LEGO® 71045 Minifigúrky séria 25 v predaji od 1. januára 2024!

V novom roku sa môžeme tešiť na ďalšiu, v poradí už 25. sériu LEGO® Minifigúrok v nových krabičkách, ktoré prednedávnom nahradili plastové sáčky. 71045 LEGO® Minifigúrky séria 25 sú v predaji na oficiálnej stránke LEGO® od 1. januára 2024. Znovu sa môžeme tešiť na 12 nových jedinečných minifigúrok a dokonca sa po dlhom čase vracia aj figúrka kozy.

Figúrky sa predávajú jednotlivo v krabičkách, v ktorých okrem minifigúrky dostaneme aj jeden autentický doplnok a informačný leták pre zberateľov. V oficiálnom LEGO® obchode sa zberateľské minifigúrky predávajú za cenu 3,99 €. Samozrejme budú v predaji aj v ostatných obchodoch s hračkami a LEGO® stavebnicami.

Vyzerá to tak, že podľa QR kódov na bočnej strane krabičky budeme môcť identifikovať, ktorá z minifigúrok sa nachádza vo vnútri. To je skvelá správa pre všetkých zberateľov, ktorí boli zvyknutí v minulosti určovať hmatom v plastovom vrecku, o ktorú minifigúrku sa jedná. Túto výhodu im LEGO® zatrhlo tým, že začali používať miesto plastových vreciek papierové krabičky.

NIektorí zberatelia našli výhodu vo vážení krabičiek s tým že takmer presne vedeli hmotnosť krabičky s jednotlivými minifigúrkami. Tento spôsob má ale dve nevýhody. Prvá, že asi by vyzeralo divne, ak si niekto v obchode s hračkami vytiahne váhu a začne jednotlivé krabičky vážiť. Druhou je fakt, že spôsob identifikácie pomocou váženia nebol stopercentný a niekedy aj malá odchýlka spôsobila, že sa človek pomýlil.

Ako identifikovať obsah krabičky podľa QR kódu

Jednoducho, pomocou fotoaparátu na mobilnom telefóne naskenujete QR kód z krabičky (v prípade potreby si viete stiahnuť aplikáciu na skenovanie QR kódov). Musíte mať ale šaržu s veľkým QR kódom, ktorá bola vyrobená od 45. týždňa roku 2023. V prípade, že na krabičke máte menší QR kód a krabička bola vyrobená od 40. do 44. týždňa 2023, skenovanie nebude fungovať.

Po naskenovaní cez fotoaparát sa objaví dlhší číselný kód. Prvých sedem číslic slúži na identifikovanie minifigúrky vo vnútri krabičky. Treba ale brať do úvahy aj päťčíslie s písmenom na štvrtej pozícii. Podľa písmena vieme, kde bola minifigúrka vyrobená. Ak tam vidíme písmeno S, znamená to, že minifigúrka bola vyrobená v Českej Republike a teda bude pravdepodobne predávaná na európskom trhu, takže aj u nás. V prípade, že sa tam nachádza písmeno R, minifigúrka bola vyrobená v Mexiku a je určená pre trhy Južnej a Severnej Ameriky.

Z obrázku je zrejmé, že v krabičke, ktorú sme oskenovali sa podľa číselného kódu nachádza minifigúrka detektíva z filmu noir. Samozrejme treba ale upozorniť, že spoločnosť LEGO® môže v budúcnosti zmeniť QR kódy na krabičkách a tým znemožniť ďalšie rozoznávanie obsahu týmto spôsobom. Zatiaľ by to malo fungovať presnejšie ako váženie krabičiek takže ak nájdete v obchodoch krabičky s veľkým QR kódom, odporúčam vyskúšať tento spôsob.

Zoznam minifigúrok zo série 25

 • Fanúšik v kostýme triceratopsa – číslo 6472869 (váha 17,78g)
 • Šprintér – číslo 6472867 (váha 17,39g)
 • Detektív z filmu noir – číslo 6472866 (váha 18,49g)
 • Dieťa vlakov – číslo 6472865 (váha 21,72g)
 • Pastier kôz – číslo 6472863 (váha 20,00g)
 • Upírsky rytier – číslo 6472871 (váha 19,64g)
 • Ošetrovateľka zvierat – číslo 6472868 (váha 18,67g)
 • Fitness trénerka – čislo 6472861 (váha 17,30g)
 • Hráčka e-športov – číslo 6472870 (váha 17,71g)
 • Hubová víla – číslo 6472862 (váha 17,88g)
 • Neľútostná barbarka – číslo 6472860 (váha 17,00g)
 • Harpya – číslo 6472864 (váha 18,04g)


1. Fanúšik v kostýme triceratopsa

Jedná sa o druhý fanúšikovský kostým po minifigúrke v kostýme T-Rexa zo série 24. Minifigúrka je celá potlačená vo farbe Triceratopsa, s maskou na hlave a v zadu s chvostom. Je pekné vidieť, že potlač pokračuje aj na chvoste. Celkovo je tento kostým obmena kostýmu T-Rexa z predchádzajúcej série a môžeme predpokladať, že sa aj v ďalšej sérií objaví minifigúrka v kostýme ďalšieho dinosaura. Škoda že minifigúrka nedostala žiadny doplnok.

2. Šprintér

Šprintér
Šprintér

LEGO postupne komponuje do svojich stavebníc figúrky so znevýhodnením alebo fyzickým postihnutím. Minifigúrka špritnéra alebo teda paraolympionika prezentuje práve túto snahu od spoločnosti LEGO®. Prvé, čo si všimneme sú atlétové protetické nohy. Minifigúrka stojí na najvyššom stupni víťazov s číslom 1. Ďalším doplnkom je mediala na krku. Figúrka má dva výrazy tváre, jeden nadšený z výhry, a druhý s výrazom snahy dobehnúť prvý a potom na čele.

3. Detektív z filmu noir

Naozaj jedna z najzaujímavejších minifigúrok tejto série hlavne vďaka sivému odtieňu farby v štýle noir filmov. Veľmi dobre spracované sú detialy, kabát dostal vyhrnutý golier dohora, dokonca tu máme aj potlač čienych topánok. Hlava detektíva má ustarostený výraz a pod nosom sú aj fúziky. Z doplnkov tu nájdeme lupu, ktorá nesmie chýbať správnemu detektívovi a červenú rybu.

4. Dieťa vlakov

Minifigúrka chlapca je oblečená ako strojvodca alebo rušňovodič vlaku. Na hlave má svetlomodrú baretku a pod krkom mu žiari červená šatka. Minifigúrka sa nachádza vo vnútri zeleného vlaku s číslovkou 25 na prednej časti a samozrejme tu vidíme aj svetlo. Z komýna na vrchu vychádza dym. Jedná sa v poradí už o štvrtý model transportov. Predtým sme videli minifigúrku v lietadle, aute a v lodi.

5. Pastier kôz s kozou

Minifigúrka pastiera kôz vyzerá ako niektorá zo staších figúrok z témy s hradmi. Na hlave má hnedú kapucňu, na zelenom torze vlnenú vestu a za opaskom mu vysí mešec s mincami. V jednej ruke drží hnedú pastiersku palicu a v druhej niečo čo vyzerá ako okrúhly kozí syr. Posledným doplnkom je batoh na jeho chrbte.

Hlavným lákadlom je tu ale koza. LEGO® fanúšikovia sa už dlhší čas dožadovali návratu kozy v podobe LEGO® figúrky a teraz sa jej po dlhej dobe dočkajú. Koza z LEGO® kociek bola doteraz vzácna, pretože sme ju mohli vidieť iba v jednom sete 7189 Dedina s mlynmi. Tým, že ich je tak málo, jej cena sa na burzách vyšplhala až na 100 dolárov. Uvidíme, ako s cenou týchto figúrok zamáva nová koza, ktorá prichádza v 25. sérií minifigúrok. Hlavne keď za 3,99 € môžeme mať novú figúrku kozy aj s minifigúrkou pastiera.

6. Upírsky rytier

Ďalšia minifigúrka s nádychom nostalgie. Redizajn legendárneho Bat-Lorda z deväťdesiatych rokov prichádza v podobe figúrky Upírskeho rytiera. Pre všetkých, ktorý vyrastali pri stavaní hradov a zámkov s témou Fright Knights bude tento rytier favorit v 25. sérií. Dizajn zachytáva detaily minifigúrky veľmi pekne. V ruke drží potlačený štít s logom Fright Knights a tiež obojstrannú sekeru s červeným ostrím. Na hlave má klasickú helmu s motívom netopierych krídel. A má figúrka názov Upírsky rytier? Po zložení helmy sa odhalí biela hlava so strašidelnými červenými očami a s upírskymi tesákmi.

7. Ošetrovateľka zvierat

Táto minifigúrka je druhá v poradí po pastierovi, ktorá obsahuje zviera. Model psa je nový a doteraz sme toto plemeno z kociek LEGO® ešte nevideli. Samotná minifigúrka až tak zaujímavá nie je. Tyrskysové torzo s čiernou zásterou a blond krátke vlasy. V ruke drží nožnice na strihanie psov. Čo je ale zaujímavý doplnok, minifigúrka má na ľavej strane hlavy sivé načúvatko.

Figúrka psa je exkluzívna pre túto krabičku a aspoň trochu zmierňuje fakt, že ošetrovateľka je vcelku obyčajná minifigúrka, ktorá nebude pre zberateľov veľmi zaujímavá.

8. Fitness trénerka

Pre fanúsíkov cvičenia a posilňovania je tu minifigúrka fitness inštruktorky. Oblečená je do ružového športového tielka a sivých nohavíc na cvičenie. Zaujímavý detail sú vystupujúce tehličky spod tielka, trochu zamrzí že odtieň žltej na bruchu nekorešponduje so žltou na ostatných častiach tela. Na pravej ruke má trénerka farebné tetovanie. Kombinácia blond vlasov so žltou hlavou mi tiež úplne nesedí. V jednej ruke drží Kettlebell a v druhej flašku s energetickým nápojom. Farebne mi ale minifigúrka ako celkom príde divná a asi by som zvolil inú farebnú kombináciu vlasov so zvyškom tela.

9. Hráčka e-športov

Táto minifigúrka vzdáva hold ženám, ktoré sa presadili v e-športoch na profesionálnej úrovni. Má krikľavo ružové vlasy, modrý rúž na perách a limetkovo-zelené slúchatka. Ako doplnky tu máme profesionálnu hráčsku výbavu v podobe klávesnice a myši. Pekným detailom je dres tímu so sponzorským nápisom tak ako tomu je v reálnom e-športe. Pre mladú generáciu zberateľov, ktorá vyrastá v ére e-športu, bude táto minifigúrka určite obľúbená.

10. Hubová víla

Vidíme tu dievčatko v bielej sukni a v klobúku pripomínajúcemu Muchotrávku červenú. Na ruke jej sedí modro-zelený motýľ. Dievčatko má dve tváre, jednu vidieť na fotke a druhú na ktorej sa smeje. Najväčším lákadlom je samozrejme klobúk z muchotrávky, okrem toho tu ale nie je nič špeciálne.

11. Neľútostná Barbarka

V podstate nám LEGO® prináša ženskú verziu Barbara Conana. Na sebe má koženú tuniku s kožušinou a brnením. Figúrka obashuje tiež dve tváre, jednu odhodlanú a druhú skrivenú s odhalenými zubami pripravená na boj. V ruke drží obrovský meč ktorý môžeme poznať z LEGO® Dreamzzz setu. Na hlave sa nachádzajú červené dlhé vlasy s koženou páskou cez čelo. Škoda, že sme nedostali viac doplnkou, predsalen má barbarka jednu ruku voľnú pre štít alebo kus mäsa.

12. Harpya

Jedna z najlepších minifigúrok v sérií 25 je Harpya. Napoly žena, napoly orol. Hneď na prvý pohľad tu vynikne farebná kombinácia a potlačené detaily na tele a tvári. Z chrbta jej vyrastajú dve obrovské fialové krídla. Zaujímavé a unikátne sú nohy, ktoré majú špecifický tvar odlišný od klasický nôh používaných pre minifigúrky. Na spodku vidíme detail v podobe drápov na nohách. Ruky Harpye sú ozdobené zlatými drápmi. Je fajn vidieť, že sa do série minifigúrok dostane aj fantasy postava a dúfam, že LEGO® plánuje v budúcnosti zahrnúť aj ďalšie.

71045 LEGO® Minifigúrky séria 25 je dostupná v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za cenu 3,99 € za kus.

Nezabudnite, že od 1. do 16. januára 2024 máte možnosť získať dva darčeky k nákupu v oficiálnom LEGO® obchode. Všetky detaily tejto ponuky ako aj sumu potrebnú na získanie som spísal v tomto článku.


Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *