Nové sety LEGO® Ideas boli odobrené do produkcie

Tím LEGO® Ideas odhalil v prvom kole dva nové sety, ktoré sa premenia z fanúšikovských návrhov na oficiálne LEGO® sety v blízkej budúcnosti. Ľudia z LEGO® Ideas vyberali z rekordného počtu 71 setov, ktoré dostali aspoň 10 000 hlasov a tím sa kvalifikovali do výberu.

Zoznam setov s minimálne 10 000 hlasmi
Zoznam setov s minimálne 10 000 hlasmi

Dva nové LEGO® Ideas sety sa pridajú k šiestim doteraz odsúhlaseným fanúšikovským návrhom, ktoré boli odsúhlasené už skôr.

  • Your Family Tree – dizajnér Ivan Guerrero, odsúhlasené do produkcie 7. december 2022
  • Dragons Keep: Journeys End – dizajnér BoltBuilds, odsúhlasené do produkcie 5. január 2023
  • Red Telephone Box – dizajnér John Cramp, odsúhlasené do produkcie 8. február 2023
  • The Nightmare Before Christmas – dizajnér Simon Scott, odsúhlasené do produkcie 8. február 2023
  • Jaws – dizajnér Johnny Campbell, odsúhlasené do produkcie 31. máj 2023
  • Cat – dizajnér Damian Andres, odsúhlasené do produkcie 31. máj 2023
  • Twillight: Cullen House – dizajnér LobsterThermidor, odsúhlasené do produkcie 19. december 2023
  • The Botanical Garden – dizajnér Goannas89, odsúhlasené do produkcie 19. december 2023

Tím LEGO® Ideas potvrdil aj informáciu, že druhé kolo schvaľovania nových setov prebehne niekedy na začiatku roka 2024. Treba brať do úvahy, že modely sú iba fanúšikovské návrhy, ktoré budú dizajnéri LEGO® ešte upravovať takže konečný produkt sa môže viac či menej líšiť.

LEGO® Twillight: Cullen House (Zatmenie: Dom Cullenovcov)

Twillight: Cullen House
Twillight: Cullen House

Do LEGO® sveta sa dostane po prvýkrát téma Twillight (Zatmenie). Dom Cullenovcov je vo filmovom spracovaní moderný príbytok v lesnom prostredí tvorený predovšetkým z dreva a skla. Z vonku vyzerá dom jednoducho a minimalisticky, presne podľa filmovej predlohy. Vo vnútri zakomponoval dizajnér niekoľko detailov, ktoré si každý fanúšik/fanúšička ihneď všimnú. Nájdeme tu napríklad Carlisleovu ordináciu alebo Edwardovo piáno. Uvidíme koľko a aké minifigúrky sa dostanú do finálnej produkcie. Dizajnér návrhu zahrnul do setu minifigúrky Edwarda, Bellu, Jacoba a Carlislea. Okrem nich tu nájdeme aj Jacoba vo vlčej podobe.

Twillight LEGO® set sa stane realitou už čoskoro. Možno spojí LEGO® jeho vydanie s 20-tym výročím vydania prvej knihy, ktorá uzrela svetlo sveta 5. októbra 2005. Jediné čo zatiaľ vieme s istotou je, že tento set bol odsúhlasený a pridá sa k ďalším obľubeným LEGO® témam z filmového sveta.

LEGO® The Botanical Garden (Botanická záhrada)

LEGO The Botanical Garden
LEGO® The Botanical Garden

Názov tohto setu pravdepodobne dodatočne zmenia keďže iba pred nedávnom vyšiel nový set z témy LEGO Friends 41757 Botanická záhrada. Rovnaké meno by bolo dosť mätúce. Prvá modulárna budova, ktorá vzíde z fanúšikovského návrhu, by sa mala skladať približne z 3000 dielikov. A čo môžeme očakávať od tohto setu ak LEGO® dizajnéri zachovajú tento návrh? Tri poschodia presklennej fasády, množstvo rastlín a zelene z kociek LEGO® a hromada minifigúrok, pravdepodobne návštevníkov záhrady.

Som trochu prekvapený, že bol tento set odobrený. Veď iba pred nedávnom sme dostali inú Botanickú záhradu z témy LEGO® friends. Som zvedavý, ako bude vyzerať finálny produkt po úprave LEGO® tímu a ako si poradia so stavbou už druhej Botanickej záhrady v krátkom čase.

Uvidíme, ako sa tím LEGO® dizajnérov popasuje s úlohou priniesť tieto dva nové sety a už sa nemôžem dočkať na výsledok. Obidva sú ale cielené na špecifickú skupinu zákazníkov a fanúšikov a tak je otázne, aké obľúbené budú medzi ostatnými. Minimálne Botanická záhradašancu na úspech ako nová modulárna budova.


Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *