LEGO® predstavilo novú stavebnicu Pán prsteňov Barad-dur

Spoločnosť LEGO® nám cez krátke video na sociálnych sieťach ohlásila novú stavebnicu Pán prsteňov s názvom Barad-dur, sídlo temného pána Saurona aj s jeho okom. Krátke video v trvaní niekoľkých sekúnd ukazuje čiernu kocku a Sauronove oko vytvorené z LEGO® kociek. Video nájdete napríklad na oficiálnom instagrame LEGO®.

V spoločnosti dramatickej hudby sa objaví nápis „You can’t hide your passion“, čo v preklade znamená „Nemôžeš skryť svoju vášeň“. Tento citát nadväzuje na známu linku z filmov v ktorých Sauron hovorí Bilbovi po nasadení prsteňa „Nemôžes sa skryť, vidím ťa„.

LEGO Pán Prsteňov Barad-dur
LEGO® Pán Prsteňov Barad-dur

Pravdepodobne nám LEGO® dáva na známosť, že sa chystá nový LEGO® set zo sveta Pána prsteňov. Minulý rok sme zažili návrat tejto témy do kockového sveta cez model LEGO® Icons 10316 Pán Prsteňov – Vododol. Pre mňa asi najlepšia a najkrajšia stavebnica posledných rokov, minimálne toho minulého. Preto som tento set zaradil na prvé miesto svojho zoznamu najlepších 10 setov v roku 2023.

LEGO Icons 10316 Pán Prsteňov - Vododol
LEGO® Icons 10316 Pán Prsteňov – Vododol

Vyzerá to tak, že sa dočkáme ďalšieho veľkého modelu ikonickej stavby. Tentoraz sa bude jednať o Barad-dur, temný hrad a sídlo Saurona. Vo videu navyše vidíme vrch veže na ktorej horí Sauronove oko tvorené z oranžových priehľadných kociek. To sa pozerá na svet Stredozeme a hľadá svoj najmocnejší prsteň.

Často sa stáva, že keď LEGO® vypustí do sveta podobné informácie, znamená to, že sme len pár dní od oficiálneho predstavenia stavebnice. Ostáva nám len dúfať , že tomu tak bude aj teraz a za niekoľko dní už budeme vedieť viac. To okrem iného aj naznačuje, že by sme sa mohli modelu dočkať už v priebehu júna. Možno sa dočkáme aj minifigúrky samotného Saurona. Uvidíme a hneď ako budeme mať oficiálne oznámenie, budem informovať.

Podľa neofiicálnych informácií by k stavebnici mal byť aj exkluzivny špeciálny darček k nákupu (GWP). Hovorí sa, že bude obsahovať Lietajúceho draka na ktorom jazdia Nazgúlovia. Dokonca by to mal byť nikto iný ako samotný pán deviatich Nazgúlov. Ten je najsilnejší z deviatky a velí ostatným. Jeho pravé meno nie je odhalené ale hovorí sa mu aj Kráľ černokňažníkov z Angmaru. Podľa legendy ho nemôže zabiť žiaden muž. Nakoniec to teda musela vybaviť Éowyn. Podľa prvých informácií by v darčeku mali byť tri minifigúrky takže je možné že tam uvidíme práve dve spomínané minifigúrky. Kto ich doplní môžeme iba hádať.

Pán Nazgúlov
Pán Nazgúlov, Autor: Danijel on DeviantArt – November 26, 2007, Danijel, „nazgul“ on DeviantArt (archive)


Ak chcete vedieť, ktoré nové stavebnice vyšli a vychádzajú v roku 2024, ich kompletný zoznam nájdete na tomto odkaze.

Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *