LEGO® ICONS 10318 Concorde ako Najrýchlejšie Dopravné Lietadlo z Kociek!

Spoločnosť LEGO® nedávno odhalila svoj najnovší set z rady Icons, set 10318 Concorde. Tento set nám prináša jedinečný pohľad na nadzvukovú ikonu, ktorá patrí medzi najznámejšie lietadlá v histórii – lietadlo Concorde. Ako vieme, Concorde je nezabudnuteľným symbolom nadzvukovej komerčnej dopravy a tento nový LEGO® set vzdáva hold práve tejto legende.

LEGO Icons 10318 Concorde
LEGO Icons 10318 Concorde

Ikonický Model Dopravného Lietadla z LEGO Kociek

LEGO® Icons set 10318 Concorde je precízne vyrobený model nadzvukového lietadla Concorde. Tento model, tvorený 2 083 dielmi, prináša nezameniteľný dizajn tohto ikonického lietadla do sveta LEGO® stavebníc.

Pre členov LEGO® Insiders programu (po starom LEGO® VIP) bude set dostupný už 4. septembra 2023. Pre všetkých ostatných fanúšikov histórie letectva bude set dostupný v oficiálnom LEGO® obchode od 7. septembra.

LEGO Icons 10318 Concorde

Inžiniersky Zázrak Concorde

Nadzvukové lietadlo Concorde bolo koncipované spoločne Francúzmi a Britmi a jeho pôsobivá história pretrváva až dodnes. Pôvodne znižovalo 7-hodinový let medzi New Yorkom a Londýnom na neuveriteľných 3 a pol hodiny.

Táto technická výzva a inžiniersky úspech sa teraz prenáša do sveta stavebníc LEGO®. Model obsahuje aj ikonický „Droop Snoot„, spustenie nosa lietadla pri pristávaní, ktorý umožňoval pilotom jasný výhľad počas pristátia a podvozok, ktorý bol dôležitou súčasťou tohto nadzvukového lietadla.

Väčšina skutočných letov modelu Concorde smerovala do Washingtonu a New Yorku. V prvé roky svojej existencie dokázal Concorde skrátiť čas letu do destinácií po celom svete, no náklady na prevádzku a klesajúci počet pasažierov nakoniec viedli k jeho odstaveniu v roku 2003. Táto smutná kapitola bola poznačená tragédiou letu 4590 spoločnosti Air France v roku 2000, ktorá bola jedinou smrteľnou nehodou tohto legendárneho lietadla.

LEGO Icons 10318 Concorde

Napriek všetkým týmto strastiam je Concorde stále v očiach nadšencov letectva symbolom prvého komerčného lietadla schopného nadzvukových rýchlostí pre prepravu cestujúcich.

LEGO® Icons 10318 Concorde je verným zobrazením tohto legendárneho stroja, ktorý si teraz môže každý postaviť doma. S jeho dĺžkou 105 cm, výškou 15 cm a šírkou 43 cm bude lahôdkou nielen pre staviteľov, ale pre všetkých, ktorí chcú mať kúsok letectvom inšpirovanej histórie doma na poličke.

LEGO Icons 10318 Concorde

Podrobnosti

  • Číslo setu: 10318
  • Vek: 18+
  • Počet dielikov: 2083
  • Počet minifigúrok: 0
  • Dátum vydania: 7. September 2023
  • Oficiálna predajná cena: 199,99 €

LEGO Icons 10318 Concorde

Zhrnutie

LEGO® Icons set 10318 Concorde je nielen precízne vyrobený model, ale aj dôležitý kúsok histórie. S rozmermi 102 cm od špičky po špičku je tento model impozantným kúskom na vystavenie.

V krabici nájdeme aj špeciálne navrhnutý stojan, ktorý umožňuje Concorde prezentovať v atraktívnom režime vzletu alebo pristátia, a tým zdôrazniť jeho nádherný dizajn.

LEGO Icons 10318 Concorde

Od 4. septembra bude model Concorde 10318 dostupný pre členov LEGO® Insiders (po starom VIP) a o tri dni neskôr 7. septembra pre všetkých ostatných. V oficiálnom LEGO® obchode a e-shope sa bude predávať za cenu 199,99 €. Vybudujte si svoju vlastnú leteckú legendu a doprajte si túto ohromujúcu stavebnicu, ktorá nesie v sebe ducha rýchlosti, elegancie a pokroku.

Zatiaľ som zvedavý, ako bude stavba modelu zábavná. Predsa len asi najväčšia hodnota tohto setu je v jeho vystavovacej prezentácií a celkovom dizajne setu.

LEGO Icons 10318 Concorde

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *