LEGO® Ideas 21347 Červená londýnska telefónna búdka bola predstavená!

London calling. Spoločnosť LEGO® nám včera predstavila v poradí 55-ty set LEGO® Ideas. 21347 Červená londýnska telefónna búdka prichádza pri oslave 100-ho výročia výskytu tohto ikonického symbolu v uliciach Londýna.

Táto stavebnica pouostávajúca z 1460 dielikov vychádza už 4. februára 2024 v oficiálnom LEGO® obchode za cenu 114,99 €. Pre členov programu LEGO® Insiders bude dostupná o niečo skôr od 1. februára 2024.

Po prvý raz sa dokonca stalo, že v jednom mesiaci vychádzajú až dva LEGO® Ideas sety. Vo februári sa môžeme okrem telefónnej búdky tešiť aj na ďalšiu novinku LEGO® Ideas 21346 Rodinný strom.

Tento model nám pripomína blízku minulosť, kedy boli ulice posiate telefónnymi búdkami, dobu pred mobilnými telefónmi. Ak ste niekto, komu je mesto Londýn srdcu blízke, poprípade ste ho v minulosti navštívili, je čas si ho pripomenúť alebo zaspomínať naňho. Tým najlepším spôsobom je stavba tejto londýnskej ikony z LEGO® kociek.

Prvé, čo nás na tejto stavebnici upúta, je úroveň detailov. Dizajnéri LEGO® každý rok posúvajú hranice možného s kockami a na telefónnej búdke je progres naozaj viditeľný. Dekoratívne spracovanie samotnej búdky alebo krásny oceľový plot. Z každého jedného dieliku cítiť obrovský dôraz na detail a na perfektné spracovanie.

Som rád, že dizajnéri zakomponovali aj jednu špecialitu. Tou je osvietenie vnútra búdky svietiacim dielikom. Udeje sa tak po stlačení strechy z vrchnej časti.

Vynikajúcim nápadom bola možnosť prispôsobiť si vnútro búdky. Môžeme si vybrať medzi dvoma druhmi interiéru a telefónu. Okrem toho tu nájdeme množstvo plagátov s referenciami napríklad na návštevu Legolandu, vyhliadkovú trasu double-deckerom alebo informačnú tabuľu s rôznymi plagátmi.

A ešte jedna maličkosť. Vyzerá to, že tento set dobre poslúži aj ako držiak na mobilný telefón, aspoň tak nám to prezentuje fotografia.

Postavená stavebnica sa skladá z 1460 dielikov. Meria 31 cm na výšku a 19,5 cm na šírku. Pre členov programu LEGO® Insiders bude dostupná v oficiálnom LEGO® obchode od 1. februára 2024 a pre všetkých ostatných od 4. februára s cenovkou 114,99 €.

LEGO Ideas 21347 Červená londýnska telefónna búdka – fotogaléria

Podrobnosti

  • Číslo setu: 21347
  • Vek: 18+
  • Počet dielikov: 1460
  • Počet minifigúrok: 0
  • Dátum vydania: 4. Február 2024 (1. február pre členov LEGO® Insiders)
  • Oficiálna predajná cena: 114,99 €


Nezabudnite, že v termíne od 20. do 24. januára 2024 je pre všetkých členov programu LEGO® Insiders pri nákupe v oficiálnom LEGO® obchode možné získať dvojnásobnú porciu LEGO® Insiders bodov. Viac informácií som spísal v tomto článku.


Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *