LEGO® Star Wars sety k 25. výročiu boli odhalené!

Spoločnosť LEGO® nám odhalila tri nové LEGO® Star Wars sety k 25. výročiu spolupráce LEGO® a značky Star Wars. Tie sa pripájajú k dvom setom, ktoré boli odhalené pred pár dňami, LEGO® Star Wars 75308 R2-D2 a LEGO® Star Wars 75387 Nástup na Tantive IV. Viac detailov o týchto dvoch setoch si môžete prečítať v predchádzajúcich článkoch.

Máme tu teda všetkých päť ohlásených stavebníc k oslave tohto krásneho výročia. Prekvapením je, že sa sústredí hlavne na takzvané midi-scale modely známych vesmírnych lodí. Všetkých päť setov príde 1. marca 2024 do oficiálneho LEGO® obchodu, avšak už dnes si ich môžeme predobjednať!

A čo všetko teda dostaneme? Máme tu LEGO® Star Wars 75375 Millennium Falcon spolu s LEGO® Star Wars 75376 Tantive IV a osobnou loďou Generála Grievousa, LEGO® Star Wars 75377 Invidible Hand. Tie sa pridávajú k LEGO® Star Wars 75356 Hviezdny superdeštruktor Executor, ktorý vyšiel minulý rok a naozaj sa vydaril.

Všetky tri midi-scale modely budú obsahovať stojan s plaketou a názvom vesmírnej lode a kocku s logom k 25. výročiu spojenia LEGO® Star Wars. Škoda že v týchto troch setoch nie sú prítomné exkluzívne minifigúrky ako pri setoch R2-D2 a Nástup na palubu Tantive IV, kde nájdeme minifigúrky Fivesa a Darth Malaka.

Zoznam všetkých LEGO® Star Wars setov k 25. výročiu vychádzajúcich 1. marca 2024 (predobjednávky už dnes)

LEGO® Star Wars 75375 Millennium Falcon

Nový stredne veľký model najznámejšej vesmírnej lode prichádza po dlhých rokoch. Naposledy sme dostali midi-scale verziu Falcona v roku 2009. Vtedy bol skoro rovnako veľký ako teraz. Nová stavebnica sa skladá z 921 dielikov a bude sa predávať za 84,99 €. V krabici nájdeme aj kocku k 25. výročiu LEGO® Star Wars a aj stojan s plaketou s menom lode.

Prebuďte v sebe sústredenosť Jediho a pretvorte si autentické detaily tejto kultovej hviezdnej lode, ktorú poznáte z filmu Star Wars: Nová nádej. Potom svoj výtvor vystavte na zostaviteľnom podstavci, ktorý zobrazí Millennium Falcon v dynamickom uhle pripomínajúcom let. Pridajte ceduľku a kocku k 25. výročiu série LEGO Star Wars a máte hotový výstavný kúsok, ktorý vo vás vyvolá nostalgické spomienky.

LEGO® Star Wars 75375 Millennium Falcon vychádza v oficiálnom LEGO® obchode 1. marca 2024 ale predobjednať si ho môžete už dnes za 84,99 €.

Podrobnosti

 • Číslo setu: 75375
 • Vek: 18+
 • Počet dielikov: 921
 • Počet minifigúrok: 0
 • Dátum vydania: 1. marec 2024 (možné predobjednať už dnes)
 • Oficiálna predajná cena: 84,99 €


LEGO® Star Wars 75376 Tantive IV

Viete ktorá bola prvá vesmírna loď zo sveta Star Wars, ktorú ste mohli vidieť na obrazovke? Áno, bola to Tantive IV v prvej scéne filmu Epizóda IV – Nová nádej. A LEGO® nám k výročiu spojenia LEGO® a Star Wars prináša až dva sety spojené touto loďou. Okrem Nástupu na Tantive IV ktorá nám ukazuje interiér lode dostaneme aj stredne veľký model. Jedná sa o najmenšiu a najlacnejšiu stavebnicu Tantive IV z kociek LEGO® v ponuke. Skladá sa zo 654 dielikov a kúpiť si ju môžete od 1. marca 2024 (predobjednanie je možné už dnes) za 79,99 €.

Pocíťte moc svojej tvorivej sily a zachyťte dobre známe prvky ikonickej hviezdnej lode, ktorú prvýkrát prenasleduje Star Destroyer. Umiestnite svoje  Star Wars™ vozidlo na zostaviteľný podstavec a pridajte ceduľku s menom a kocku k 25. výročiu série LEGO® Star Wars a ohromný výstavný kúsok máte hotový!

Podrobnosti

 • Číslo setu: 75376
 • Vek: 18+
 • Počet dielikov: 654
 • Počet minifigúrok: 0
 • Dátum vydania: 1. marec 2024 (možné predobjednať už dnes)
 • Oficiálna predajná cena: 79,99 €


LEGO® Star Wars 75377 Invisible Hand

LEGO® nezabudlo ani na fanúšikov prequelov a Klonových vojen. LEGO® Star Wars 75377 Invisible Hand je najmenšou a najlacnejšou z trojice lodí. Skladá sa z 557 dielikov a v oficiálnom LEGO® obchode bude dostupná od 1. marca 2024 (predobjednať sa dá už dnes) za 52,99 €. Svojim nevšedným zjavom a zaujímavou farebnou kombináciou sa jedná o skvelý darček k výročiu stavebníc LEGO® Star Wars.

Predstavte si, že vediete separatistickú flotilu do boja, rovnako ako generál Grievous vo filme Star Wars: Pomsta Sithov s týmto zostaviteľným modelom Invisible Hand zo série hviezdnych lodí LEGO® Star Wars™. Pretvorte si všetky autentické detaily lode vrátane hangáru, v ktorom Anakin Skywalker a Obi-Wan Kenobi pristáli vo svojich hviezdnych stíhačkách. Spojovacie kocky a úchyty vám dokonca umožnia oddeliť prednú polovicu hviezdnej lode od zadnej, presne tak, ako sa rozlomila na polovicu počas svojho ohnivého zostupu do atmosféry Coruscantu.

Podrobnosti

 • Číslo setu: 75377
 • Vek: 18+
 • Počet dielikov: 557
 • Počet minifigúrok: 0
 • Dátum vydania: 1. marec 2024 (možné predobjednať už dnes)
 • Oficiálna predajná cena: 52,99 €


LEGO® Star Wars 75379 R2-D2

Tento nový set je v podstate zmenšená verzia setu 75308 R2-D2. Nový model R2-D2 obsahuje množstvo funkcií ako väčší model, avšak s použitím polovičného množstva dielikov. V krabici nájdeme spolu 1050 dielikov a bude sa predávať za 97,99 €. Tento set dostane aj nový dizajn krabice, ktorý bol predstavený pri príležitosti 25. výročia spojenia stavebnice LEGO® so svetom Star Wars v roku 1999. V krabici nájdeme tak minifigúrku R2-D2 ako aj exkluzívnu minifigúrku Darth Malaka. Ten je fanúšikom Star Wars známy z počítačovej hry Knights of the Old Republic. Figúrka Darth Malaka stojí na špeciálnom podstavci s novým logom výročia spolupráce.

Tento hravý zostaviteľný výstavný model pre chlapcov a dievčatá od 10 rokov je vybavený autentickými funkciami, takže deti si môžu zinscenovať legendárne momenty aj svoje vlastné fantastické príbehy. Medzi funkcie R2-D2 patrí rotujúca hlava o 360 stupňov, tretia pripojiteľná noha, pripojiteľný periskop a pripojiteľné nástroje.

Podrobnosti

 • Číslo setu: 75379
 • Vek: 10+
 • Počet dielikov: 1050
 • Počet minifigúrok: 2
 • Dátum vydania: 1. marec 2024 (možné predobjednať už dnes)
 • Oficiálna predajná cena: 97,99 €


LEGO® Star Wars 75387 Nástup na palubu Tantive IV

Je priam neuveriteľné, že túto legendárnu scénu dostaneme spracovanú v LEGO® svete až na 25. výročie. Set bude pravdepodobne v podobnom štýle ako nedávno vyradený 75324 Útok Dark trooperov. Podobne ako v spomínanom sete, aj tu dostaneme úzku chodbu alebo korydor s dverami na jednej strane. Skvelou správou je, že v krabici nájdeme šesť štandartných minifigúrok vrátane Darth Vadera a jednu špeciálnu minifigúrku klonového vojaka Fivesa (CT-5555) pri príležitosti 25. výročia LEGO® Star Wars, ktoré budeme oslavovať v roku 2024. Okrem toho nájdeme v krabici aj dvoch štandardných stormtrooperov, dvoch rebelov a minifigúrku Raymusa Antilesa, ktorý vo filme zomrie uškrtením od Vadera. LEGO® Star Wars 75387 Nástup na palubu Tantive IV vychádza v oficiálnom LEGO® obchode 1. marca 2024 ale predobjednať si ho môžete už dnes za 54,99 €.

Pripomeňte si moment nástupu Dartha Vadera a jeho Stormtrooperov na palubu lode Tantive IV vo filme Star Wars: Nová nádej s touto zostaviteľnou hračkou (75387) pre deti od 8 rokov. Model je prepracovanou verziou chodby vo vnútri lode Tantive IV kde Stormtrooperi Darth Vadera bojovali s jednotkami povstaleckej flotily kapitána Antilla, s pákami na „odpálenie“ hlavných dverí a zvrhnutie postáv počas hračkárskych bitiek.

Podrobnosti

 • Číslo setu: 75387
 • Vek: 8+
 • Počet dielikov: 502
 • Počet minifigúrok: 7
 • Dátum vydania: 1. marec 2024 (možné predobjednať už dnes)
 • Oficiálna predajná cena: 54,99 €

Ďakujem že kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *