Nové LEGO® Friends sety dostupné už od 1. januára 2024!

Rok 2024 a konkrétne január bude silný pre tému LEGO® Friends. Spoločnosť LEGO® nám predstavila veľkú nálož setov LEGO® Friends ktoré sú od dnešného dňa v predaji v oficiálnom LEGO® obchode.

Nové sety majú veľkú variabilitu, dočkáme sa tak rôznych budov ako nákupné centrum, rodinný dom, nemocnica a podobne. Okrem budov nám LEGO® prináša aj rôzne vozidlá, farmu a dokonca aj vesmírnu tématiku.

LEGO® Friends 42639 Andrea a jej moderný dom je najväčším a najdetailnejším setom z témy LEGO® Friends. Skladá sa až z 2275 dielikov a obsahuje úctyhodných 10 figúrok. Takýto veľký set sme zatiaľ v téme LEGO® Friends ešte nemali. Z figúrok sú zaujímavé dospelé figúrky Emmy, Olivie, Andrei, Stephanie a Mii.

Pre fanúšikov LEGO® Friends je pripravený aj ďalší darček k nákupu. Ten je ale dostupný iba pri nákupe setu 42639 Andrea a jej moderný dom. Ak si tento set objednáte v oficiálnom LEGO® obchode v termíne od 1. do 14. januára 2024, dostanete zdrama dva polybagy 30635 Čistenie pláže a 30659 Kvetinová záhrada.

LEGO® Friends 30635 Čistenie pláže obsahuje 52 dielikov, jednu figúrku a rozvíja empatiu a starostlivosť o morské živočíchy.

LEGO® Friends 30659 Kvetinová záhrada sa skladá z 64 dielikov a inšpiruje deti k oslave priateľstva a prírody. V sáčku nájdeme sedmokrásku, ružu, slnečnicu, ale aj motýľa a kanvu.

Zoznam všetkých LEGO Friends setov vychádzajúcich 1. januára 2024

LEGO Friends 30635 Čistenie pláže

Obsahuje 52 dielikov, jednu figúrku a rozvíja empatiu a starostlivosť o morské živočíchy.

LEGO® Friends 30659 Kvetinová záhrada

Skladá sa zo 64 dielikov a inšpiruje deti k oslave priateľstva a prírody. V sáčku nájdeme sedmokrásku, ružu, slnečnicu, ale aj motýľa a kanvu.

LEGO Friends 42601 Ihrisko pre škrečka

Model sa dodáva s postavičkami Zaca a Jamily z LEGO Friends a takisto 3 figúrkami škrečkov. Zostavovanie tejto stavebnice je len začiatok! Po dokončení ihriska si deti užijú hru spolu so škrečkami. Môžu ich voziť na kolotoči, spúšťať ich na šmýkačke a nezabudnite, že lopty pre škrečky a cvičebné koleso sú takisto veľmi zábavné! Až bude čas na odpočinok, škrečky si môžu pochutnať na vode a jedle.

LEGO Friends 42603 Karavan na pozorovanie hviezd

Stavebnica obsahuje zostaviteľný hračkársky ďalekohľad, vozidlo s pohonom 4×4, kempingovým prívesom a samorozkladacím stanom, 2 minibábiky, figúrku psa a figúrku ježka. Inšpirujte deti, aby si postavili vlastné súhvezdia pomocou priložených planét a hviezd. Stavebnica sa dodáva aj s doplnkami, ktoré deťom pomôžu vymýšľať príbehy o priateľstve vrátane hrnčekov, sušienok, granúl pre psa, ďalekohľadu, ďalekohľadu, baterky, elektronického tabletu, ďalších hviezd a obrázkov rôznych planét, ktorými si môžete model prispôsobiť podľa seba.

LEGO Friends 42605 Základňa na Marse a raketa

Stavebnica obsahuje 3 minibábiky a figúrku mačky, navyše raketu, prieskumný rover, modulárnu výskumnú základňu a hračkárske vedecké doplnky. Táto stavebnica bude zábavným narodeninovým darčekom pre začínajúcich vesmírnych cestovateľov, ktorí milujú vedu a techniku. Deti si môžu predstaviť, aký je život na Marse, popri stavaní rakety a preprave postavičiek na výskumnú základňu.

LEGO Friends 42606 Pojazdný stánok s pečivom

Deti, ktoré milujú hru na postavy si môžu zinscenovať príbehy, v ktorých Aliya navštívi hračkársky pojazdný stánok s pečivom spolu so svojím šteniatkom Airou. Stavebnica obsahuje 2 minibábiky, psa, vozík, maskota pekárne a doplnky. Doplnky v tejto stavebnici umožnia deťom zinscenovať vlastné príbehy. Deti môžu pomôcť pekárke Jules obsluhovať zákazníkov z malého hračkárskeho vozidla. Medzi doplnky patrí croissant, 2 makrónky, sušienky, nádoba na sušienky, kávovar, šálka na kávu, horúca čokoláda a šálka čaju, ako aj minca a kniha pre Aliu a kosť pre Airu.

LEGO Friends 42607 Autumn a jej stajňa pre teliatko

Stavebnica sa dodáva s minifigúrkami Autumn a Leo, ktoré podnietia zábavnú hru na priateľstvo. Stajňa má otváracie dvere a bočná stavba obsahuje rotujúcu kefu. Medzi doplnky na starostlivosť o zvieratá patrí kefa, vedro, mydlo, krhla, seno a kŕmidlo. Súčasťou stavebnice sú aj ozdobné kvety pre postavičky a nechýba ani malý hmyz, ktorý môžu deti hľadať, vrátane včielky, motýľa a lienok.

LEGO Friends 42608 Obchodík s módnymi doplnkami

Deti, ktoré milujú hračkárske obchody s kozmetikou môžu pomôcť Paisley a Candi pri nakupovaní vejárov a doplnkov do vlasov. Hra na postavy bude ešte zábavnejšia vďaka veľkému zrkadlu, v ktorom môžu postavičky skontrolovať, ako im doplnky pasujú a nakoniec môžu zaplatiť smartfónom v samoobslužnej pokladni. Stavebnica bude zábavným darčekom pre dievčatá a chlapcov od 6 rokov a dodáva sa s minibábikami LEGO Friends Paisley a Candi, takže deti sa môžu pustiť rovno do hry. Medzi zábavné doplnky patria 2 ľadvinky, ktoré si postavičky môžu dať hneď na seba.

LEGO Friends 42609 Elektromobil s nabíjačkou

Tento model auta obsahuje hračkársku stanicu na nabíjanie auta, 2 postavičky, doplnky a figúrku psa.Deti môžu vyrozprávať príbeh o tom, ako si Zac a Nova spoločne vychutnávajú obed v nabíjacej stanici pre autá na solárny pohon. Auto môžu pripojiť k nabíjačke pomocou nástavca. Autíčko má sedadlá pre minibábiky, sedadlo pre psa Danga a takisto otváraciu kapotu na uschovanie príslušenstva. Súčasťou nabíjacej stanice je stôl a 2 stoličky, na ktorých si Zac a Nova môžu vychutnať piknik, a nájdete tu aj misky na jedlo a vodu pre Danga.

LEGO Friends 42610 Karaoke párty

Obsahuje otáčavé pódium, mikrofóny, oddychovú zónu a hračkársky stroj na ľadovú triešť, takže deti si môžu zinscenovať kompletnú narodeninovú oslavu s karaoke. Model obsahuje 2 postavičky LEGO Friends s niekoľkými tvárami navyše, ktoré ich vyobrazia počas spevu, a takisto figúrku gekóna a množstvo doplnkov.

LEGO Friends 42612 Dobrodružstvo na mačacom ihrisku

Stavebnica obsahuje zostaviteľné ihrisko, 2 minifigúrky, 2 postavičky zvieratiek a doplnky na starostlivosť o zvieratá vrátane hračkárskej rybičky, kocúrnika obyčajného, krmiva a odpadkového koša. Inšpirujte deti k hodinám hry na postavy na vonkajšom mačacom ihrisku. Deti môžu pomôcť Liann a Ollymu hrať s mačkami na šmykľavke a v mačacom strome. Nájdete tu aj jedlo, vodu a dokonca aj záchod, v ktorom môžu deti po otočení páčky spôsobiť, že sa objavia mačacie hovienka!

LEGO Friends 42613 Sanitka z nemocnice v mestečku Heartlake

Táto sociálno-emocionálna stavebnica obsahuje zostaviteľnú sanitku s rampou, scénu zo skateparku, 3 postavičky a doplnky. Táto stavebnica rozpráva príbeh priateľstva medzi Liann a Benom. Liann učí Bena jazdiť na skateboarde, ktorý sa však zraní. Deti môžu pomocou extra tváre meniť Benov výraz, kým čaká na sanitku. Luiz riadi hračkárske záchranárske vozidlo, v ktorom nájdete nosidlá, obväz, striekačku a lekárničku, takže váš malý zdravotník sa môže zahrať na záchranára. Medzi doplnkami nájdete aj skateboard a prilbu.

LEGO Friends 42614 Obchod s retro oblečením

Hračkársky LEGO® Friends Obchod s retro oblečením(42614) pre dievčatá a chlapcov od 6 rokov obsahuje 3 postavičky LEGO Friends, figúrku mačky a doplnky. Táto hračka pre deti umožňuje kreatívnym dievčatám a chlapcom vyrozprávať príbeh Ollyho, Liann a Jordin, ktorí milujú vyrábať nové oblečenie zo starého. Deti môžu pomôcť postavičkám prať a zrecyklovať darované oblečenie v dielni. K dispozícii je aj kabínka, v ktorej si kamaráti môžu vyskúšať oblečenie, a tiež množstvo oblečenia, ktoré si minibábiky môžu obliecť, vrátane klobúkov, nohavíc, topánok a ľadviniek. Medzi doplnkami nájdete aj pracie prostriedky, krajčírsky meter, farby v spreji a pokladňu.

LEGO Friends 42615 Deň adopcie zvierat

Stavebnicová hračka so zvieratkami obsahuje 4 minibábiky, 2 mikrobábiky, figúrku bábätka, 5 figúrok zvieratiek a veľa doplnkov. Táto sociálno-emocionálna hračka inšpiruje deti k starostlivosti o domáce zvieratá popri pomáhaní Paisley priradiť zvieratká k ich novým majiteľom. Je tu prasiatko, mačka, škrečok, ježko a figúrka psa, pričom každé zvieratko má svoj vlastný prístrešok. K dispozícii je pikniková zóna, kde si zvieratká a ich noví majitelia môžu oddýchnuť, a obchod s krmivom pre zvieratká. Až bude čas odísť do ich nového domova, Paisley nasadí zvieratká do prívesu. Medzi doplnky patrí kefa, jablko, pero, miska na krmivo pre zvieratká, huba, hrnčeky, adopčné papiere a krmivo pre zvieratká.

LEGO Friends 42616 Hudobná súťaž v mestečku Heartlake

Model obsahuje hračkárske hudobné pódium so zákulisím, stôl pre porotu, 4 minibábiky a množstvo doplnkov. Táto stavebnica ponúka deťom hodiny zábavnej hry na postavy. Deti si môžu zorganizovať predstavenie s rôznymi hudobníkmi vrátane speváčky Ley-La, hráča na klávesy a bubeníka. Model má špeciálnu funkciu ozubených kolies, po ktorých otočení sa obe figúrky začnú pohybovať na pódiu. Deti umiestnia Ley-Lu na otočné pódium pripravené na jej dramatický nástup a v zákulisí môžu deti vymýšľať ďalšie príbehy, pretože po vystúpení si tam pôjdu súťažiaci oddýchnuť. A nakoniec ich čaká veľké finále, kedy Andrea pomocou tlačidiel na stole pre porotcov vyberie číslo víťaza.

LEGO Friends 42617 Útulok pre zvieratká z farmy

Model sa dodáva s 3 figúrkami, ktoré naštartujú hru na priateľstvo, ako aj s kozou, kravou, sliepkou a 2 kuriatkami. Budovu farmy možno otvoriť a odhaliť samostatné priestory pre všetky zvieracie figúrky. Táto stavebnica obsahuje zostaviteľnú farmu, traktor a veterný mlyn. Veterný mlyn má zábavnú funkciu, pri ktorej sú prázdne sklíčka navážané dovnútra stroja a von vychádzajú plné džemu. Medzi doplnky patrí mrkva, jahody, sklíčka, vidlica, kefa, lopata, vajíčka, kopy sena a lampáš.

LEGO Friends 42619 Autobus pre turné popových hviezd

Model obsahuje zostaviteľný autobus a zákulisie s doplnkami a 4 postavičky LEGO Friends. Deti vyrozprávajú príbeh o tom, ako sa hanblivá Paisley pomocou zrkadla premení na superhviezdu menom Ley-La, ktorá vystúpi na pódiu. Vymyslia si mnoho príbehov o priateľstve, napríklad keď Olly pomôže vytvoriť speváčke outfit a Liann sa príde stretnúť so svojou obľúbenou hviezdou Ley-La. Autobus sa otvára vpredu, zboku a aj vzadu a môžete si prezrieť všetky detaily interiéru, ako je napríklad zákulisie s nahrávacím štúdiom, klávesami, gitarou, posteľami a kúpeľňou. Táto stavebnica sa dodáva s doplnkami vrátane fotografie s podpisom speváčky, ramenných vypchávok, topánok, make-upu a mobilného telefónu.

LEGO Friends 42620 Rodinné domy Ollyho a Paisley

Súprava rodinných domčekov pre bábiky umožní deťom pozorovať priateľstvo medzi susedmi Ollym a Paisley a dodáva sa s 5 minibábikami, mikrobábikou, 2 figúrkami domácich zvieratiek a doplnkami. Tieto domčeky pre bábiky z kociek obsahujú dvojposchodové domčeky Olly a Paisley a domček na strome v strede. V Ollyho domčeku sa nachádza útulná obývačka s doplnkami na servírovanie popoludňajšieho čaju, ako aj kúpeľňa na prízemí. V Ollyho izbe nájdete posteľ, misku pre mačku, nočný stolík a Ollyho zbierku módnych kresieb.

LEGO Friends 42621 Nemocnica v mestečku Heartlake

V nemocnici nájdete rôzne miestnosti a oddelenia, rovnako ako v skutočnej nemocnici, vrátane ambulancie, pôrodnice, röntgenu a miestnosti, kde si môžu zamestnanci oddýchnuť. Deti čaká s Autumn množstvo príbehov. Autumn ide do nemocnice, aby jej doktori nasadili novú protézu ruky. Deti si užijú jazdy vo funkčnom výťahu a spoznávanie novorodeniatok v pôrodnici. Ďalšie príbehy môžu vymýšľať v ambulancii, či v miestnosti pre zamestnancov, v ktorej si môžu oddýchnuť. Medzi zábavné doplnky patrí hračkársky röntgen, lekárske vybavenie a darčeky pre pacientov. K dispozícii je aj helikoptéra a pristávacia plocha pre vrtuľníky, plus asistenčný robot a terapeutický pes.

LEGO Friends 42632 Veterinárna klinika pre zvieratká z farmy

Táto stavebnica pomôže deťom naučiť sa stavať a obsahuje zostaviteľnú veterinárnu kliniku, 2 minibábiky, 3 figúrky zvierat a veterinárske doplnky, ktoré rozprúdia tvorivú hru. Táto veterinárna stavebnica bude skvelým nápadom na darček pre deti, ktoré sa rady hrajú na lekárov. Môžu si s ňou vymyslieť vlastné príbehy o kamarátoch a pridať sa k Autumn, ktorá pomáha veterinárke Gabriele starať sa o nové kozliatko. Zvieratká budú prepravovať prívesom a potom ich vyšetriť pomocou stola, váh, počítača a lampy. Nakoniec môžu pomôcť Autumn okúpať zvieratká a dať im niečo chutné pod zub.

LEGO Friends 42633 Pojazdný stánok s hot dogmi

Model pomôže deťom naučiť sa stavať a dodáva sa so zostaviteľným stánkom, 2 minibábikami, mačkou a prvkami jedla, ktoré inšpirujú k hre na postavy. Darujte túto stavebnicu deťom k narodeninám či inej príležitosti. Nádejní kuchári, ktorí sa radi hrajú na postavy, môžu pomôcť Kayi pripravovať a servírovať hot dogy. Leo navštívi stánok so svojou mačkou Churro a rád sa s Kayou rozpráva o rôznych jedlách a nápojoch, ako napríklad o vegánskych hot dogoch, kečupe, horčici a džúsoch.

LEGO Friends 42634 Príves s koňom a poníkom

Táto kreatívna stavebnica so zvieratkami obsahuje koňa pre Liann a poníka pre Zoyu, ako aj herné doplnky, ktoré rozprúdia kreatívnu hru na postavy. Deti pomôžu kamarátkam vyčesať zvieratká a pripraviť ich na jazdu. V lese nájdu spadnutý strom, cez ktorý budú kôň aj poník musieť preskočiť. Po zábavnom dni plnom jazdenia dievčatá odmenia kone chutnou mrkvičkou.

LEGO Friends 42639 Andrea a jej moderný dom

 Stavebnica Andrea a jej moderný dom (42639) je skvelým darčekom pre deti od 14 rokov a dodáva sa s mega minibábikou, 11 postavičkami LEGO® Friends a množstvom doplnkov. Dospievajúce deti si môžu toto veľkolepé štvorposchodové sídlo hrdo vystaviť na poličke. V hračkárskom rodinnom dome nájdete viacero vonkajších priestorov vrátane bazéna, vírivky, hračkárskeho klavíra, karaoke zóny, miestom na Zen jógu a vodopád tečúci zo strechy. Interiér domu s detskou izbou, kúpeľňou a Andreinou spálňou s otočnou posteľou je rovnako pôsobivý. V suteréne sa nachádza nahrávacie štúdio a garáž s funkciou, vďaka ktorej sa auto po otvorení garážových dverí vyklopí. A nezabudnite ani na funkčný výťah, ktorý postavičky prevezie naprieč poschodiami!


Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *