LEGO® Disney 43242 Chalúpka Snehulienky a sedem trpaslíkov oficiálne predstavená

LEGO® téma Disney prináša po silnom roku 2023 aj tento rok zaujímavé stavebnice. Novým prírastkom z rozprávkového sveta je v našich končinách známa a obľúbená rozprávka Snehulienka a sedem trpaslíkov.

Spoločnosť LEGO® pre pár dňami oficiálne odhalila nový set LEGO® Disney 43242 Chalúpka Snehulienky a sedem trpaslíkov. Stavebnica pozostáva z 2228 dielikov a dátum vydania má 1. marca 2024 pre členov programu LEGO® Insiders (predtým LEGO® VIP). Pre všetkých ostatným bude v oficiálnom obchode od 4. marca 2024 za cenu 219,99 €.

Dizajnovo vychádza model z obľúbeného animovaného filmu z roku 1937. Nájdeme tu, ako názov naznačuje, chalúpku trpaslíkov umiestnenú v lese medzi stromami. Blízko chalúpky nájdeme aj studňu ale hlavne sklenenú truhlu so spiacou Snehulienkou okolo ktorej môžeme rozostavať všetkých trpaslíkov.

Minifigúrky

V krabici nájdeme slušný počet desiatich minifigúrok. Nachádza sa tu všetkých sedem trpaslíkov (Vedko, Šťastko, Hapčí, Spachtoš, Dudroš, Plaško a Kýblik), Snehulienka, Princ a Zlá Kráľovná. Navyše nám LEGO® pridá aj 6 figúrok zvierat ako vtáčika, veveričku alebo zajaca. Minifigúrky Snehulienky a Princa boli použité aj v minuloročnom modeli 43222 Zámok Disney.

Čo sa týka chalúpky, tá je dvojpodlažná a v interiéri nájdeme niekoľko miestností. Tak ako v rozprávke je tu spálňa so siedmimi postelami, kuchuňa s jedálenským stolom a svietiacim krbom (svietiaca kocka aj s baterkami je súčasťou balenia) a hudobnou miestnosťou. Jednu časť strechy vieme dať dole a odhaliť lepší prístup do interiéru.

Ak ste fanúšikom rozprávok Disney a táto stavebnica Vás zaujala, do predaja v oficiálnom LEGO® obchode príde už 1. marca 2024 (pre členov LEGO® Insiders) a 4. marca 2024 pre všetkých! Oficiálna predajná cena setu LEGO® Disney 43242 Chalúpka Snehulienky a sedem trpaslíkov je 219,99 €.

Podrobnosti

  • Číslo setu: 43242
  • Vek: 18+
  • Počet dielikov: 2228
  • Počet minifigúrok: 10
  • Dátum vydania: 1. Marec 2024 (pre členov Insiders), 4. marec 2024
  • Oficiálna predajná cena: 219,99 €


Nezabudnite, že v druhej polovici februára môžete pri nákupe LEGO® setov získať Darček k nákupu. Darček k nákupu 40712 Štartovacia plocha pre mikroraketu bude dostupný v oficiálnom LEGO® obchode od 19. do 25. februára pri nákupe tovaru za aspoň 200 €. Pre členov programu LEGO® Insiders bude možnosť získať darček už od 16. februára.

Na našej stránke nájdete aj zoznam všetkých LEGO® setov, ktoré vychádzajú v roku 2024 zoradených podľa mesiacov. Tu nájdete aj všetky LEGO® sety vychádzajúce vo februári 2024.


Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *