LEGO® plánuje silný rok 2024 s témou Vesmír

Spoločnosť LEGO® potvrdila, že v roku 2024 budú dominovať vesmírne stavebnice. Vesmír bol dôležitou témou pre spoločnosť LEGO® v deväťdesiatych rokoch a na prelome milénií. V posledných desaťročiach ale vesmírne sety ustúpili do úzadia a prím hrali skôr licencované témy ako Star Wars, Harry Potter a iné.

Tento rok ale nám ale LEGO® ukazuje, že plánuje prinášať sety s vesmírnou tématikou vo veľkom a vrámci svojich najúspešnejších tém ako sú City, Friends, Dreamzzz, Creator, Technic, Icons, Art a iné.

Dostali sme sa k plagátu, ktorý ukazuje, čo môžeme v roku 2024 od vesmírnej tématiky s LEGO® kockami očakávať. Na plagáte vidíme 10 rôznych LEGO® tém, ktoré reprezentujú jednotlivé planéty a sústavy. Témy, ktoré nám v roku 2024 prinesú LEGO® sety spojené s vesmírom sú už spomínané City, Friends, Dreamzzz, Creator, Technic, Duplo a Classic. Sety z týchto tém nám už boli oznámené. Podľa plagátu by sa teda v tomto roku mali pridať aj Icons, Art a Minifigúrky, ktoré sú podľa tejto fotky v pláne.

Pri každej planéte vidíme vyobrazený aj konkrétny set z témy, ktorú reprezentuje. Napríklad z témy Icons je tu zobrazený LEGO® 10283 Nasa raketoplán Discovery z roku 2021. LEGO® 31152 Astronaut je najnovší prírastok z témy Creator. Z témy Dreamzzz tu máme LEGO® 71475 Pán OZ a jeho vesmírne auto. LEGO® 60430 Medzihviezdna vesmírna loď patrí do témy City.

Najnovší set, ktorý bude pokračovať v téme vesmír by mal byť 31212 Mliečna dráha (LEGO® Art). Ten podľa neoverených informácií výjde v prebehu mája 2024 a má pozostávať z 3091 dielikov. Pomaly sa vynárajú aj informácie o novej sérií minifigúrok, ktorá bude spojená s témou vesmíru.

Samozrejme žiadna z týchto informácií nie je oficiálne potvrdená a tak ich treba brať s rezervou. Z plagátu je ale zrejmé, že v priebehu nasledujúceho roka uvidíme aspoň jeden vesmírny set z každej LEGO® témy, ktorá je na ňom uvedená.

Nezabudnite, že do 31.1.2024 stále môžete dostať v oficiálnom LEGO® obchode darček k nákupu LEGO® setov v podobe 40611 Rok draka pri nákupe za aspoň 85 €.


Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *