LEGO® 40680 Kvetinárstvo bolo predstavené ako nový Darček k nákupu!

Inšpirované sériou darčekov k nákupu z roku 2023 bola predstavená prvá zo štvorice nových stavebníc, ktoré budú k dispozícii ako darček k nákupu v roku 2024.

V minulom roku sme od spoločnosti LEGO® dostali štyri rôzne darčeky k nákupu v podobe Domov sveta. Inšpirované rôznymi kultúrami a architektúrou sme postupne mohli získať štyri rôzne domy zdarma ako darček k nákupu. V januári 2023 prišiel do oficiálneho LEGO® obchodu set 40583 Domy sveta 1, ktorý bol inšpirovaný architektúrou Južnej Ameriky. Ako druhý v poradí prišiel v apríli 2023 40590 Domy sveta 2. Tento model znázorňoval severoafrický dom. V auguste sme mohli získať 40594 Domy sveta 3 inšpirované Švajčiarskou architektúrou. Štvoricu uzatvoril na základe dizajnu tradičných čínskych domov 40599 Domy sveta 4, ktorý bol dostupný v októbri 2023.

Podobným konceptom by sme sa mali v roku 2024 dočkať už nie domov sveta, ale tentokrát štyroch zberateľských model obchodov. Prvým setom z tejto série bude 40680 Kvetinárstvo. Jedná sa o dvojpodlažný dom, kde z prednej strany vidíme množstvo kvetov a kvetinovej dekorácie spolu s ceduľou, na ktorej je anglický nápis Kvetinárstvo.

Ak model otočíme, zo zadnej strany nájdeme otvorený interiér. Na prízemí sa nachádza obchod s kvetmi a na poschodí útulný bytík so spálňou a obývačkou.

Stavebnica sa skladá z 338 dielikov a postavený model má 11 cm na výšku, 10 cm na šírku a 8 cm do hĺbky.

Oficiálny dátum dostupnosti tohto darčeku ešte nevieme ale podľa neoverených informácií príde tento darček k nákupu už 1. marca 2024 a bude dostupný v oficiálnom LEGO® obchode zdarma pri nákupe za sumu aspoň 200 € do 10. marca alebo do vyčerpania zásob.

40680 Kvetinárstvo príde na začiatku marca práve včas pri uvedení marcovej vlny viac ako 50 nových stavebníc. Všetky stavebnice vychádzajúce v marci 2024 nájdete v našom zozname TU.

Zaujímavosťou je, že séria obchodov ako darčeky k nákupu nie je jedinou štvoricou setov, ktorá príde v tomto roku. V jednom z minulých článkov sme sa venovali aj jednému zo štvorice darčekov k nákupu z témy Ninjago ktoré očakávame ako darčeky k nákupu tento rok.


Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *