgom, zabezpečuje tú najlepšiu starostlivosť pre naše vojská v čase potreby.

Dielňa na opravu zbraní: Naši šikovní kováči sú k dispozícii na údržbu a opravy vašich zbraní, zaručujúc optimálnu výkonnosť v každom boji. Voz s potrebami:

Voz ťahaný volmi naložený nevyhnutnými zásobami zabezpečuje, že naše vojská zostanú dobre zásobené a pripravené na akúkoľvek výzvu.

Obranné palisády: Naše úzke, no dobre nabrúsené palisády poskytujú ochranu proti prekvapivým protiútokom, ukazujúc našu oddanosť taktickej pripravenosti.

Mohutný úder: Náš mocný trebuchet je vrcholom stredovekého inžinierstva, schopný odpáliť ťažké projektily s nezrovnateľnou presnosťou na značné vzdialenosti.

Presný útok: Náš katapult sa špecializuje na vystreľovanie menších projektilov s presnosťou, čím čistí obranné múry nepriateľských hradov a narušuje obranu.

Všestranná výzbroj: Od štítov a mantletov po široké spektrum mečov, palíc a strelných zbraní – náš arzenál je rozmanitý a smrteľný.

Pokročilý Tábor je viac než len vojenská základňa, je to kompletná stratégia pre úspech. Pridajte sa k nám pri prepisovaní dejín vojny – kde bezchybné plánovanie a organizácia vedú k neodškriepiteľnému víťazstvu!


The Riverside Scholars

Príbeh rozpráva o tajomnom Horskom mlyne, ktorý ukrýva tajomstvá, ktoré už dávno zabudli obyvatelia dediny, ktorí žijú v jeho tieňoch. Cesta k mlynu je príliš nebezpečná na cestovanie, až kým mladý dedinský chlapec nenájde mapu označujúcu skrytú cestu k Mlynu. The Riverside Scholars je jedným z mnohých krokov na ceste k Mlynu.

Herné prvky:

  • Študujte a mapujte hviezdy z observatóriovej veže!
  • Zistite zo starých kníh všetky tajomstvá Údolia Vetrov!
  • Vydajte sa do nižších úrovní za vodopádom a objavte stratené tajomstvá známe iba učencom!
  • Rybárčite pri vodopáde!
  • Zbierajte huby!
  • Užite si čítanie s výhľadom z pozorovacej plošiny!
  • Meditujte a relaxujte pri zvuku tečúcej rieky! A mnoho viac!

Minifigúrky: Dedinský chlapec, traja Učenci a zvieratá


Nezabudnite, že akurát prebieha veľkonočný výpredaj, ktorý trvá do 21. marca 2024. V tomto článku nájdete všetky zľavnené stavebnice dostupné na lego.com.

Navyše od 12. do 31. marca alebo do vyčerpania zásob môžete získať pri nákupe v oficiálnom LEGO® obchode až dva darčeky k nákupu LEGO® 40682 Jarný záhradný domček a 30688 Veľkonočný zajačik s farebnými vajíčkami. Všetky podrobnosti tejto ponuky som spísal v predchádzajúcom článku na tomto odkaze.


Ak si chcete pozrieť celý kompletný zoznam všetkých LEGO® stavebníc, ktoré vyšli v roku 2024, nájdete ho na tomto odkaze.


Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *