Všetky nové LEGO® stavebnice vychádzajúce v apríli 2024!

Mesiac Marec ubehol ako voda a tak tu máme ďalšie LEGO® novinky, ktoré prichádzajú do ponuky od 1. apríla 2024. Po veľkej ponuke nových stavebníc v marci je tu apríl, ktorý nie je taký štedrý čo sa týka ponuky nových setov. Aj napriek tomu príde ale niekoľko zaujímavých modelov, ktoré môžu odľahčiť Vašu peňaženku :). Okrem toho sa dočkáme hneď na začiatku mesiaca aj troch nových Darčekov k nákupu!

Nové aprílove LEGO® stavebnice sú z tém Batman, City, Friends, Ideas, Technic a Marvel. Od novej diorámy LEGO® 76271 Batman: The Animated Series Gotham City až po prvú stavebnicu Dungeons and Dragons z LEGO® kociek. Tu sú všetky nové LEGO® sety vychádzajúce v apríli 2024!

Nové LEGO® sety vychádzajúce v Apríli 2024

  • LEGO® Darček k nákupu
  • LEGO® Batman
  • LEGO® City
  • LEGO® Friends
  • LEGO® Ideas
  • LEGO® Marvel
  • LEGO® Technic

LEGO® Darček k nákupu

Od 1. apríla 2024 budú v oficiálnom LEGO® obchode dostupné pravdepodobne až tri darčeky k nákupu (GWP).

LEGO® 40683 Kvetinová treláž je jarný minibotanický kvetinový model vhodný aj ako jarná dekorácia na stôl alebo na zavesenie na stenu. Skladá sa z 440 dielikov a po dokončení meria 18 cm na výšku, 17 cm na šírku a 5 cm do hĺbky. Viac informácií o tomto aprílovom darčeku nájdete aj v predchádzajúcom článku v sekcii novinky.

Stavebnicu môžete získať zdarma pri nákupe tovaru za aspoň 150 € v oficiálnom LEGO® obchode v čase od 1. do 14. apríla 2024 alebo do vyčerpania zásob.

Druhý aprílový darček k nákupu LEGO® 50008325 Mimic truhlica na kocky je exkluzívne dostupný iba pri nákupe novej stavebnice 21348 Dungeons and Dragons: Príbeh Červeného Draka, ktorá príde do predaja už v apríli.

Táto špeciálna a jedinečná stavebnica bude dostupná iba v termíne od 1. do 7. apríla 2024 alebo do vyčerpania zásob. Obsahuje tématickú truhlicu k novému LEGO® Dungeons and Dragons setu, na ktorej vidíme vytlačené oči a pohyblivý jazyk v ústach so zubami. Vo vnútri truhlice je miesto pre uloženie hracích kociek k hre Dungeons and Dragons.

Tretí darček k nákupu stavebníc v apríli nie je novinka, ale niekomu už dobre známy model LEGO® 40681 Retro pojazdné občerstvenie, ktorý sa vracia späť do ponuky. Zatiaľ nie je potvrdené, či tento darček bude aj pre Európu a Slovensko ale to sa dozvieme už o niekoľko dní. Každopádne podľa neoverených informácií dostane model pojazdného občerstvenia každý, kto si od 1. apríla zakúpi jednu z troch modulárnych budov, LEGO® Icons 10326 Prírodovedné múzeumLEGO® Icons 10312 Jazzový klub alebo LEGO® Icons 10297 Butikový hotel.


LEGO® Batman

LEGO® 76271 Batman: The Animated Series Gotham City je prekvapením pre všetkých fanúšikov animovaného seriálu s maskovaným stážcom poriadku. Aj keď tentoraz nedostaneme nablýskaný Batmobil alebo ďalšiu verziu Batmanovej jaskyne. Spoločnosť LEGO® sa pustila do niečoho nového a preto nám prináša trojrozmernú diorámu mesta Gotham v štýle podobnom LEGO® Art. Túto mozaiku mesta Gotham si môžeme vystaviť na policu alebo aj zavesiť na stenu ako obraz. V krabici je spolu 4210 dielikov a dokonca aj štyri špeciálne minifigúrky exkluzívne pre túto stavebnicu.


LEGO® City

Spoločnosť LEGO® sa v roku 2024 dosť silno sústredí na vesmírnu tématiku a tak aj v apríli príde niekoľko vesmírnych modelov, z toho jeden aj v téme LEGO® City. LEGO® City 60439 Vesmírne laboratórium sa skladá z 560 dielikov a dve minifigúrky astronautov a jedného mimozemšťana. Na budove laboratória nájdeme aj dve súčiastky, vďaka ktorým môžeme tento set spojiť s ostatnými vesmirnými stavebnicami ako napríklad LEGO® City 60434 Vesmírna základňa a štartovacia plošina pre raketu.


LEGO® Friends

Téma LEGO® Friends sa taktiež vydá v apríli do vesmíru vďaka stavebnici 42602 Prieskumné vesmírne vozidlo. Čo nájdeme v krabici novej stavebnice? Dve figúrky Oliviu a Williama, ktorí prišli preskúmať neprebádanú planétu. Spolu 514 dielikovvesmírny pes ale aj mimozemská forma života a vesmírne kvety. Z dostupných kociek si môžeme postaviť vesmírne vozidlo a aj malé vesmírne vznášadlo. Vesmírne vozidlo je navyše vybavené predlžovacou rukou s kamerou na odhaľovanie mimozemského života. V zadnej časti vozidla nájdeme otvárateľný výskumný priestor, sklápacie postele pre figúrky ale aj pelech a jedlo (granule) pre psa.


LEGO® Ideas

Asi najočakávanejšou stavebnicou s dátumom vydania v apríli je v poradí 56-ty LEGO® Ideas set 21348 Dungeons and Dragons: Príbeh Červeného Draka. Na základe návrhu a od staviteľa menom Lucas Bolt a miernej úprave zo strany tímu LEGO® Ideas tu máme tento krásny set tvorený z 3745 dielikov. Jedná sa o prvý Dungeons and Dragons model z kociek LEGO®.

V krabici nájdeme spolu 6 minifigúrok a niekoľko zaujímavých príšer. Dungeons and Dragons je hra na hrdinov a v tejto stavebnici nájdeme až štyroch rôznych. Máme tu Trpaslíka Klerika, ten pomáha svojej skupine prežiť každý boj. Ďalej je tu Gnómsky Bojovník, odborník na zbrane a brnenia, ktorý ochraňuje svojich druhov. Tretím do partie je Ork Zlodej, majster stratégie a zakrádania sa v tieňoch. Štvrtou hrdinkou je Elfská Čarodejnica, ktorá disponuje mágiou a kúzlami. Okrem nich dostaneme aj krčmára Ervana SoulfallenaDragonborna Alexa Jadescalesadračie mláďa alebo kostlivca. Navyše pri kúpe stavebnice v termíne od 1. do 7. apríla dostane každý zadarmo darček k nákupu LEGO® 50008325 Mimic truhlica na kocky. Pozor, o set s darčekom bude pravdepodobne veľký záujem takže ak ho chcete, určite neváhajte a objednávajte čo najskôr.


LEGO® Marvel

Zo série Marvel boli ohlásené dve nové zostaviteľné figúrky Zeleného Goblina a Iron Spider-mana. Mne osobne sa veľmi páči práve Zelený Goblin, ktorý je veľmi podarený a určite ma bude lákať si tento model kúpiť. LEGO® Marvel 76284 Zostaviteľná figúrka: Zelený Goblin bude zábavným superhrdinským darčekom, s ktorým sa deti môžu hrať a následne ju vystaviť. Pohyblivé kĺby v ramenách, rukách, bedrách a nohách umožnia deťom vytvárať parádne akčné pózy počas napínavých misií. Autenticky prepracovaný Zelený Goblin sa dodáva s 2 tekvicovými bombami a slávnym klzákom. Bomby sa mu zmestia do ruky aj do úložného priestoru v zadnej časti klzáku.

LEGO® Marvel 76298 Zostaviteľná figúrka: Iron Spider-man meria vyše 27 cm na výšku a má pohyblivé kĺby v ramenách, rukách, bedrách a nohách, takže si s ním deti môžu zinscenovať dynamické dobrodružstvá. Figúrka má na sebe špičkové brnenie Iron Spider-Mana, ktoré vytvoril Tony Stark, a obsahuje 4 ďalšie pohyblivé ruky.


LEGO® Technic

LEGO® Technic 42196 Lamborghini Huracán Tecnica je v podstate dvojička staršieho modelu LEGO® Technic 42161 Lamborghini Huracán Tecnica. Jediný rozdiel je vo farbe. Zatiaľ čo predošlý model bol v zelenej, teraz prichádza tent istý model, akurát v oranžovom. Obidva modely sa skladáju z rovnakého množstva 806 dielikov a tiež sa ponúkajú v oficiálnom LEGO® obchode za totožnú cenu. Rovnaké su aj rozmery postaveného modelu, 8 cm na výšku, 28 cm na dĺžku a 12 cm na šírku. Obidva modely tiež obsahujú repliku motoru V10 a funkčné riadenie. Taktiež disponujú otváracími dverami.


Tak a to je všetko z aprílových LEGO® noviniek. Ak si chcete pozrieť celý kompletný zoznam všetkých LEGO® stavebníc, ktoré vyšli alebo vychádzajú v roku 2024, nájdete ho na tomto odkaze.

Navyše od 12. do 31. marca alebo do vyčerpania zásob môžete získať pri nákupe v oficiálnom LEGO® obchode až dva darčeky k nákupu LEGO® 40682 Jarný záhradný domček a 30688 Veľkonočný zajačik s farebnými vajíčkami. Všetky podrobnosti tejto ponuky som spísal v predchádzajúcom článku na tomto odkaze.


Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *