Budúci darček k nákupu LEGO® Ninjago 40703 Micro Ninjago city odhalené!

V oficiálnom LEGO® obchode sa objavili informácie o sete LEGO® 40703 Micro Ninjago city (Mikro mesto Ninjago). Čo vieme už teraz s určitosťou povedať je, že sa jedná o budúci darček k nákupu. Stavebnica je ocenená na 15,99 €, samozrejme ako darček k nákupu je samostatne nepredajná.

O tomto sete sa vie už dlhšiu dobu, nakoľko už začiatkom roka ho niekto našiel na pultoch obchodov v Číne. Model má znázorňovať zmenšeninu setu LEGO® Ninjago 70620 Ninjago city, ktorý je momentálne už vyradený z predaja. Ako môžeme vidieť na oficiálnej LEGO® stránke, v popise je uvedené Gift with purchase(GWP), teda Darček k nákupu. Tým je potvrdené, že sa naozaj jedná o budúci darček k nákupu a nie LEGO® Insiders odmenu, ako sa niektorí domnievali.

LEGO® 40703 Micro Ninjago city pozostáva z 339 dielikov a mal by sa podobať na svoju predlohu, päť poschodový model LEGO® Ninjago 70620 Ninjago city, ktorý obsahuje aj napríklad kaviareň alebo sushi bar na streche. Porovnanie mikro verzie s originálou stavebnicou Ninjago mesta si môžeme pozrieť na fotke. Rozdiel v počte dielikov je 339 kociek ku 4867 kockám.

Podľa obrázku na zadnej strane krabice to vyzerá, že je stavebnica jedným zo štyroch darčekov k nákupu. To pripomína minuloročné Domy sveta, kedy v každom štvrťroku spoločnosť LEGO® predstavila jeden zo štyroch špeciálnych Darčekov k nákupu v podobe Domov sveta. Tie sa dali získať za nákup v oficiálnom LEGO® obchode v hodnote aspoň 250€. Myslím, že podobnú sumu môžeme očakávať aj pri mikro Ninjago darčekoch. Zatiaľ ale oficiálnu sumu nepoznáme.

Okrem LEGO® 40703 Micro Ninjago city sa teda môžeme tešiť na ďalšie tri zmenšené mikro modely odvodené od najväčších Ninjago stavebníc. Ďalšie modely budú zobrazovať LEGO® Ninjago 70657 Ninjago mestské doky, 71741 Záhrady v Ninjago city a 71799 Trhy v Ninjago city.

Celkovo sa mi páči nápad s mikro modelmi veľkých Ninjago setov. Jediným negatívom je naozaj vysoká cena na kvalifikovanie sa tak ako to bolo pri Domoch sveta v minulom roku. Predsalen je téma LEGO® Ninjago hlavne pre deti a tie bohužiaľ budú musieť v LEGO® obchode minúť dosť veľkú čiastku ak si chcú vychutnať stavbu tohto modelu.

To je zatiaľ všetko, čo vieme o tejto stavebnici. Určite doplníme informácie o dátume vydania a sume potrebnej na získanie setu hneď ako to bude možné.

Nezabudnite, že dvojnásobok LEGO® Insiders bodov bude dostupných v oficiálnom LEGO® obchode od 20. do 24 januára 2024 pre všetkých členov programu Insiders. K tomu môžete získať aj darček k nákupu v podobe LEGO® 40611 Rok draka, ktorý je dostupný od 20. do 31. januára 2024 pre nákupy v hodnote aspoň 85€.


Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *