Nové LEGO® Čínsky Tradičný festival dostupné od januára 2024!

Prinášame Vám informácie o nových LEGO® setoch s tématikou Čínsky tradičný festival, ktoré sú dostupné v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024.

Pri príležitosti oslavy nového roku Draka predstavila spoločnosť LEGO® štyri nové sety, každý úplne odlišný od ostatných. Najmenší a najlacnejší zo štvorice je LEGO® BrickHeadz set 40673 Myšiak Mickey a sviatky Jari. Okrem toho je tu 40678 Kalendár sviatkov, ktorý vynikne ako reálny kalendár zobrazujúci deň a mesiac. 80112 Čínsky drak je výstavný model, ktorý oslavuje rok Draka a symbolizuje kultúru a tradície. Posledný a najväčší model je 80113 Rodinná oslava. Táto stavebnica by určite zapadla medzi modulárne budovy. Zobrazuje rodinné stretnutie v tradičnej reštaurácií na Jarnom festivale.

LEGO® BrickHeadz 40673 Myšiak Mickey a sviatky jari

Pri tomto modeli nám LEGO® pripravilo zaujímavú zmes niekoľkých tém, a to LEGO® BrickHeadz, LEGO® Disney a LEGO® Tradičný čínsky festival. Z kociek v krabici vieme postaviť Mišiaka Mickeyho, ktorý je pripravený osláviť Lunárny nový rok v tradičnom čínskom obleku.

Myšiak má na sebe zdobený trup v tradičnom čínskom štýle, nechýba mu ani tradičná pokrývka hlavy. V ruke drží tradičný lampáš a obálku. V krabici nájdeme spolu 120 dielikov a hotový model meria viac ako 9 cm na výšku. Cena setu v oficiálnom LEGO® obchode je 9,99 € a je dostupný od 1. januára 2024.

LEGO® 40679 Kalendár sviatkov

Kalendár sviatkov je zaujímavý set vhodný na vystavenie na stôl alebo policu. Skladá sa z dvoch hlavných častí, dračej lode a samotného kalendára. Ten má na vrchu zobrazenie roka 2024 z plochých kociek. Pravdepodobne sa tento rok bude dať zmeniť použitím iných kociek po nástupe ďalšieho roka v poradí. Na spodnej strane nájdeme otáčací mechanizmus, vďaka ktorému vieme nastaviť správny deň a mesiac a tak sledovať dni v kalendári.

V krabici nájdeme spolu 345 dielikov a dve minifigúrky. Medzi ďalšie zaujímavosti setu môžeme zaradiť petardy, obálky a tradičné lampáše. LEGO® 40679 Kalendár sviatkov je dostupný v oficiálnom LEGO obchode od 1. januára 2024 za cenu 29,99 €.

LEGO® 80112 Čínsky drak

Rok 2024 je v Číne rokom draka a preto sa aj táto stavebnica zameriava na jeho oslavu. Aj keď osobne niesom fanúšik tejto témy, Čínsky drak ma zaujal na prvý pohľad. Tento krásny trojrozmerný model draka určený na vystavenie je naozaj dôstojným setom na oslavu nového roka.

Model draka sedí na podstavci z kameňov, ktoré vystupujú z vodnej hladiny. Zaujímavým detailom je aj ceduľka s nápisom v čínštine. Autentický zjav draka zabezpečujú dieliky so špeciálnou potlačou pripomínajúcou kožu draka. Hlava draka je pohyblivá a dá sa nakláňať. Okrem toho vieme drakovi aj otvárať a zatvárať ústa. V jednej z predných nôh drží drak aj tradičný modrý kryštál. Tento model sa skladá z 1171 dielikov a v oficiálnom LEGO® obchode je dostupný od 1. januára 2024 v cene 79,99 €.

LEGO® 80113 Rodinná oslava

Posledným a najväčším zo štvorice nových setov pri oslave nového čínskeho roka je LEGO® 80113 Rodinná oslava. Zobrazuje stretnutie rodiny pri oslavách Jarného festivalu v tradičnej čínskej reštaurácii. Prístup dovnútra budovy nie je komplikovaný, nakoľko vieme zdvihnúť strechu reštaurácie ako aj prvé poschodie a tým odhaliť vnútro budovy.

Stavba ponúka autenticky prepracovaný interiér s reštauráciou, kuchyňou, recepciou, jedálňou a kúpeľňou. Jedáleň na streche reštaurácie je ideálna pre romantickú večeru pre dvoch. Nájdeme tu zostaviteľný ohrievač, kvetináč, lampióny a ohňostroj. Vo vnútri sú veľké stoly, ku ktorým sa zmestí celá rodina a dokonca aj súprava na karaoke. Pred reštauráciou si môžeme dopriať aj občerstvenie zo stánkov alebo vozíka s dim sum. V krabici nájdeme spolu 1823 dielikov a 13 minifigúrok. Medzi nimi je rodina oslavujúca nový rok, dvaja čašníci a aj minifigúrka v kostýme roku Draka. Set je dostupný v oficiálnom LEGO® obchode od 1. januára 2024 za veľmi priaznivú cenu 97,99 €.

Nezabudnite, že od 1. do 14. januára 2024 máte možnosť získať dva darčeky k nákupu v oficiálnom LEGO® obchode. Všetky detaily tejto ponuky ako aj sumu potrebnú na získanie som spísal v tomto článku.


Kúpou LEGO® setov cez affiliate linky v článku podporíte stránku olegu.sk malou sumou, ktorú použijeme na financovanie hostingu a iných výdavkov spojených s prevádzkou stránky.

Dúfam že sa Vám článok páčil. Ďalšie recenzie skvelých LEGO® setov nájdete v našej databáze recenzii. Pravidelne zverejňujeme aj všetky novinky zo sveta LEGO®.

Pre všetky novinky z LEGO® sveta nezabudni sledovať náš Instagram a Facebook kde uverejňujeme pravidelne nové články!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *