Nové LEGO® Ideas 21343 Vikingská Dedina bola predstavená!

Fanúšikovia LEGO® sú vždy vo vytržení, keď sa objaví nový LEGO® set a tentokrát majú dôvod byť nadšení. LEGO® Group nedávno pridala do svojho oficiálneho online obchodu nový set s číslom 21343 – Vikingská dedina ktorý je už dostupný k predobjednaniu. Tento set prichádza s viac ako 2 100 dielikmi a ponúka nám jedinečný pohľad na severskú dedinu zo sveta Vikingov ktorá bude dostupná už 1. Októbra 2023 s príjemnou cenovkou 144,99 €. Za set s 2103 kockami je cena naozaj veľmi prijateľná, hlavne v dnešnej dobe zdražovania a niektorých nelogicky nacenených a predražených nových setov.

LEGO Ideas 21343 Vikingská dedina
LEGO® Ideas 21343 Vikingská dedina

Pôvod a inšpirácia

Tento úžasný set je založený na nápade fanúšikovského dizajnéra s prezývkou BrickHammer. Jeho koncept získal podporu komunity a umožnil tejto sade stať sa oficiálnym LEGO® setom. Ide tak o príklad toho, ako sa LEGO® stáva ešte viac komunitnou značkou, ktorá počúva svojich fanúšikov.

LEGO Ideas 21343 Vikingská dedina
LEGO® Ideas 21343 Vikingská dedina

Zaujímavý koncept setu

Dizajn dediny je naozaj veľmi pekne vymyslený a spracovaný. Dedina leží v podstate na brehu jazera alebo mora čo nám evokujú modré kocky a drevené mólo. Domy sú postavené z dreva a celá dedina vychádza z klasickej škandinávskej architektúry.

Set je rozdelený do troch častí. Prvú časť tvorí kováčska dielňa s vyhňou. Tu vieme pomocou funkčného mechanizmu rozdúchať plameň. Vo vnútri dielňe sa nachádzajú aj výrobky kováča ako prilby, zbrane, štíty s potlačou Odinových havranov a vlkov ako aj ďalšie predmety.

Druhá budova je náčelníkov dom v ktorom nájdeme aj jeho kreslo a v ktorom sa konajú hostiny pre všetkých obyvateľov dediny. Tak kováčska dielňa ako aj náčelníkov dom majú odnímateľné strechy čo prispieva k dobrému prístupu do interiérov oboch domov.

Tretia a najzaujímavejšia časť je určite strážna veža. Tá je spojená s vysutým mostom. Mám rád takéto detaily pretože to znamená, že set nielen vyzerá parádne pri vystavení na polici ale má aj zaujímavé riešenia pre hranie. Navyše aby toho nebolo málo, pod strážnou vežou je ešte jaskyňa, v ktorej Vikingovia ťažia nerasty. Strážna veža má odnímateľnú stenu pre lepší prístup do vnútra.

LEGO Ideas 21343 Vikingská dedina
LEGO® Ideas 21343 Vikingská dedina

Minifigúrky

V balení sady nájdeme štyri minifigúrky, ktoré môžeme použiť ako osadenstvo Vikingskej dediny. Sú medzi nimi kováč, náčelník, štítonoška a lukostrelec. Samozrejmosťou je kopa zbraní, ktoré môžu použiť. Sú tu kladivá, luky so šípmi, kopie alebo meče. Okrem toho sú niektoré štíty v sete potlačené, čo dodáva ešte viac detailov a autenticity postavičkám. Počet minifigúrok je asi najväčším nedostatkom tohto setu, našťastie v prípade potreby ich vieme doplniť figúrkami z iných setov ako napríklad 31132 Vikingská Loď a Morský Had. Tieto dva sety sa spolu určite budú skvelo dopĺňať.

LEGO Ideas 21343 Vikingská dedina
LEGO® Ideas 21343 Vikingská dedina minifigúrky

Cena a dostupnosť

LEGO® Ideas 21343 Vikingská dedina bude dostupná v oficiálnom LEGO® obchode od 1. októbra 2023 za cenu 144,99 €. Za túto sumu dostaneme určite veľké množstvo kociek a set, ktorý je vhodný tak na vystavenie ale aj na hranie. Pre mňa je Vikingská dedina veľkým prekvapením a už teraz sa teším ako bude vyzerať naživo.

Takže, ak ste fanúšikom LEGO® a histórie vikingov, 21343 Vikingská Dedina je pre vás. Táto impozantná sada vám umožní vytvoriť si vlastnú vikingskú dedinu plnú dobrodružstva a histórie. Nezabudnite si túto novinku poznačiť do kalendára a pripraviť sa na jej vydanie v októbri 2023. LEGO® opäť raz prekvapuje svojich fanúšikov skvelým setom, ktorý určite vylepší nejednu zbierku.

LEGO Ideas 21343 Vikingská dedina
LEGO® Ideas 21343 Vikingská dedina

Podrobnosti

  • Číslo setu: 21343
  • Vek: 18+
  • Počet dielikov: 2103
  • Počet minifigúrok: 4
  • Dátum vydania: 1. Október 2023
  • Oficiálna predajná cena: 144,99 €

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *