LEGO® predstavilo najväčšiu stavebnicu v histórii Obrovský Mimoň Tim z vyše 100 000 kociek!

Dnes nám spoločnosť LEGO® pripravilo jedno gigantické prekvapenie. Spoločnosť LEGO ohlásilo svoj zámer začať vydávať takzvané Supersized sety ktoré budú počtom kociek aj rozmery najväčšie aké kedy vypustili.

Tieto obgrovské stavebnice budú podľa vyjadrení LEGO® náročné a určené pre staviteľov expertov. Navyše, ich stavba zaberie niekoľko týždňov až mesiacov a pre ich vystavenie si budeme musieť doma upratať a urobiť dostatok miesta.

Prvým z nových setov je postava známeho Mimoňa z animovaných filmov Ja zloduch a Mimoňi. LEGO® 75553 Obrovský Mimoň Tim je prvým odhaleným obrovským modelom. Odhalenie ďalšej stavebnice príde možno o dva dni keďže na stránke prebieha odpočítavanie ku ďalšiemu veľkému odhaleniu. Odpočítavanie aj nového Mimoňa z kociek nájdete na oficiálnej LEGO® stránke tu.

Podľa dostupných informáciíí má postavený Mimoň Tim úchvatné miery. Skladá sa z celkového počtu 102 213 dielikov. Na výšku meria 2,5 metra takže je vyšší ako priemerný človek. Dúfam, že máte doma vysoké stropy. V obrovskej krabici s ním nájdete aj obrovský manuál na stavbu. Ten obsahuje 8497 stránok čírej zábavy 🙂.

Spoločnosť LEGO® vydalo pri kúpe novej stavebnice niekoľko upozornení. Neodporúča sa prepravovať a nosiť krabicu jednej osobe. Ideálne je stavebnicu prepravovať pomocou vysokozdvižného vozíka, ten však nie je súčasťou setu. Hýbanie so stavebnicou ideálne vykonajú dve osoby pomocou popruhov.

V čase písania článku ostáva do konca odpočítavania približne 1 deň a 20 hodín. Musíme si teda počkať na veľké odhalenie a uvidíme, čo nám spoločnosť LEGO® pripraví ďalej. My budeme netrpezlivo odpočítavať aby sme Vám mohli priniesť všetky novinky.


Ak si chcete pozrieť celý kompletný zoznam všetkých LEGO® stavebníc, ktoré vyšli alebo vychádzajú v roku 2024, nájdete ho na tomto odkaze.

Už dnes začína mesiac apríl a nás čakajú v oficiálnom LEGO® obchode až tri darčeky k nákupu (GWP). LEGO® 40683 Kvetinová treláž môžete získať zdarma pri nákupe tovaru za aspoň 150 € v oficiálnom LEGO® obchode v čase od 1. do 14. apríla 2024 alebo do vyčerpania zásob.

Druhý aprílový darček k nákupu LEGO® 50008325 Mimic truhlica na kocky je exkluzívne dostupný od 1. do 7. apríla iba pri nákupe novej stavebnice 21348 Dungeons and Dragons: Príbeh Červeného Draka, ktorá príde do predaja už v apríli.

LEGO® 40681 Retro pojazdné občerstvenie sa vracia do ponuky darčekov k nákupu od 1. apríla pri kúpe jednej z troch modulárnych budov, LEGO® Icons 10326 Prírodovedné múzeumLEGO® Icons 10312 Jazzový klub alebo LEGO® Icons 10297 Butikový hotel.

Všetky dôležité informácie o tom ako získať jednotlivé aprílové darčeky nájdete TU.


Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *