Piaty LEGO® House Exkluzívny set bol odhalený!

Pred pár dňami bol odhalený v poradí piaty Exkluzívny LEGO® House set, ktorý vzdáva hold trom stavebnicovým LEGO® systémom.

Táto špeciálna stavebnica oslavuje a prezentuje tri LEGO® systémy, ktoré vytvárali a formovali históriu LEGO® kociek tak, ako ich poznáme dnes. Sú nimi LEGO® System, LEGO® Technic a LEGO® Duplo.

40505 LEGO® Building Systems je v predaji od 1. marca 2024 za 699 Dánskych korún. Kúpiť ho bude možné exkluzívne iba v LEGO obchode v LEGO® House, ktorý sa nachádza v dánskom Billunde.

Model vzdáva hold trom stavebniciam, každá z jedného z troch stavebnicových systémov, ktoré boli prelomové. V strede vidíme v červenej farbe set Town Plan n.1 z LEGO® System z roku 1955. Na ľavej strane v žltom LEGO® Duplo set vlak z 1980 a na pravej strane v modrom 853 Car Chassis z LEGO® Technic vydané v roku 1977.

To ale nie je všetko, čo táto stavebnica ponúka. Ak poskladaný model otočíme zo zadnej strany, nájdeme tam niekoľko mikromodelov známych setov z minulosti, ktoré mali značný dopad a ovplyvnili formovanie spoločnosti LEGO®.

Celkovo tu vidíme až 19 rôznych nano modelov, plus jedno miesto je voľné, aby si každý mohol pridať svoju špeciálnu LEGO stavebnicu, ktorá podľa neho patrí do tejto spoločnosti.

Na prvý pohľad môžeme rozoznať prvý LEGO® House exkluzívny set 40501 The Wooden Duck, LEGO® Technic 8480 Vesmírna raketa, Pirátsku loď alebo LEGO® Bionicle 40581 Tahu či LEGO® Ninjago 70751 Chrám Airjitsu.

Stavebnica 40505 LEGO® Building Systems je v poradí piatym Exkluzívnym LEGO® House modelom a pridáva sa k štvorici stavebníc vydaných v minulosti. Medzi nimi sú 40501 Wooden Duck, 40502 The Brick moulding machine, 40503 Dagny Holm master builder a 40504 A minifigure tribute, ktorá vyšla minulý rok.

LEGO® House exkluzivity určite nie sú určené pre každého. Pre každého, koho fascinuje história značky LEGO® a pre zberateľov sú tieto sety určite špeciálne. Ak sa k nim ale chcete dostať a nezaplatiť premrštenú sumu na druhotnom trhu, musíte sa vydať do LEGO® House v Billunde a stavebnicu si kúpiť osobne. Samozrejme nesmiete vynechať ani LEGOLAND, ktorý sa v tomto dánskom meste nachádza.


Nezabudnite že od 1. do 10. marca alebo do vyčerpania zásob môžete získať pri nákupe v oficiálnom LEGO® obchode za aspoň 200 € prvú zo štyroch tohtoročných stavebníc 40680 Kvetinárstvo.


Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *