Oficiálna LEGO® stránka potvrdila počet exkluzívnych minifigúrok k 25. výročiu

Spoločnosť LEGO® nám cez oficiálnu LEGO® stránku potvrdila celkový počet exkluzívnych minifigúrok, ktoré sa objavia v nových setoch k 25. výročiu LEGO® Star Wars.

Po oficiálnom ohlásení piatich nových setov k oslave 25. výročia sme dostali informácie o výskyte exkluzívnych minifigúrok v nových LEGO® Star Wars setoch v tomto roku. LEGO® už na webe dokonca zverejnilo špeciálnu podstránku venovanú práve tomuto výročiu.

Na podstránke nájdeme video zachytávajúce najdôležitejšie okamihy od vydania prvých setov v roku 1999 až po tie najnovšie z roku 2024. Ďalšou zaujímavosťou je možnosť fanúšikov zapojiť sa. Od 4. mája (Deň Star Wars) budú môcť všetci fanúšikovia naprieč galaxiou prispieť a nahrať svoj krátky 25-sekundový film. Môže sa jednať tak o vytvorenie známych scén z filmov Star Wars pomocou LEGO® kociek ako aj o rozprávanie svojich jedinečných a nových príbehov pomocou LEGO® Star Wars setov.

Posledná a najzaujímavejšia informácia hovorí o špeciálnych exkluzívnych zberateľských minifigúrkach. LEGO® tu odhalilo, že sa môžeme tešiť spolu až na šesť nových minifigúrok. V nedávno ohlásených setoch LEGO® Star Wars 75387 Nástup na palubu Tantive IVLEGO® Star Wars 75379 R2-D2 dostaneme klonového vojaka Fivesa (CT-5555) a Darth Malaka.

Okrem nich nás čakajú ešte ďalšie štyri špeciálne minifigúrky. Špekuluje sa o rôznych postavách, hlavne sa spomínajú aj postavy, ktoré sme ešte z LEGO® kociek nevideli. Jedna dokonca príde vrámci knižky. Horúci kandidáti sú napríklad mladá Leia, nový model Darth Vadera, Cal Kestis známy z najnovších počítačových hier Star Wars Jedi: Fallen order a Star Wars Jedi: Survivor. Ďalším kandidátom je Saw Gerrera, ktorý by podľa niektorých zdrojov mal prísť so setom Sith Infiltrator v máji 2024.

Zatiaľ ale okrem spomínaných dvoch minifigúrok nič nie je zo strany spoločnosti LEGO® potvrdené a musíme si teda ešte chvíľu počkať. Berte tieto informácie s rezervou. Myslím si ale, že nie sme ďaleko od ohlásenia ďalších setov. Budeme Vás informovať hneď ako zistíme niečo nové.


Ďakujem že kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *